VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

21.1.2010

Výběrové řízení na Kordárnu má vítěze: Jet Investmens

Velká nad Veličkou /AKTUALIZOVÁNO, DISKUTUJTE/ – Po několika měsících vybírání kupce pro Kordárnu je hotovo. Rozhodnutí musí ještě potvrdit veřitelé.

20.1.2010

Těžba lignitu stojí, o úpadku se rozhodne v březnu

Hodoní /DISKUTUJTE/ - Těžba lignitu v dolu Mír v Mikulčicích na Hodonínsku opět stojí. Většina z 250 zaměstnanců už dala výpověď a přihlásila se na hodonínský úřad práce.

14.1.2010

Lima okna, s.r.o., uchovala sedmadvaceti lidem práci

Hodonín, Dubňany /DISKUTUJTE/ – Sedmadvacet zaměstnanců dnes už neexistující firmy Lima plast, která skončila svou výrobu plastových oken ke konci minulého roku vDubňanech, má novou práci. Přestěhovali se isvýrobou do Hodonína.

11.1.2010

Jižní Morava: Nezaměstnanost prudce stoupá

Brno, Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ – Čtyři stovky lidí zakončily v Brně loňský rok nevesele. Na Úřadu práce.

7.1.2010

Dívka z Bzenecka pracuje v temperamentní Itálii

Slovácko – Osmadvacetiletá Stanislava Juříková sice pochází ze Slovácka, ale už čtyři roky pracuje v Itálii. Kdo by si však představoval, že se opaluje na pláži, bude zklamaný.

6.1.2010

Kyjov: Rekonstrukce koupaliště za 80 milionu

Kyjov /DISKUTUJTE/ - Kyjov se chce letos pustit do dlouho plánované modernizace koupaliště, která přijde na osmdesát milionů korun.

4.1.2010

Radnice hledají úspory v rozpočtu pro rok 2010

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ – Rok 2009znamenal pro městské a obecní kasy trpkou zkušenost. Iproto bylo sestavování rozpočtů pro rok 2010na všech místech ve znamení hledáníúspor.

3.1.2010

Euro si Slováci oblíbili, některým ale chybí koruny

Bratislava /DISKUTUJTE/ – Většina Slováků si euro během prvního roku jeho používání oblíbila, i když řada z nich stále ještě uvažuje v bývalých slovenských korunách.

2.1.2010

Jiří Fusek odchází z Pivovaru Černá Hora

Černá Hora – Šéf a vlastník poloviny Pivovaru Černá Hora Jiří Fusek, který pochází z Kyjova, z pivovaru odchází. Během ledna by měla jeho podíl koupit společnost K Brewery. Ta dosud vlastní druhou polovinu akcií pivovaru.

29.12.2009

Do dolu přijde zřejmě nucený správce

Mikulčice /DISKUTUJTE/ – Na rozhodnutí Krajského soudu vBrně čekají teď podle odborářů mikulčického Dolu Mír všichni jeho zaměstnanci.

28.12.2009

Povánoční slevy začaly. Lidé berou regály útokem

Hodonín /AKTUALIZOVÁNO/ – Až padesátiprocentní slevy začali den po Vánocích nabízet někteří obchodníci a řetězce vHodoníně. Slevy potrvají ičtrnáct dnů. Lidé nakupují vše, co má nižšícenu

20.12.2009

Vánoční jarmark v Hodoníně: svíčky, jmelí i svařák

Hodonín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – „Až na tu prosincovou zimu to jde. KVánocům kupuje svíčky jako dáreček spousta lidí,“ usmál se výrobce a prodejce voňavých svíček zčistého včelího vosku Marián Boliak ze Slovenska, který letos už počtvrté prodával své přírodní výrobky na už tradičním Malém vánočním jarmarku na hodonínské pěší zóně.

15.12.2009

Hodonín asi přijde kvůli zastupitelstvu o stamiliony

Hodonín /ROZHOVOR, DISKUTUJTE/ – Osud největší elektrárny vEvropě, která mohla vyrůst na Pánově, je nejspíš zpečetěn.

15.12.2009

Vánoční stromky? Kvalita i cena se někdy velmi liší

Slovácko - Dovezené stromky rychle opadávají a žloutnou, tuzemské naopak vydrží

14.12.2009

Nový obchodňák v Kyjově. Do Vánoc

Kyjov /DISKUTUJTE/ - Až sto padesát nových pracovních míst se rýsuje v Kyjově. Lidé bez práce by uplatnění mohli najít v nových obchodních centrech. První bude otevřeno již za pár dní, další se začne teprve stavět.

