Jihomoravané se díky důležité výhře poprvé v sezoně dostali na osmé místo. Tato pozice jim zaručuje vytoužený postup do play-off. „Jsme moc rádi, že jsme utkání takto zvládli. Po třetím obdrženém gólu to s námi nevypadalo vůbec dobře. Kluci se ale semkli, zabojovali a výsledek otočili," uvedl vedoucí sudoměřického mužstva Jan Kaluža starší.

Hosté přijeli na východ Čech bez několika opor. Letohrad začal proti nováčkovi ze Sudoměřic dobře. Do šance se dostal Anýž. Ten však slibnou příležitost neproměnil. Následně se dostal do zakončení Jaromír Protzner, který už byl úspěšný.

O dvě minuty později mohl zvýšit Ondřej Lux, který ovšem své zakončení nezvládl. Letohrad byl v první části při chuti, což dokázal potvrdit i druhou brankou. V přesilové hře skóroval Pavel Šprincl. Střeleckých pokusů první část tolik nepřinesla, v závěru měl více práce domácí gólman Mroviec, který dostal přednost před Šimarou.

Sudoměřice se probraly až na startu druhé periody. Kromě několika střel mimo ovšem z tlaku nic nevytěžily. Domácí byli mnohem efektivnější. Z první akce ve druhé třetině zvýšil David Halbrštát už na 3:0.

Velmi důležitý byl následný vývoj utkání. Hned za minutu po gólu domácího Halbrštáta dokázal snížit Hujsa. Tentýž hráč se pak prosadil i v početní výhodě. Letohrad jen těžko odolával nájezdům sudoměřických hrá­čů.

Nejprve domácí promarnili přečíslení tři na jednoho, na druhé straně trestal znovu Milan Hujsa.

Další ránu do domácího vazu přidaly Sudoměřice ještě ve druhé části, kdy Vladimír Macháček poslal Mroviece sledovat zápas do pozice náhradního brankáře.'

Letohrad znovu ožil až na začátku závěrečné části. Šance Ondřeje Luxe při vlastním oslabení brankou neskončila. Závěrečná pasáž hry byla bohatší na přesilové hry než na počet šancí. Sudoměřice nakonec těsný náskok uhájily a domů si odvezly cennou výhru 4:3. Letohrad naopak poprvé vyšel v domácím prostředí bodově naprázdno.

Hokejbal, extraliga mužů

Letohrad – SK Sudoměřice 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Branky: 4. Protzner (Dulava), 10. Šprincl (Halbrštát, Š.Švec), 20. Halbrštát (Š.Švec) – 21. Hujsa (Mišík, Navrátil), 24. Hujsa (Stratil, Mišík), 27. Hujsa (Mišík), 29. Macháček (Kudláč).

Rozhodčí: Prudík – Vokurka. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:2. Diváci: 56. Střely na branku: 15:16.