Sudoměřice zdolaly Ústí nad Labem. Tři body domácím vystřelil Kaluža

Sudoměřice – Odčinili úvodní debakl 0:5 z Plzně a v novém soutěžním ročníku získali první body. Sudoměřičtí hokejbalisté zvládli domácí duel s Ústí nad Labem, Elbu před stovkou diváků zdolali 3:2. Dvakrát za vítěze skóroval kapitán Jan Kaluža, jednou se trefil Matěj Fraňo. Severočechům nepomohly ani trefy Lukáše Soukupa.

17.9.2017

Hokejbalisté Sudoměřic zvládli úvodní domácí duel a s Ústím nad Labem po velkém boji zvítězili 3:2.Foto: Deník/Milan Říský

Hráči Sudoměřic, kteří si před startem sezony zvedli sebevědomí na turnaji Českého poháru, kde skončili druzí, schytali před týdnem těžký výprask v Plzni. Po debaklu 0:5 se ale zvedli a v prvním zápase před domácím publikem ukázali svoji sílu.

Omlazený tým zasadil ústecké Elbě dvě rány v první třetině, třetí a rozhodující úder si útočník Kaluža schoval na 39. minutu. Hosté už na vyrovnání nedosáhli. „Jsme rádi, že jsme utkání se silným soupeřem takto zvládli. Vítězství je pro nás důležité. Věřím, že nám tři body pomohou do dalších zápasů. Naším cílem je postup do play-off,“ říká vedoucí sudoměřického mužstva Jan Kaluža starší.

Trenér Jihomoravanů Zdeněk Jurásek má letos k dispozici omlazený tým. Na hostování a střídavý start Sudoměřice získaly šikovné mladíky Hájka, Slaninu, Studénku a Svobody. V záloze jsou ještě zkušení skaličtí hokejisté Martin Hujsa s René Jarolínem. „Ti ale za nás nastoupí až později,“ říká Kaluža.

I bez zvučných posil ale slovácký celek těžkou šichtu s Ústím zvládl. Domácím hokejbalistům skvěle vyšla úvodní části. V 8. minutě udeřil Kaluža, kterému asistoval Fraňo. Mladý forvard pak po spolupráci s Liškou a Michalem Tóthem využil početní výhodu a Sudoměřice rázem vedly 2:0. „První třetinu jsme odehráli výborně,“ chválil mančaft domácí vedoucí.

Jihomoravané si však dobře rozehraný duel nedisciplinovaností ve druhé třetině nečekaně zkomplikovali. „Někteří hráči si prostě nedají říct a v útočném pásmu zbytečně faulují. Obranné zákroky se dají prominout, ale útočné fauly jsou zbytečné,“ láteří Kaluža starší. „Proti Ústí jsme ve druhé třetině měli čtyři vyloučené, což je strašně moc. Soupeře jsme sami posadili na koně,“ pokračuje.

Severočeši se poprvé prosadili ve 27. minutě, kdy spolehlivého gólmana Ternu v přesilovce překonal Soukup. Hosté vycítili šanci a dál se tlačili do zakončení. Naopak Sudoměřice znejistěly, znervózněly a začaly se strachovat o náskok.

O vedení Juráskova parta přišla v polovině závěrečné periody, kdy se prosadil Soukup. Domácí ale nakonec byli šťastnější. Kaluža zužitkoval další početní výhodu a zajistil slováckému celku důležité tři body. Hostující gólman Brhel neměl proti prudké ráně nárok zasáhnout. „Honzík s Matějem Franěm jsou jediní hráči, kteří umějí vystřelit a dát gól,“ řekl Kaluža starší.

Za poctivý výkon a přístup však chválil také zbytek týmu. „Kluci to na konci odbojovali, čehož si obrovsky cením,“ dodal šéf sudoměřického klubu.

Kalužu a spol. nyní čeká výjezd do Letohradu. Doma se představí zase ve čtvrtek 28. září proti pražskému Kovu.

Hokejbalová extraliga, 2. kolo -
SK Sudoměřice – Elba DDM Ústí nad Labem 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 8. a 39. Jan Kaluža, 10. Matěj Fraňo – 27. a 37. Lukáš Soukup.
Rozhodčí: Zbořil, Olesz. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 91. Střely na branku: 34:22.

Sudoměřice: Terna (Dékány) – Janík, Kudláč, Liška, Toman, D. Tóth, M. Tóth – Fraňo, Hájek, Havlík, Hruboš, Kaluža, Mišík, Navrátil, Nohál, Slanina, Studénka, Svoboda, Štefek.

17.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Rekonstrukce krytého plaveckého bazénu v Hodoníně.

Krytý bazén otevřou v listopadu

Matyáš Bukovský, 50 cm, 3 400 g 1. 9. 2017 ve 3.32, Mutěnice
4

Miminka Hodonínska - naši noví občánci 38. týdne 2017

Házenkářky Hodonína v domácí premiéře podlehly Slavii o osm gólů

Hodonín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Hodonínské házenkářky dál zůstávají v nejvyšší ženské soutěži bez bodu. Nováček MOL ligy po třech venkovních porážkách neuspěl ani před vlastním publikem proti pražské Slavii. Svěřenkyně trenéra Reného Gärtnera při domácí premiéře podlehly jednomu z aspirantů na český titul 20:28 a dál čekají na první výhru. V tabulce jsou předposlední.

Hodonínské nádraží oslní fasádou i cyklověží

Hodonínsko – Příjemnější čekání, lepší vzhled i větší komfort. To mají zajistit milionové investice do nádražních budov. Jako první na Hodonínsku přijde na řadu budova v okresním městě. „Koncem příštího roku chceme zahájit opravu střechy a fasády na hodonínské výpravní budově za přibližně osm milionů korun. Přesný termín nyní nelze sdělit. Stavba má trvat přibližně deset měsíců,“ uvedla Kateřina Šubová z generálního ředitelství Správy železniční dopravní cesty.

Za kampaně na nelegálních billboardech nemůžeme, hájí se politické strany

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Reportéři Deníku Rovnost napočítali u vybraných úseků silnic prvních tříd a dálnic v kraji dvanáct volebních billboardů. Jsou na místech, kde už podle novely silničního zákona být nemají. Politici to neřeší.

OBRAZEM: Policejní zakuklenci se v Hodoníně slanili z vrtulníku

Hodonín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Jaké je to být policistou a co všechno je k tomu potřeba splnit, mohli zjistit zájemci v pátek v areálu stadionu U Červených domků v Hodoníně.