Jubilejní dvacátý ročník musel rozhodnout až pátý zápas. Ten vyšel lépe borcům ve žlutých dresech, kteří svého soka jednoznačně přehráli. „Pocity jsou nádherné. Celý rok jsme se kvůli poháru snažili. Nakonec to vyšlo. Jsme moc rádi,“ řekl po zápase spokojený a hlavně diváky opěvovaný brankář CSKA Roman Senteši, který v rozhodujícím zápase kapituloval již po třech minutách hry. V přesilové hře otevřel skóre střelou od modré štírek Helešic. „Bylo to v pohodě. Věděl jsem, že to otočíme,“ usmál se Senteši.

To bylo ze strany Rigumu na dlouhou dobu vše. CSKA ještě do konce první třetiny dokázali třemi brankami zápas otočit. Vyrovnání zařídil Petrovič. Následně překonal Jurenku Teplanský. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Valovič. „Rozhodlo to, že jsme byli v zápise vedeni jako domácí. Na této straně i střídačce se nám daří,“ vysvětlil hlavní důvod úspěchu Senteši.

Obhájce vykřesal naději v další přesilové hře, kontaktní gól vstřelil obránce Mráz. Rozhodující okamžiky zápasu přišly v prostřední části hry. Jurenka inkasoval další dvě brnyk v rozmezí dvou minut Nejprve v 18. minutě zvýšil náskok CSKA po přihrávce Helta Krajsa. Po úniku a přesné střele Ambruse to bylo již 5:2. „A už nefaulujte,“ zazněl ze zaplněné tribuny pokyn k udržení nadějného náskoku.

Hráči ve žlutých dresech se sice opět zcela nedokázali vyvarovat zbytečných faulů, ovšem gólman Senteši svůj tým opět podržel.

Naopak v závěrečné části přidalo CSKA odevzdanému soupeři další tři branky. Ve 32. minutě překonali Jurenku v rychlém sledu Krajsa s Valovičem, kteří zdeptaného gólmana vyhnali z klece. Náhradník Čtvrtníček však inkasoval hned z první střely na branku. Na konečných 8:2 upravil Teplanský. Kýžené desítky se fanoušci celku z Větrné hůrky nedočkali.

Zatímco po závěrečném hvizdu hráči ve žlutých dresech křepčili s pohárem, laškovali s fanoušky a užívali si nádherné pocity, loňský obhájce odcházel z bojiště se sklopenými hlavami. I když za předvedený výkon se hráči Rigumu stydět rozhodně nemusí. „Pocity mohly být lepší, ale pořád vyhrávat nemůžeme. Celá série byla vyrovnaná. Chleba se lámal v posledním zápase. Moc jsme chtěli vyhrát, bohužel to nevyšlo,“ sdělil střelec úvodní branky David Helešic.

Jeho protějšek s „Jágrovou“ osmašedesátkou na zádech měl důvody k radosti. Ovšem kde bude letošní mistr slavit, brankářský fantom nevěděl. „Něco je určitě nachystané. Rád se nechám překvapit. Ale úspěch musíme pořádně zapít,“ uvedl Senteši, který po zápase spěchal do kabiny shodit plnovous. „Celé play off jsem se neholil. Zbytek týmu se oholil po týdnu, jen já jsem to vydržel,“ dodal Senteši.

Hokejbalisté CSKA ukončili nadvládu Rigumu

SK CSKA Větrná hůrka – HBC Rogum Hodonín B 8:2 (3:1,2:1, 3:0)

Branky: 11. a 33. Teplanský, 13. a 32. Valovič, 18. a 32. Krajsa, 8. Petrovič, 19. Ambrus – 3. Helešic, 17. Mráz

Rozhodčí: Zvařič, Orság

Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2

Diváci: 200

CSKA: Senteši – Korčák, Lacko, Markusík, Švrček, Rýdl, Bitto, Horinka – Petrovič, Helt, Ambrus, Procházka, Valovič, Teplanský, Pelčák, Krajsa, Mecl, Salay, Soldán

Rigum B: Jurenka (32. Čtvrtníček) – Z. Hlavačka, Hanuš, Mráz, Bursík, Jánoš, Klečka – Novotný, Hübl, Helešic – Hausner, Mohyla, Salajka – Vaňhara, Zbořil, L. Hlavačka – Vybíral, Vojáček