VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

24.4.2013

Blatnická vína získala ocenění, o které usilovala rok

Blatnice pod Svatým Antonínkem - Po Znojmu, Mikulovu, Modré Hoře a Pálavě se dočkali originální certifikace kvality také vinaři z Blatnice. O ocenění usilovali rok.

23.4.2013

Callcentrum v Hodoníně má měsíční zpoždění

Hodonín – Už prvního dubna měla firma BEI Multimedia Interactive (MMi) v bývalé hodonínské tabákové továrně spustit první provoz s padesáti novými pracovními místy. Komerční podnik, který působí i v Polsku a Maďarsku, ale zatím své centrum pro zákaznický servis neotevřelo.

26.3.2013

Vinařství Štěpána Maňáka 
je mezi šesticí nejlepších

Žádovice, Praha – Bronzovou plaketu, stotisícovou prémii a stotisícový mediální prostor pro vlastní prezentaci na známé rozhlasové stanici a navíc se dostane do Síně slávy vinařství České republiky zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích. To jsou ocenění, která čekají na vítěze Vinařství roku 2012. Mezi šesticí finalistů je i Vinařství Štěpána Maňáka ze Žádovic.

9.3.2013

Ploma platí ostrahu, lidem zatím ne

Hodonín – Zaměstnanci bývalého překližkového gigantu, hodonínské Plomy, musí čekat dál na vydělané peníze. Podnik zůstává v insolvenci a nezdařil se ani pronájem areálu polskému zájemci. Insolvenční správkyně připravuje jeho prodej.

10.2.2013

Oddech pro noční podniky. V Kyjově se bude pít i po půlnoci

Kyjov – Od prvního února měla v Kyjově platit nová vyhláška, která provozovatelům tamních podniků přikazovala změnu otevírací doby. Vedení města se pro ni rozhodlo kvůli stále častějším stížnostem na rušení nočního klidu a vandalismus. Na začátku měsíce ale vše funguje jako dřív, podniky mají stále svou vlastní otevírací dobu. Vedení radnice spolu s místními navrhuje kompromis.

30.1.2013

Bývalý překližkový gigant Ploma je už v konkurzu

Hodonín – Majetek hodonínské Plomy jde do konkurzu. Tak rozhodl v polovině ledna brněnský krajský soud. Zároveň zamítl reorganizaci podniku, s níž přišel věřitel z Prostějovska. „Reorganizaci věřitelé na schůzi patnáctého ledna odmítli. Co bude dále, se zatím nedá říct," sdělila insolvenční správkyně hodonínské Plomy Ivana Rychnovská.

10.1.2013

Titul šampiona Salonu vín je v Bzenci, zvítězilo Chardonnay

Bzenec, Mikulov – Prestižní ocenění Salonu vín získalo Zámecké vinařství Bzenec. Vinaři z okresu Břeclav čekají, zda jsou v elitní stovce.

20.11.2012

Odstraní staré ropné sondy a jejich následky

Moravská Nová Ves, Týnec – Těžební společnost Palivový kombinát Ústí vypsala zakázku za 1,652 miliardy korun. Chce totiž odstranit starou ekologickou zátěž po těžbě ropy v chráněných oblastech řeky Moravy na Břeclavsku a Hodonínsku, kde se černé zlato těží už sto let.

12.11.2012

Vedení Plomy splnilo slib, zaměstnanci převzali výpovědi

Hodonín – Letos uplyne již sto pět let od založení hodonínského podniku Ploma, který se specializoval na výrobu překližek a laťovek. Místo oslav nyní řeší jeho vedení výpovědi zaměstnanců. Poté, co v pátek generální ředitel podniku Martin Černý, přislíbil zbylým zaměstnancům, že jim nachystá výpovědi, vydali se tito do podniku v pondělí znovu. A Černý slib dodržel.

1.11.2012

Podnikatelka ze Žeravic bojuje o finále Era Živnostník roku

Žeravice – Letošní ročník podnikatelské soutěže Era Živnostník roku vrcholí a tentokrát má své želízko v ohni přímo okres Hodonín. Z krajských kol v průběhu září a října vzešlo čtrnáct kandidátů, mezi kterými je Eva Němcová ze Žeravic. Lidé ji mohou v hlasování zajistit účast v pětičlenném finále. O celkovém vítězi pak rozhodnou už odborní porotci.

19.10.2012

Kolekce pálenek z Vřesovic uspěla na Floře Olomouc

Vřesovice – Prestižního ocenění se dostalo Miroslavu Vaculíkovi z Vřesovic. Jeho pálenky odborníci ohodnotili na vyhlášené přehlídce při Floře Olomouc jako nejlepší kolekci. Získal tak cenu přímo od Unie destilatérů České republiky.

18.10.2012

Svatomartinské je v kurzu. Vinaři ale zůstávají u svých značek

Hodonínsko – Přes dva miliony lahví se svatomartinskou etiketou uvedou letos na trh moravští vinaři. Zájem o mladá vína totiž stále roste. O propůjčení ochranné známky letos usiluje sto padesát firem. Jen na Hodonínsku vyrobí vinařství několik set tisíc litrů Svatomartinského, které první zájemci ochutnají jedenáctého listopadu. Někteří pěstitelé se ale k novodobé tradici nepřidávají a stále spoléhají na své značky.

18.10.2012

Pět vín od Tomáše Krista je mezi tisíci nejlepšími víny světa

Milotice - Vinařství Krist z Milotic opět bodovalo při prestižním výběru tisícovky nejlepších vín světa. Letos bude mít v publikaci 1000 Vins du Monde pět zástupců, což je nejvíce z celé republiky.

2.10.2012

Nový zásobník plynu přišel téměř na miliardu korun

Uhřice – Téměř miliardu korun stála výstavba nového zásobníku plynu v Uhřicích na Kyjovsku. Má kapacitu sto milionů metrů krychlových a firma MND Gas Storage jej postavila za dva roky.

24.9.2012

Armaturka se chystá na další protihlukovou stěnu

Hodonín – Jihomoravská armaturka vypsala další zakázku na stavbu protihlukové stěny kolem své slévárny v Hodoníně. Předpokládaná hodnota zakázky je dvaatřicet milionů korun. Firmy se mohou do tendru hlásit do 17. října.

11.9.2012

Jak využít dotace na rozvoj podnikání, poradí seminář

Hodonín – Využití dotačních titulů pro brownfieldy a podnikatelské subjekty. Tak se jmenuje seminář, který hlavně pro podnikatele pořádá Okresní hospodářská komora Hodonín společně s Městem Hodonín.

3.9.2012

MASPRO má nejlepší uzené

Brno, Hodonín – Soutěž Regionální potravina Jihomoravského kraje má vítěze z Hodonína. V kategorii Masné výrobky tepelně opracované vyhrálo zavařené uzené maso z hodonínského MASPRO.

30.8.2012

Plomě skončilo moratorium, jde do konkurzu

Hodonín – Situace bývalého celorepublikového giganta ve výrobě překližek a laťovek – hodonínské Plomy, se dále zhoršuje. Jednomu z největších zaměstnavatelů na Hodonínsku nepomohlo ani tříměsíční moratorium. Od soboty 25. srpna se na svůj vlastní návrh dostal do insolvence a čeká na konkurz.

14.8.2012

Anonym poslal kontrolu do dolu. Ta porušení zákona nezjistila

Mikulčice – Kvůli anonymnímu oznámení kontrolovali pracovníci hodonínského odboru životního prostředí nedávno mikulčický Důl Mír. Do areálu se podle anonyma měly navážet celé vlakové soupravy uzavřených kontejnerů. Dotyčný chtěl také přezkoumat, čím se zaváží šachty.

30.7.2012

Kempy v regionu se plní. I přes nepřízeň počasí

Hodonínsko – Extrémní teploty provázené bouřkami nebo naopak deštivé dny, kdy teploty prudce klesnou. Počasí posledních dní není pro letní dovolenou právě ideální. Přesto si provozovatelé kempů na Hodonínsku na letošní sezonu nestěžují, od dovolené v přírodě totiž proměnlivé počasí zatím moc lidí neodradilo.

19.7.2012

Veselí vyhlašuje poslední kolo grantů. Rozdá v nich pět a půl milionu korun

Veselí nad Moravou – Dvě grantová kola již má za sebou Veselí nad Moravou. To třetí, letos poslední, vyhlásí začátkem srpna. Také tentokrát rozdá veselská radnice peníze do pěti oblastí, sportu, kultury, volnočasových aktivit, sociální péče a cestovního ruchu.

19.7.2012

Ministr Bendl nabídl zemědělcům pomoc

Znojemsko – Úlevy a odklady splátek slíbil dnes ministr zemědělství Petr Bendl statkářům na Znojemsku. Na své návštěvě oblastí zasažených suchem jednal se zemědělci z Trstěnic, Miroslavi a Suchohrdel u Miroslavi.

19.7.2012

Slivovice bude letos nad zlato. Kvůli jarním mrazům

Slovácko - Jarní mrazíky mohou za nedostatek ovoce. Podle zemědělců i majitelů pálenic je málo meruněk i švestek.

10.7.2012

Výrobce skel jde do Sudoměřic. Začne po Novém roce

Sudoměřice, Hodonín – O padesátku nových pracovních míst nakonec Hodonínsko nepřijde. Plzeňský výrobce izolačních skel novou fabriku nepostaví v Hodoníně na Výhonu ale u sudoměřického vlakového nádraží. Výrobu má rozjet už po Novém roce. „Výroba začne někdy v lednu či únoru," potvrdil jednatel plzeňské firmy IZOS Pavel Aschenbrenner.

30.5.2012

Překližkový gigant Ploma má potíže, ale pojede

Hodonín – Téměř tři sta pracovních míst a své postavení na trhu zachraňuje největší výrobce překližek a laťovek v České republice – hodonínská Ploma. Příjmy se jí snížily až o padesát procent. Hodonínský překližkový gigant tak nemohl platit dodavatelům. Před možným zahájením insolvenčího řízení podala Ploma návrh na vyhlášení moratoria. To vyhlásil krajský soud v pátek.

16.5.2012

Koupaliště na Hodonínsku otevřou 
brány prvního června

Hodonín – Už v pátek prvního června otevřou své brány některá koupaliště v hodonínském okresu. Ceny i otvírací doby zůstávají stejné jako loni. S největšími novinkami přichází uhřický Aquapark. Tam se větší dětští návštěvníci mohou schladit ve zcela novém bazénu.

12.5.2012

Zahrádkáři chtějí pozemky. Komplikuje to územní plán

Hodonín – Hodonínští zahrádkáři si chtějí koupit své zahrádky v lokalitách Mutěnka a Kapřiska. Vedení města je ale zatím jen pro prodej v Mutěnce. Pozemky v Kapřiskách prodávat nechce, protože by lokalita v budoucnu mohla posloužit novému investorovi. Proti jsou ale zahrádkáři, kteří si našli cestu v hojném počtu i na zasedání zastupitelstva.

27.4.2012

Stavba obřího zásobníku má souhlas ministerstva

Dambořice - Stavba obřího podzemního zásobníku plynu v Dambořicích má souhlas ministerstva životního prostředí. Lze to vyčíst z internetové databáze posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Žádajícím byla společnost Globula, která patří do skupiny podnikatele Karla Komárka.

16.4.2012

Templářské sklepy koupily prestižní vinařství Reisten

Čejkovice, Pavlov - Ještě před Velikonocemi koupily čejkovické Templářské sklepy Reisten z Pavlova. Toto vinařství z Mikulovska je známé produkcí velmi kvalitních vín určených pro vysokou gastronomii či vinotéky.

15.4.2012

Výnosy z úrody budou nižší, vědí zemědělci

Slovácko - Nejen hasiče trápí současné počasí. To dělá vrásky i zemědělcům, kteří čekají na každou kapku vody. Mrazy poškodily ozimy, současné sucho vadí především obilovinám. Rekordní úroda se už teď nedá očekávat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies