Chlapíci byli ve středu blízko premiérovému triumfu ve sklárenské hale. Nováček oblíbené halové soutěže ale vedení o tři góly dvakrát promrhal a nakonec odcházel do šatny znovu rozmrzelý a poražený.

Zato Old Dogs slavili první výhru v letošním ročníku. Výsledek 6:5 je navíc vrátil do hry o postup do čtvrtfinále play off. „Jsme spokojení a šťastní. V prvním poločase to s námi nevypadalo vůbec dobře. Soupeř byl herně o něco lepší, navíc jsem inkasoval dvě laciné branky. Po přestávce jsme se však zlepšili, přidali na důrazu i pohybu a protivníka zatlačili. Nakonec jsme vyhráli zaslouženě," uvedl brankář předposledního týmu tabulky Marek Grufík.

Old Dogs prohrávali po prvním poločase 1:3. Po změně stran navíc inkasovali další dva góly a za nepříznivého stavu 2:5 byli blízko další porážce. Mladý tým dirigovaný zkušeným brankářem se však neuvěřitelně zvedl a skóre otočil. Dvakrát se mezi střelce zapsali Vykouk s Adamem Kůřilem, po jedné trefě přidali Jakub Kuchař a Michal Kůřil.

Tradičního účastníka nerozhodilo ani vyloučení Hály, který bude mužstvu před silvestrem chybět.

Dramatický byl i duel Nového Světa s Kuky vopálenými. Loňští vicemistři vedli už 3:0, ale o náskok přišli a nakonec byli rádi i dvěma bodům. „Bylo to šťastné vítězství," uznal hráč Kuků vopálených Radek Kundrata.

Borci v černých dresech ve středu citelně postrádali nemocného Macka, zraněného Hálu a gólmana Vincu, takže do branky se postavil Zdeněk Kučera. Vysoký fotbalista se nakonec stal nečekaným hrdinou napínavého střetnutí. V penaltovém rozstřelu zneškodnil soupeři dvě penalty a zajistil týmu bod navíc. „Remíza po šedesáti minutách byla asi zasloužená. Penalty už byly loterií," řekl Kundrata.

Milotický záložník i přes šťastnou výhru našel ve hře mužstva nedostatky. „Náš výkon nebyl optimální. Vedení 3:0 jsme si měli pohlídat," ví Kundrata.

V čele tabulky zůstali Beastie Boys. Lídr Kyjovské halové ligy nečekaně jasně přehrál oslabené Zweigeltrebe 10:5. Obhájci trofeje se snažili, byli vedoucímu týmu tabulky důstojným protivníkem, ale v okleštěné sestavě neměli nárok. „Rozhodlo to, že soupeře bylo pouze šest, takže měl jenom jednoho hráče na střídání. I tak ale hrálo Zweigeltrebe dobře a ukázalo svoji kvalitu," ocenil sympatický výkon tradičního soka útočník Beastie Boys Radek Šifel.

Parta Radka Žandovského předčila protivníka hlavně v proměňování vyložených šancí. „Po pohledných akcích nám tam spadlo prakticky vše," uvedl Šifel.

Beastie Boys nezaskočila ani obdržená branka v úvodu utkání. K odraženému míči se dostal nekrytý Jílek, který poslal Zweigeltrebe do vedení. Tým hrající ve světle modrých dresech i zásluhou Lukáše Vrby soupeře trápil, ve druhé půli se ale projevila šířka i kvalita kádru Beastie Boys. Lídr soutěže neomylně trestal chyby protivníka a svůj náskok s přibývajícími minutami navyšoval. Hattrickem se na demolici protivníka podílel Petr Eliáš, za poražené se třemi góly blýskl Lukáš Vrba.

Flamengo se na konci základní části nečekaně rozjelo. Mužstvo složené hlavně z hráčů Koryčan a Střílek před týdnem připravilo o neporazitelnost pořádající Kapacity, v sedmém kole si zase poradilo s Young Boys. Flamengo po vydřené výhře 4:2 děkovalo hlavně gólmanu Marku Vrbovi, který v zápase předvedl spoustu výtečných zákroků a soupeři zneškodnil dva pokutové kopy. Při penaltě si na skvělého brankáře nepřišli Mokrý s Čajkou. Druhý jmenovaný bude chtít na nevydařený zápas rychle zapomenout, protože po vyloučení si v příštím utkání nezahraje.

