Šlágr první kola řídila zkušená dvojice Petr Jonáš s prvoligovým Michalem Gasnárkem před tradiční skvělou diváckou návštěvou. Domácí nasadili proti vítězi základní části okresního přeboru čerstvou posilu, bývalého útočníka prvoligových Buldoků, Michala Jílka. A ten byl u úvodního náporu Oranjes. V prvních osmi minutách se do dobrých pozic pro zakončení dostali Hekele, Příkazský, Jílek a Žurovec. „Dubňany jsou nepříjemný soupeř. Hodně jim pomohl Jilas. Ze začátku měli tlak, mohli nám dát tři, čtyři góly, ale gólman nás podržel,“ řekl kapitán hostů Filip Pochylý.

Obhájce trofeje se osmělil k odpovědi až v 9. minutě, kdy Kalfařovi předložil tutovku Duchoslav. Poté Příkazský nešťastně nastřelil vlastní tyč. Další možnost nevyužil T. Pochylý a Bureš. Záložník fotbalových Mikulčic měl ve 20. minutě k dispozici desetimetrový kop za šestý faul Dubňan. Burešovu střelu sice Frejlich vyrazil, ale nepokrytý Kalfař z dorážky poslal favorita do vedení. Hostům byl ale jednobrankový náskok málo. Těsně před koncem první půle potrestal chybu domácího útočníka chytře Janík – 0:2. „Rozhodují individuální chyby a jejich trestání. Štěstí prostě přeje připravený,“ podotkl dubňanský trenér Bohdan Blaha.

Do druhé půle vstoupili domácí hodně vlažně a Štos s Duchoslavem byli blízko třetí branky. Postupně se ale hra přesunovala na sálovky domácích, kteří zaslouženě snížili, když Lupače konečně prostřelil Lysý. Ten vzápětí kvůli krvácející noze ze zápasu odstoupil. Oranjes mohli i vyrovnat, ale místo toho následovala další zbytečná chyba. Tomáš Pochylý využil domácího špatného střídání a vrátil Gladiátorům dvoubrankové vedení.

A pro Dubňany bylo ještě hůř. Po druhé žluté kartě vyloučil Jonáš Hekeleho. Paradoxně v oslabení měli domácí největší šance snížit. Ale jak Žurovec, tak ani Jílek nedokázali překonat Lupače. „Bylo to dramatické až do konce,“ podotkl kouč Gladiátorů Karel Salay.

Necelé dvě minuty před koncem veškeré šance Dubňan pohřbil po krásné přihrávce Bureše Filip Pochylý. „Setneme se jako mančaft a daří se nám. Známe se a jsme na sebe zvyklý. Je to jen otázka, kdy se sehrajeme, pak to jde samo. A pak musíme vyhrávat,“ představil recept na vítěznou sérii střelec čtvrté branky. Jeho tým již patnáct zápasů v řadě neprohrál.

Oranjes tak po roce skončili svoji pohárovou pouť na stejném soupeři. „Snažili jsme se, ale hráčům chyběla zodpovědnost. Zápas s vítězem základní části se musí odehrát na sto procent, a k tomu nám ještě něco chybělo. Soupeř šel víc za vítězstvím,“ uznal Blaha. Okresní pohár pokračuje už v pátek hodonínským derby mezi Buldoky a New stars. Začátek utkání je hale v Lipové aleji ve 20.00.

Oranjes Dubňany – Gladiators Hodonín 1:4 (0:2).
Branky: 34. Lysý – 20. Kalfař, 25. Janík, 41. T. Pochylý, 49. F. Pochylý.
ŽK: Hekele – Skočík.
ČK: 42. Hekele
Rozhodčí: Gasnárek, Jonáš
Diváci: 150
Dubňany: Frejlich – Hekele, Jílek, Žurovec, Albert – Kučí, Ilčík, Lysý, Příkazský.
Gladiators: Lupač – Kalfař, Skočík, Duchoslav, Štos – T. Pochylý, Janík, F. Pochylý, Bureš.