„Zápas se mi hodnotí dobře. Zápas proti Kunovicím jsme zvládli. Soupeře jsme přehráli ve všech činnostech. Hlavně po fyzické stránce na nás domácí tým nestačil,“ řekla mladá spojka Brittermu Kamila Kratochvílová, která dostala od trenéra hodně prostoru. „Za šanci jsem ráda. S holkami se nám celkem dařilo. Snad jsme kouče nezklamali,“ uvedla Kratochvílová.

Dvacetiletá hráčka si derby proti bývalému klubu užila. „V Kunovicích, odkud pocházím a kde jsem vyrůstala, se mi hraje vždy skvěle. Tamní prostředí i fanoušky znám velmi dobře,“ pronesla juniorská reprezentantka.

Český mistr přijel do nedalekých Kunovic kompletní. Ovšem do hry zasáhly jen hráčky, které nedostávaly v poslední době tolik příležitostí. Kouč Sabadka šetřil brankářku Lenku Černou, která zůstala pouze v civilu, jen na lavičce zůstaly opory Fleková, Kočí, Drotárová a Tomečková. Pouze poločas odehrály křídelnice Súkenníková s Chmelařovou.

Veselí si brzy vytvořilo pětibrankový náskok, který do konce první půle navýšilo na rozdíl třinácti branek.

V pohodě hrající favorit si náskok dokázal udržet až dokonce. Na výře 33:18 se sedmi brankami podílela křídelnice Klára Jandásková. Šest gólů daly Nikol Vinklárková s Lucií Jagošovou.

3. kolo Českého poháru –

SHK Kunovice – HK Britterm Veselí nad Moravou 18:33 (7:20)

Rozhodčí: Radová, Zbranková. Diváci: 87.

Kunovice: M. Pavlíčková, Rajnohová, Polášková – Hrabalová, Nožičková, Sklenářová 4, Horáková 7, Kosinková 1, Omelková, Křeháčková 2, Kudrová, Štěrbová 2, K. Pavlíčková 1.

Veselí nad Moravou: Zvoničová, Benedíková – Rajnohová 4, Drotárová, Chmelařová 5, Fleková, Kočí, Súkenníková 3, Nevařilová 1, Tomečková, Kratochvílová 1, Jandásková 7, Vinklárková 6, Jagošová 6.

Další výsledky: Havlíčkův Brod – Zlín 22:36, Otrokovice – Poruba 15:42, Střešovice – Jindřichův Hradec 13:27, Strakonice – Slavia 20:34.