10.12.2009

Zemědělcům přibyla další povinnost. Nahlášení

Slovácko – Od prvního října letošního roku chovatelům hospodářských zvířat přibyla další povinnost, která jim vůbec není po chuti.

10.12.2009

Kraj přispěje zemědělcům na automaty na mléko

Jižní Morava – Města a obce zaplní automaty na mléko. Radním Jihomoravského kraje se totiž zalíbil nápad chovatelů dobytka jak bojovat s nízkými výkupními cenami mléka. Na svém čtvrtečním zasedání tak schválili podporu tomuto zatím netradičnímu prodeji. První, kdo dostal na mléčný automat dotace je Zdeněk Plocek ze Zálesné Zhoře.

10.12.2009

Podnikání u hřbitova? Nabízí se ve Vracově

Vracov /DISKUTUJTE/ – Nájemce, který by chtěl ponikat uhřbitova, shání Vracov.

9.12.2009

Nezaměstnanost v okrese Hodonín láme rekordy

Hodonínsko– 11352 propuštěných lidí na okrese Hodonín ke konci listopadu. Nezaměstnaných je nejvíc od března roku 2006.Okres Hodonín je přitom nejspostiženější na jižníMoravě

7.12.2009

Ocenění: Šebesta a Ahorn mají spokojené zákazníky

Kyjov,Vlkoš - Spokojené zákazníky má Šebesta a Ahorn. To alespoň ukázaly výsledky soutěže Spokojený zákazník Jihomoravského kraje.

1.12.2009

Zemědělci z Hodonínska jdou do stávky

Hodonínsko– Kolem tří tisíc zemědělců by se ve středu mělo sejít vPraze a protestovat.

1.12.2009

Plyn o něco zlevní i na jižní Moravě

Jižní Morava – Dobrou zprávu připravila na konci roku pro odběratele zemního plynu společnost Jihomoravská plynárenská. V prvním čtvrtletí nadcházejícího roku cena plynu mírně poklesne.

23.11.2009

Mikulčický důl Mír znovu jede. Ale dokdy?

Mikulčice - Osud mikulčického dolu Mír je i po vstupu britského investora nadále nejistý. Majitel dolu stále čelí hrozbě insolvenčního řízení.

17.11.2009

Pivovarníci: Spotřební daň ať je i na víno

Břeclavsko, Praha– Vinaři uhájili nulovou spotřební daň na víno. Prozatím. Někteří zástupci pivovarů hlasitě protestují. Avyhrožují Štrasburkem.

7.11.2009

Budou na Zadních dílech stát domy?

Hodonín /ANKETA/ - Zastupitelé Hodonína rozhodli. Do roka na pozemku zablokovaném firmou Groz–Beckert změní město územní plán. S firmou už vede složitá jednání o budoucím využití.

6.11.2009

Kordárna čeká na kupce. Nového majitele má mít letos

Velká nad Veličkou - První kolo výběrového řízení na nového majitele Kordárny se uzavře už vlistopadu.

6.11.2009

Jižní Morava: výroba masa klesá

Jižní Morava - O necelých deset procent méně skotu a prasat porazili jihomoravští zemědělci v období od ledna do září roku 2009. Zatímco loni v této době vyprodukovali chovatelé víc jak šestatřicet tisíc tun masa, letos to bylo v uvedeném období dvaatřicet tisíc osm set tun vepřového, jehněčího a hovězího.

3.11.2009

Hodonín by mohl přijít o 412 milionů

Hodonín /DISKUTUJTE, ROZHOVOR/ - Termín výstavby největší sluneční elektrárny ve střední Evropě je ohrožený. Neprojde–li příštím zastupitelstvem návrh na změnu územního plánu, investor půjde jinam.

2.11.2009

Datové schránky na úřadech vzbuzují rozpaky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Po několika měsících příprav se naplno rozjíždí projekt datových schránek. Úřady a další instituce je měly povinně spustit od 1. listopadu.

29.10.2009

Pořadatelé mohou zveřejnit vinařské akce

Znojmo - Bezplatně zařadit košty, výstavy vín, vinařské slavnosti, dny otevřených sklepů a další akce s vinařskou tématikou do kalendáře vinařských akcí mohou pořadatelé z celé republiky. Na zařazení do jeho tištěné verze mají poslední den. Kalendář pro rok 2010 opět vydává Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies