Jeden z klíčových zápasů o celkový triumf ve druhé nejvyšší ženské soutěže přinesl skvělou házenou, parádní atmosféru, emoce i pořádnou zápletku. Hostující Hodonín na západě Čech dlouho prohrával, ve 47. minutě dokonce o tři branky, ale v hektickém závěru urval alespoň bod.

Klíčová chvíle přišla v čase 59:57. K odraženému míči se dostala Slovenka Jastrábová, které unikla po pravé straně a střelou kolem levé nohy výtečné gólmanky Šibrová poslala balon do sítě. Radost Jihomoravanek byla obrovská. „Bodu si nesmírně ceníme. Plzeň totiž ukázala svoji kvalitu. Hlavně sestry Galuškovy hrály výborně. My jsme se však v závěru semkly a zaslouženě srovnaly,“ prohlásil hodonínský trenér René Gärtner.

Hostující kouč po víkendové strhující bitvě vyzdvihl hlavně přístup děvčat. „I když bylo skóre nepříznivé, holky bojovaly a hrály nadoraz,“ ocenil Gärtner snahu hráček.

Západočešky ovšem byly v koncovce přesnější. Střelecky Slavii táhly hlavně Linda a Veronika Galuškovy, které doplňovala Mudrová. Házenkářky Plzně měly dlouho navrch, v 18. minutě vedly 11:8. Hodonín ale stačil ještě do přestávky náskok protivníka stáhnout na jediný gól.

Slovácký celek mohl výsledek klidně otočit, ale výborná brankářka Šibrová zneškodnila soupeřkám několik tutovek i čtyři sedmimetrové hody.

Plzeňačky si v závěru střežily těsný náskok. Višňovské ještě ve vyložené šanci selhala, ale Jastrábová v infarktovém závěru srovnala na konečných 29:29. Kováčiková a spol. rozebraly duel na večeři v restaurace U Švejka, kam je pozvalo vedení klubu.

Hostující tým remízu bral, neboť si udržel vedoucí pozici. Hodonín vede prvoligovou tabulku o skóre právě před plzeňskou Slavií. Oba soupeři nasbíraly shodně dvaadvacet bodů.

O víkendu se první liga kvůli reprezentační přestávce nehraje. V dalším zápase se lídr soutěže představí v Havlíčkově Brodě. Duel se hraje v neděli 26. března.