„Celkově to asi mohlo být lepší. Za pochodu ale skládáme nový mančaft, v týmu máme několik mladíků. Uvidíme, jak to půjde dál,“ řekl hodonínský útočník Tomáš Hübl.

Rigumu se sobotní duel proti Jihlavě vůbec nepovedl. Domácí vstoupili do zápasu vlažně a už v osmé minutě prohrávali 0:3. „Nějak se to prostě zvrtlo. Na začátku jsme inkasovali tři rychlé branky a potom se to už těžko dohání,“ uvedl Hübl.

V brance domácích nahradil nešťastného Jurenku Libor Krýsa. Ani změna brankářů však Hodonínu k bodům nepomohla. Hosté z Vysočiny si třígólový náskok bez větších problémů pohlídali. „Gólmanovi se nedařilo, obrana nehrála dobře a v útoku jsme se nedokázali prosadit. Zápas nám prostě nevyšel,“ pravil Hübl. I v neděli Rigum brzy prohrával. V 5. minutě překonal Krýsu Schauer. Domácí se však nevzdali a gólem Veselého srovnali. Hodonín hrál proti Poličce velmi dobře. Do vedení poslal předloňského extraligistu Hübl.

Rigum o své výhře rozhodl dvěma góly v prostřední části. Hostujícího brankáře nejprve překonal tvrdou ranou od modré Zetocha, na 4:1 zvyšoval po pěkné akci Novotný. „Před zápasem jsme si v kabině něco řekli. A na hřišti jsme dokázali plnit taktické pokyny,“ pronesl Hübl. V úvodu závěrečné části sice zaskočil hodonínskou obranu rychlým gólem Schauer, ale tříbrankové vedení na stranu Hodonína vrátil důrazný Tóth. O minutu později tleskala hrstka příznivců šesté brance Helešice.

Hosté závěr nezvládli. Polička nejprve nevyužila dlouho přesilovku pět na tři, v posledních pěti minutách pak inkasovala další dvě branky. Na 7:2 zvyšoval Měchura, brankostroj domácích ukončil dělovkou Mráz. „Byl to super zápas. Celkově dáváme málo gólů, ale proti Poličce se nám střelecky zadařilo,“ usmíval se spokojený Hübl. Rigum zajíždí v neděli do Ostravy, kde se utká s poslední Porubou. „Myslím, že bychom měli být silnější než loni. Hlavně musíme sbírat body venku,“ řekl Hübl.

HBC Rigum Hodonín – SK Polička 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)
Branky: 9. Veselý, 14. Hübl, 17. Zetocha, 27. Novotný, 34. Tóth, 35. Helešic, 40. Měchura, 44. Mráz – 5.a 31. Schauer
Rozhodčí: Havlíček, Tkadlec
Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0.
Diváci: 50.
Rigum: Krýsa (Jurenka) – Veselý, Z. Hlavačka, Mráz, Zetocha, Prčík, Měchura – M. Rapant, Hübl, Helešic – Tóth, Novotný, Liščinský – Kovář, Maloušek, Mohyla.
Další výsledky: HBC Rigum Hodonín – SK Jihlava 1:4 (0:3,1:1,0:0)
Střely: 48:46, vyloučení: 7:3, využití přesilovek: 1:0.
SK Sudoměřice – SK Kometa Polička 5:2 (3:0,1:1,1:1)
Střely: 22:26, vyloučení: 7:7, využití přesilovek: 2:0.