Young Boys po druhé letošní porážce klesli v tabulce na třetí místo. Druhé jsou pořádající Kapacity. Tým vedený hlavním organizátorem JM sport ligy Miroslavem Čadou zdolal v závěrečném utkání neoblíbený Ocelit 5:3. O branky vítězů se podělilo hned pět hráčů. Kromě Jiřího Valáška skórovali také Lukáš Vajdík, Martin Riedl, Tomáš Reška a Tomáš Zůbek. Za poražené se dvakrát prosadil Zdeněk Koch, jednu branku zaznamenal další mazák Libor Lamáček.

„Jako favorit jsme do tohoto utkání vstoupili hodně vlažně a už ve dvacáté vteřině jsme po přihrávce Tomáše Čady na gólmana Zemana prohrávali. Celý první poločas jsme se hodně trápili. Vysvobodil nás až Jirka Valášek ve 27. minutě, kdy prostřelil obranný val soupeře," přidal Čada.

Ve druhém poločase Kapacity zabraly. Měly více ze hry, Ocelit sevřely, ale střelecky se trápily. Ve 46. minuě po kiksu gólmana Zemana vstřelil gól Libor Lamáček. Favorit se však rychle otřepal. Nejprve krásnou ranou srovnal Lukáš Vajdík, v 52. minutě po přihrávce Tomáše Čady bombou do šibenice strhl vedení na stranu Kapacit Martin Riedl. Vzápětí zvýšil Reška na 4:2. Ocelit stačil v závěru ještě snížit, když se po rohovém kopu prosadil Zdeněk Koch, ale poslední slovo měl Zůbek. Bzenecký záložník po křižném pasu Rešky upravil na konečných 5:3.

Kyjovská halová liga pokračuje osmým kolem už v pátek 30. prosince. Šlágr Kapacit s Beastie Boys je na programu v 16.00, maraton pěti utkání zakončí večerní souboj Young Boys s Ocelitem.

JM sport liga 2016/2017

Výsledky 7. kola: Old Dogs – Chlapíci 6:5 (1:3), Radek Vykouk 2, Adam Kůřil 2, Jakub Kuchař, Michal Kůřil – Jaroslav Mušálek, Patrik Huber, Tomáš Zabloudil, Zdeněk Lysko. Červená karta: Vojtěch Hála (Old Dogs)

Nový Svět – Kuci vopálený 5:6 na penalty (3:4), David Šmahaj, Robin Dobeš, Josef Klimeš, Martin Klingel, Dominik Kuchař – Petr Vašíček 2, Lukáš Klimeš 2, Petr Horňákr, rozhodující penalta Radek Kundrata

Beastie Boys – Zweigeltrebe 10:5 (4:2), Petr Eliáš 3, Jan Žandovský 2, Marek Žandovský 2, Václav Matula 2, Radek Šifel – Lukáš Vrba 3, Michal Jílek 2

Flamengo – Young Boys 4:2 (3:2), Michael Huber 2, Petr Posolda, Karel Věžník – Jan Mokrý, Jan Hučko. Červená karta: Ondřej Čajka (Young Boys)

Kapacity – Ocelit 5:3 (1:1), Jiří Valášek, Lukáš Vajdík, Martin Riedl, Tomáš Reška, Tomáš Zůbek – Zdeněk Koch 2, Libor Lamáček

10. Chlapíci 0 0 7 25:58 0

Nejlepší střelci: 18 – Lukáš Možíš (Zweigeltrebe), 12 – Radek Kundrata (Kuci vopálený), 10 – Petr Eliáš (Beastie Boys), Jan Mokrý (Young Boys), Martin Riedl (Kapacity), Lukáš Vrba (Zweigeltrebe), 9 – Jiří Maršálek (Young Boys), 8 – Jiří Valášek, Robin Valenta (všichni Kapacity).