VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.8.2012

Anonym poslal kontrolu do dolu. Ta porušení zákona nezjistila

Mikulčice – Kvůli anonymnímu oznámení kontrolovali pracovníci hodonínského odboru životního prostředí nedávno mikulčický Důl Mír. Do areálu se podle anonyma měly navážet celé vlakové soupravy uzavřených kontejnerů. Dotyčný chtěl také přezkoumat, čím se zaváží šachty.

30.7.2012

Kempy v regionu se plní. I přes nepřízeň počasí

Hodonínsko – Extrémní teploty provázené bouřkami nebo naopak deštivé dny, kdy teploty prudce klesnou. Počasí posledních dní není pro letní dovolenou právě ideální. Přesto si provozovatelé kempů na Hodonínsku na letošní sezonu nestěžují, od dovolené v přírodě totiž proměnlivé počasí zatím moc lidí neodradilo.

19.7.2012

Veselí vyhlašuje poslední kolo grantů. Rozdá v nich pět a půl milionu korun

Veselí nad Moravou – Dvě grantová kola již má za sebou Veselí nad Moravou. To třetí, letos poslední, vyhlásí začátkem srpna. Také tentokrát rozdá veselská radnice peníze do pěti oblastí, sportu, kultury, volnočasových aktivit, sociální péče a cestovního ruchu.

19.7.2012

Ministr Bendl nabídl zemědělcům pomoc

Znojemsko – Úlevy a odklady splátek slíbil dnes ministr zemědělství Petr Bendl statkářům na Znojemsku. Na své návštěvě oblastí zasažených suchem jednal se zemědělci z Trstěnic, Miroslavi a Suchohrdel u Miroslavi.

19.7.2012

Slivovice bude letos nad zlato. Kvůli jarním mrazům

Slovácko - Jarní mrazíky mohou za nedostatek ovoce. Podle zemědělců i majitelů pálenic je málo meruněk i švestek.

10.7.2012

Výrobce skel jde do Sudoměřic. Začne po Novém roce

Sudoměřice, Hodonín – O padesátku nových pracovních míst nakonec Hodonínsko nepřijde. Plzeňský výrobce izolačních skel novou fabriku nepostaví v Hodoníně na Výhonu ale u sudoměřického vlakového nádraží. Výrobu má rozjet už po Novém roce. „Výroba začne někdy v lednu či únoru," potvrdil jednatel plzeňské firmy IZOS Pavel Aschenbrenner.

30.5.2012

Překližkový gigant Ploma má potíže, ale pojede

Hodonín – Téměř tři sta pracovních míst a své postavení na trhu zachraňuje největší výrobce překližek a laťovek v České republice – hodonínská Ploma. Příjmy se jí snížily až o padesát procent. Hodonínský překližkový gigant tak nemohl platit dodavatelům. Před možným zahájením insolvenčího řízení podala Ploma návrh na vyhlášení moratoria. To vyhlásil krajský soud v pátek.

16.5.2012

Koupaliště na Hodonínsku otevřou 
brány prvního června

Hodonín – Už v pátek prvního června otevřou své brány některá koupaliště v hodonínském okresu. Ceny i otvírací doby zůstávají stejné jako loni. S největšími novinkami přichází uhřický Aquapark. Tam se větší dětští návštěvníci mohou schladit ve zcela novém bazénu.

12.5.2012

Zahrádkáři chtějí pozemky. Komplikuje to územní plán

Hodonín – Hodonínští zahrádkáři si chtějí koupit své zahrádky v lokalitách Mutěnka a Kapřiska. Vedení města je ale zatím jen pro prodej v Mutěnce. Pozemky v Kapřiskách prodávat nechce, protože by lokalita v budoucnu mohla posloužit novému investorovi. Proti jsou ale zahrádkáři, kteří si našli cestu v hojném počtu i na zasedání zastupitelstva.

27.4.2012

Stavba obřího zásobníku má souhlas ministerstva

Dambořice - Stavba obřího podzemního zásobníku plynu v Dambořicích má souhlas ministerstva životního prostředí. Lze to vyčíst z internetové databáze posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Žádajícím byla společnost Globula, která patří do skupiny podnikatele Karla Komárka.

16.4.2012

Templářské sklepy koupily prestižní vinařství Reisten

Čejkovice, Pavlov - Ještě před Velikonocemi koupily čejkovické Templářské sklepy Reisten z Pavlova. Toto vinařství z Mikulovska je známé produkcí velmi kvalitních vín určených pro vysokou gastronomii či vinotéky.

15.4.2012

Výnosy z úrody budou nižší, vědí zemědělci

Slovácko - Nejen hasiče trápí současné počasí. To dělá vrásky i zemědělcům, kteří čekají na každou kapku vody. Mrazy poškodily ozimy, současné sucho vadí především obilovinám. Rekordní úroda se už teď nedá očekávat.

1.4.2012

Na Horňácku se prodá dům spíš jen k rekreaci

Hodonínsko – Méně prodaných bytů i domů a jejich vyšší nabídka než poptávka. Tak by se dala ve stručnosti popsat situace na trhu s realitami v regionu. „Poptávka se nyní ochladila. Lidé víc přemýšlejí, jestli se do závazku hypotéky pustit. Určitě je znatelný přetlak 
v nabídce, a z mé zkušenosti se oproti minulosti hůř prodávají družstevní byty. Cena bytů ale celkově klesla,“ zhodnotil aktuální situaci na trhu Petr Machálek ze strážnických HM Realit.

15.3.2012

Sonnentor staví novou halu a nabídne lidem pracovní místa

Čejkovice – Až z nejvyššího bodu Bílých Karpat Velké Javořiny pocházel základní kámen pro novou výrobní halu čejkovické společnosti Sonnentor. Zástupci moravsko-rakouské firmy ho na kopci Mlaty, kde má společnost své zázemí, slavnostně pokřtili ve čtvrtek patnáctého března. Regionu přinese i nová pracovní místa.

14.3.2012

Výstavbě areálu na odpad v Hodoníně řeklo ministerstvo ano

Hodonín - Po více než čtyřech letech snah se firma Megawaste posunula o krůček dál 
k výstavbě areálu na zpracování různých odpadů a zázemí firmy na hodonínském Pánově. Po zamítnutí od krajského úřadu a hodonínské radnice se pro areál vyslovilo ministerstvo životního prostředí. Jeho souhlasné stanovisko má však téměř třicet podmínek.

9.3.2012

Hodonín dá nemocnici milion korun. Na přístroje

Hodonín – Hodonínská radnice pomůže nemocnici milionem korun na anesteziologické přístroje a zdravotnické akumulační vrtačky. Posílí se tak vybavení operačních sálů.

1.3.2012

Brněnská Antigona chce templářské značky

Čejkovice, Brno – Jedno z největších tuzemských vinařství Templářské sklepy Čejkovice bude muset opět bojovat o ochrannou známku Templářské.

29.12.2011

Do Hodonína míří plzeňská firma. Nabídne až 50 míst

Hodonín – Více než padesát pracovních míst pro hodonínský region má zajistit plzeňská firma. Ta má postavit novou výrobní halu na izolační skla za hodonínským Černým mostem.

23.11.2011

Firma MND chce těžit plyn z větší hloubky

Karlín, Násedlovice – Z daleko větší hloubky než nyní chce na jižní Moravě dolovat plyn firma MND. Očekává tam mnohem větší zásoby. Půjde o obrovskou investici, která může přinést pomoc i dvěma vesnicím okresu Hodonín. Projekt má ovšem dvě „ale“: peníze a riziko.

10.11.2011

Na Hodonínsku je už čtvrtý pivovar

Slovácko – Hned čtyři možnosti dát si klasické nepasterizované a nefiltrované pivo mají letos milovníci chmelového nektaru z minipivovarů. Jako poslední do kvarteta v okrese Hodonín přibyl už 
z jara dolnobojanovic­ký Mazák.

16.10.2011

Ve Vídni bodovala vína z LIVI Dubňany

Wien – Devět medailí a jeden diplom putoval z Vídně do Dubňan. Na největší světové soutěži vín AWC Vienna 2011 totiž uspěly vína z dubňanského vinařství LIVI.

22.9.2011

Stavební firmy drží malé zakázky. Bude hůř

Hodonínsko – Zatímco jaro bylo slabé, nyní se stavebníci regionu mají co ohánět. Ovšem ne každý podnikatel špatné období s nedostatkem zakázek přestál bez úhon. Doplatila na ně například kyjovská firma Stavoservis, která nedávno dokonce musela skončit. Kromě dříve dokončených staveb po ní zůstaly také nemalé dluhy.

9.9.2011

Slovácké svatební koláčky Miroslavy Tomšejové si zamilovali i v Americe

Rohatec - Jsou ozdobou každé oslavy. Jejich věhlas se šíří nejen krajem, ale i v cizině. Slovácké svatební koláčky z cukrářství Miroslavy Tomšejové z Rohatce chutnají lidem dokonce až v Americe.

9.9.2011

Za řezbářem Františkem Setínským jezdí lidé z celé jižní Moravy

Vacenovice - Už při příchodu před dům je jasné, kdo v něm bydlí. Po minutí řady laťových či plechových vrat ta ručně vyřezávaná přímo uhodí do očí každého příchozího.

9.9.2011

Poctivé řemeslo zdědil Marek Možnar po své otci

Hodonín – Růžová fasáda s velkým oknem při příchodu léta vítá milovníky uzenin i maminky, které chtějí nakoupit maso k nedělnímu obědu. Důraz přitom kladou na tradici i kvalitu.

19.7.2011

Benzín je na jižní Moravě nejdražší

Jižní Morava – Cestování autem se opět o něco prodraží. Ceny pohonných hmot po období mírného klesání a stagnace opět stouply. Zdražení je až padesátihaléřové a nejdražší benzín je na Jižní Moravě.

18.7.2011

Kraj rozdá začínajícím podnikatelům statisíce

Hodonín – Podnikatelé mají opět možnost získat peníze hned z několika aktuálně vyhlášených dotačních programů. Kraj například nabízí finanční pomoc začínajícím podnikatelům.

25.6.2011

Nakoupili akcie. Prodělali miliony

Kyjovsko - Čistička odpadních vod vydělala obcím na Kyjovsku tři miliony. Valná hromada se jich rozhodla investovat. Kvůli ekonomické krizi prodělal svazek obcí přes dva miliony.

23.6.2011

Sklárna vloni prodala více skla a ještě investovala

Kyjov – Kyjovská společnost Vetropack Moravia Glass dokázala vloni prodat více skleněných obalů a zároveň zásadně investovat do modernizace tavicí vany. Podařilo se to, přestože ani v roce 2010 nedošlo k výraznému oživení poptávky v důsledku špatné ekonomické situace.

23.6.2011

Do Bzence míří nový podnik. Hradišťský AVX

Bzenec – Téměř nový, ale už opuštěný výrobní areál po firmě MWG ve Bzenci už má kupce. Celý areál obsadí uherskohradišťský podnik AVX. Bude tam vyrábět součástky pro automobilový průmysl. Zatím tento záměr připomínají jen vlající vlajky nového majitele u brány.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení