Hodonínské dorostenky prohrály doma s Otrokovicemi

Hodonín – Ne, tento zápas se vyhrát nedal. Rozdíl mezi oběma týmy byl až příliš velký. Hráčky Hodonína nestačily v desátém kole ligy mladších dorostenek na silné Otrokovice, v domácím prostředí prohrály s Jiskrou 20:38.

4.12.2011

Hodonínská spojka Kristína Přikrylová (v zeleném) se proti výborné obraně Otrokovic nedokázala příliš prosadit. Domácí tým prohrál s Jiskrou 20:38.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Protesty i diskuze s rozhodčími i diváky byly marné. Jeho týmu nemohl kouč Milan Adi pomoct. Mladý slovenský kouč se až příliš věnoval okolí, vývoj zápasu však příliš ovlivnit nemohl. Otrokovice se dvěma mládežnickými reprezentantkami v sestavě domácí tým jednoznačně přehrály. Rozdíl osmnácti branky odpovídá předváděné hře i dění na palubovce.

„Povinnost to ale nebyla. Hodonín hraje dobrou házenou. My jsme prostě zneškodnily většinu jejich akcí. Soupeř nedokázal dotáhnout své signály do konce,“ uvedl hostující trenér René Blahuš.

Ten měl k dispozici pouze jedenáct hráček a jednu brankářku, ale v sestavě Jiskry se objevily i dvě reprezentantky. „Tereza Vysloužilová patří do širšího kádru a Michaela Sekulová dokonce hrála za Českou republiku na mistrovství Evropy. To byla ta desítka na pivotu,“ upozornil Blahuš, který v Otrokovicích vychoval už pět reprezentantek.

Jen pro doplnění, Vysloužilová dala Hodonínu pět branek, Sekulová nastřílela dokonce čtrnáct gólů. Obě talentované hráčky měly na vysokém vítězství Jiskry obří podíl.

Domácí tým držel s favorizovaným soupeř krok pouze v úvodu utkání. Otrokovice po několika minutách zlepšily obranu a naivně hrající Hodonín trestaly z rychlých brejků.

Ve 20. minutě prohrávala Adiho parta 5:12, do kabin šly oba týmy za stavu 11:22.

Obraz hry se vůbec nezměnil ani po změně stran. Domácí tým ničily nepřesnosti a hrubé chyby. Náskok Jiskry postupem času narůstal. Hodonín se v závěru malinko zlepšil, na lepší body však v žádném případě neměl.

„Ale pouze všechno pozitivní nebylo. Obrana mohla být daleko lepší. Bohužel vysoké vedení nás uspokojilo. Holky jsem jen těžko motivoval v obranné fázi, když všechny myslely na útok,“ pravil Blahuš.

Hodonín tak musel skousnout další nepříjemnou porážku. „Soupeř byl určitě lepší. Zápas ale nemusel skončit takovým výsledkem,“ uvedl domácí kouč Milan Adi. Ten nebyl spokojený s výkon dvojice mladých rozhodčích. „Děvčata se snažila, ale některé verdikty nebyly dobré. Každý si musel všimnout, že rozhodčí ovlivnili začátek zápasu, ve kterém nám soupeř odskočil na několikabrankový rozdíl. Když v poločase prohráváte o jedenáct gólů, je těžké pak nastupovat do druhé půle,“ pronesl Adi.

Zápas nedohrála spojka Ivičičová, která uviděla po třech dvouminutových vyloučení červenou kartu. „Ve druhé půli už to bylo takové hektické,“ přiznal Adi.

Hodonínské dorostenky mají před sebou poslední zápas letošního roku. „V Bohunicích chceme vyhrát, abychom udrželi osmé místo,“ řekl Adi.

Otrokovice jsou v ligové tabulce čtvrté, tři body za třetím Veselím. „Pořád ale máme co zlepšovat,“ usmál se Blahuš.

Liga mladších dorostenek: HK Hodonín – Jiskra Otrokovice 20:38 (11:22)

Diváci: 60.
Hodonín: Žáková – Ivičičová 1, Tothová 4, Váverková, Kučerová 5, Bydžovská, Přikrylová 4, Jelínková, Kolibová, Ringerová, Šaňková, Vojtíšková, Bánoczká 2, Janásová 2.
Otrokovice: Majzlíková – Zpěváková 6, Divílková, Špryncová, Jašková, Podaná 6, Vysloužilová 5, Sekulová 14, Blahušová 7, Sekaninová, Bergerová.

4.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
ČTVEŘICE A TÝMU SKST HODONÍN. Zleva stojí Natalia Partyka, Kateřina Pěnkavová, Guo-Lin a Renata Štrbíková.
4

Stolní tenistky z Hodonína mají nové posily. V zápase zazářila hráčka z Číny

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Policisté hledají zlodějku z prodejny s oblečením. Zachytila ji kamera

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Nepozornosti čtyřiapadesátileté zákaznice prodejny textilu využila v uplynulých dnech neznámá žena a okradla ji. Pátrají po ní policisté, k dispozici mají záznam z průmyslové kamery.

Krytý bazén otevřou začátkem listopadu. Po víc než dvou letech modernizace

Hodonín – Hodonínská radnice přebírá v tomto týdnu podle harmonogramu dílo krytého plaveckého bazénu, který je zavřený už od června roku 2015. „Bazén má nové moderní prostorové a barevné řešení a je vybavený kompletně novými technologiemi. Právě ty včetně hygienických norem musí ještě prověřit zkušební provoz,“ informoval v pondělí mluvčí hodonínské radnice Ivo Cencinger.

Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Jižní Morava – Ve volebních komisích zasedá Monika Smetanová už asi šest let. „Prošla jsem už řadou obcí a v každé komise funguje trošku jiným způsobem. Vždy záleží na předsedovi, jak si vše zorganizuje,“ zmiňuje žena z Brna, která se ve členství v komisi dostala přes svou matku. Působí totiž v jedné z politických stran a svou dceru do komise při volbách nominuje.

Nový skleník slibuje návrat místních rajčat

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Farmáři nejen z jihu Moravy chtějí do prodejen vrátit ovoce a zeleninu vypěstované na domácí půdě. Na pulty poputují na přelomu roku i rajčata ze skleníku u Velkých Němčic na Břeclavsku, který v nejbližších měsících dokončí.