VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

25.10.2013

Trutman přešel od žáků k medovině. Aby uživil rodinu

Kyjov - Prodejní stánek s medovinou se na Hodonínské zahradě objevuje pravidelně. Ve foyer kulturního domu má své místo při této akci už dvacet let. Prodejce Zdeněk Trutman z Kyjova navázal na tradici svého tchána a letos převzal ocenění za čtyřicátou účast na hodonínském veletrhu, který se koná dvakrát do roka.

23.10.2013

Přezutí na zimu? Pneuservisy čekají nápor zákazníků

Hodonínsko – Zimní pneumatiky zatím mají jen někteří řidiči. Nejvíce lidí přezouvá začátkem listopadu, mnozí až v prosinci.

28.8.2013

Brambor je letos málo, zato ale kvalitních. Pěstitelé podraží

Hodonínsko – Až o třicet procent nižší úrodu očekávají v letošním roce pěstitelé brambor. Kilo zdraží o několik korun. Díky horku jsou však kvalitní.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

10.7.2013

Překližkový gigant Ploma je na prodej. S dluhy

Hodonín - Petr Dekař je bývalý pracovník hodonínské Plomy. Bývalý proto, že významný výrobce překližek se dostal před více než rokem do velkých problémů a dluží firmám i bývalým zaměstnancům velké částky peněz. „Mně kolem sto čtyřiceti tisíc korun," tvrdí Dekař.

31.5.2013

V Sudoměřicích začnou s výrobou, práci najde až padesát lidí

Sudoměřice - Novou výborní halu již brzy otevře producent izolačních skel, plzeňská firma IZOS. Do dvou let má u sudoměřického vlakového nádraží najít práci až padesát lidí. „Volal jsem tam už dřív, ale nepřijímali, tak jsem začal dělat na sebe. Firma ale vypadá solidně, tak se ještě u nich na práci zeptám," řekl Dan Kordula z Ratíškovic.

24.4.2013

Blatnická vína získala ocenění, o které usilovala rok

Blatnice pod Svatým Antonínkem - Po Znojmu, Mikulovu, Modré Hoře a Pálavě se dočkali originální certifikace kvality také vinaři z Blatnice. O ocenění usilovali rok.

23.4.2013

Callcentrum v Hodoníně má měsíční zpoždění

Hodonín – Už prvního dubna měla firma BEI Multimedia Interactive (MMi) v bývalé hodonínské tabákové továrně spustit první provoz s padesáti novými pracovními místy. Komerční podnik, který působí i v Polsku a Maďarsku, ale zatím své centrum pro zákaznický servis neotevřelo.

26.3.2013

Vinařství Štěpána Maňáka 
je mezi šesticí nejlepších

Žádovice, Praha – Bronzovou plaketu, stotisícovou prémii a stotisícový mediální prostor pro vlastní prezentaci na známé rozhlasové stanici a navíc se dostane do Síně slávy vinařství České republiky zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích. To jsou ocenění, která čekají na vítěze Vinařství roku 2012. Mezi šesticí finalistů je i Vinařství Štěpána Maňáka ze Žádovic.

9.3.2013

Ploma platí ostrahu, lidem zatím ne

Hodonín – Zaměstnanci bývalého překližkového gigantu, hodonínské Plomy, musí čekat dál na vydělané peníze. Podnik zůstává v insolvenci a nezdařil se ani pronájem areálu polskému zájemci. Insolvenční správkyně připravuje jeho prodej.

10.2.2013

Oddech pro noční podniky. V Kyjově se bude pít i po půlnoci

Kyjov – Od prvního února měla v Kyjově platit nová vyhláška, která provozovatelům tamních podniků přikazovala změnu otevírací doby. Vedení města se pro ni rozhodlo kvůli stále častějším stížnostem na rušení nočního klidu a vandalismus. Na začátku měsíce ale vše funguje jako dřív, podniky mají stále svou vlastní otevírací dobu. Vedení radnice spolu s místními navrhuje kompromis.

30.1.2013

Bývalý překližkový gigant Ploma je už v konkurzu

Hodonín – Majetek hodonínské Plomy jde do konkurzu. Tak rozhodl v polovině ledna brněnský krajský soud. Zároveň zamítl reorganizaci podniku, s níž přišel věřitel z Prostějovska. „Reorganizaci věřitelé na schůzi patnáctého ledna odmítli. Co bude dále, se zatím nedá říct," sdělila insolvenční správkyně hodonínské Plomy Ivana Rychnovská.

10.1.2013

Titul šampiona Salonu vín je v Bzenci, zvítězilo Chardonnay

Bzenec, Mikulov – Prestižní ocenění Salonu vín získalo Zámecké vinařství Bzenec. Vinaři z okresu Břeclav čekají, zda jsou v elitní stovce.

20.11.2012

Odstraní staré ropné sondy a jejich následky

Moravská Nová Ves, Týnec – Těžební společnost Palivový kombinát Ústí vypsala zakázku za 1,652 miliardy korun. Chce totiž odstranit starou ekologickou zátěž po těžbě ropy v chráněných oblastech řeky Moravy na Břeclavsku a Hodonínsku, kde se černé zlato těží už sto let.

12.11.2012

Vedení Plomy splnilo slib, zaměstnanci převzali výpovědi

Hodonín – Letos uplyne již sto pět let od založení hodonínského podniku Ploma, který se specializoval na výrobu překližek a laťovek. Místo oslav nyní řeší jeho vedení výpovědi zaměstnanců. Poté, co v pátek generální ředitel podniku Martin Černý, přislíbil zbylým zaměstnancům, že jim nachystá výpovědi, vydali se tito do podniku v pondělí znovu. A Černý slib dodržel.

1.11.2012

Podnikatelka ze Žeravic bojuje o finále Era Živnostník roku

Žeravice – Letošní ročník podnikatelské soutěže Era Živnostník roku vrcholí a tentokrát má své želízko v ohni přímo okres Hodonín. Z krajských kol v průběhu září a října vzešlo čtrnáct kandidátů, mezi kterými je Eva Němcová ze Žeravic. Lidé ji mohou v hlasování zajistit účast v pětičlenném finále. O celkovém vítězi pak rozhodnou už odborní porotci.

19.10.2012

Kolekce pálenek z Vřesovic uspěla na Floře Olomouc

Vřesovice – Prestižního ocenění se dostalo Miroslavu Vaculíkovi z Vřesovic. Jeho pálenky odborníci ohodnotili na vyhlášené přehlídce při Floře Olomouc jako nejlepší kolekci. Získal tak cenu přímo od Unie destilatérů České republiky.

18.10.2012

Svatomartinské je v kurzu. Vinaři ale zůstávají u svých značek

Hodonínsko – Přes dva miliony lahví se svatomartinskou etiketou uvedou letos na trh moravští vinaři. Zájem o mladá vína totiž stále roste. O propůjčení ochranné známky letos usiluje sto padesát firem. Jen na Hodonínsku vyrobí vinařství několik set tisíc litrů Svatomartinského, které první zájemci ochutnají jedenáctého listopadu. Někteří pěstitelé se ale k novodobé tradici nepřidávají a stále spoléhají na své značky.

18.10.2012

Pět vín od Tomáše Krista je mezi tisíci nejlepšími víny světa

Milotice - Vinařství Krist z Milotic opět bodovalo při prestižním výběru tisícovky nejlepších vín světa. Letos bude mít v publikaci 1000 Vins du Monde pět zástupců, což je nejvíce z celé republiky.

2.10.2012

Nový zásobník plynu přišel téměř na miliardu korun

Uhřice – Téměř miliardu korun stála výstavba nového zásobníku plynu v Uhřicích na Kyjovsku. Má kapacitu sto milionů metrů krychlových a firma MND Gas Storage jej postavila za dva roky.

24.9.2012

Armaturka se chystá na další protihlukovou stěnu

Hodonín – Jihomoravská armaturka vypsala další zakázku na stavbu protihlukové stěny kolem své slévárny v Hodoníně. Předpokládaná hodnota zakázky je dvaatřicet milionů korun. Firmy se mohou do tendru hlásit do 17. října.

11.9.2012

Jak využít dotace na rozvoj podnikání, poradí seminář

Hodonín – Využití dotačních titulů pro brownfieldy a podnikatelské subjekty. Tak se jmenuje seminář, který hlavně pro podnikatele pořádá Okresní hospodářská komora Hodonín společně s Městem Hodonín.

3.9.2012

MASPRO má nejlepší uzené

Brno, Hodonín – Soutěž Regionální potravina Jihomoravského kraje má vítěze z Hodonína. V kategorii Masné výrobky tepelně opracované vyhrálo zavařené uzené maso z hodonínského MASPRO.

30.8.2012

Plomě skončilo moratorium, jde do konkurzu

Hodonín – Situace bývalého celorepublikového giganta ve výrobě překližek a laťovek – hodonínské Plomy, se dále zhoršuje. Jednomu z největších zaměstnavatelů na Hodonínsku nepomohlo ani tříměsíční moratorium. Od soboty 25. srpna se na svůj vlastní návrh dostal do insolvence a čeká na konkurz.

14.8.2012

Anonym poslal kontrolu do dolu. Ta porušení zákona nezjistila

Mikulčice – Kvůli anonymnímu oznámení kontrolovali pracovníci hodonínského odboru životního prostředí nedávno mikulčický Důl Mír. Do areálu se podle anonyma měly navážet celé vlakové soupravy uzavřených kontejnerů. Dotyčný chtěl také přezkoumat, čím se zaváží šachty.

30.7.2012

Kempy v regionu se plní. I přes nepřízeň počasí

Hodonínsko – Extrémní teploty provázené bouřkami nebo naopak deštivé dny, kdy teploty prudce klesnou. Počasí posledních dní není pro letní dovolenou právě ideální. Přesto si provozovatelé kempů na Hodonínsku na letošní sezonu nestěžují, od dovolené v přírodě totiž proměnlivé počasí zatím moc lidí neodradilo.

19.7.2012

Veselí vyhlašuje poslední kolo grantů. Rozdá v nich pět a půl milionu korun

Veselí nad Moravou – Dvě grantová kola již má za sebou Veselí nad Moravou. To třetí, letos poslední, vyhlásí začátkem srpna. Také tentokrát rozdá veselská radnice peníze do pěti oblastí, sportu, kultury, volnočasových aktivit, sociální péče a cestovního ruchu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies