VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

18.7.2011

Kraj rozdá začínajícím podnikatelům statisíce

Hodonín – Podnikatelé mají opět možnost získat peníze hned z několika aktuálně vyhlášených dotačních programů. Kraj například nabízí finanční pomoc začínajícím podnikatelům.

25.6.2011

Nakoupili akcie. Prodělali miliony

Kyjovsko - Čistička odpadních vod vydělala obcím na Kyjovsku tři miliony. Valná hromada se jich rozhodla investovat. Kvůli ekonomické krizi prodělal svazek obcí přes dva miliony.

23.6.2011

Sklárna vloni prodala více skla a ještě investovala

Kyjov – Kyjovská společnost Vetropack Moravia Glass dokázala vloni prodat více skleněných obalů a zároveň zásadně investovat do modernizace tavicí vany. Podařilo se to, přestože ani v roce 2010 nedošlo k výraznému oživení poptávky v důsledku špatné ekonomické situace.

23.6.2011

Do Bzence míří nový podnik. Hradišťský AVX

Bzenec – Téměř nový, ale už opuštěný výrobní areál po firmě MWG ve Bzenci už má kupce. Celý areál obsadí uherskohradišťský podnik AVX. Bude tam vyrábět součástky pro automobilový průmysl. Zatím tento záměr připomínají jen vlající vlajky nového majitele u brány.

10.6.2011

Opravují traktory. Zaměstnají desítky lidí

Prušánky - V Prušánkách se usídlila nová firma. Ta vytvoří čtyřicet pracovních míst. Zabývá se servisem zemědělských strojů.

26.5.2011

V New York Times vychvalují Brno

Brno – Jižní Morava je jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů ve střední Evropě. A Brno je živé město v jejím srdci s bohatým kulturním životem, ze kterého není daleko do Vídně, Prahy ani Budapešti. Chválu vystřiženou jako z reklamního letáku si mohli nedávno přečíst čtenáři amerického deníku New York Times. Podle odborníků může zmínka v tak významných novinách přilákat na jižní Moravu další významné firmy.

3.3.2011

Kordárna koupila linku na Slovensku

Velká nad Veličkou – Kordárna z Velké nad Veličkou investovala do nové výrobní linky ve své dceřiné společnosti Slovkord Plus ve slovenské Senici. Koupě linky na výrobu vlákna stála zhruba šestnáct milionů korun. Slovkord plus díky ní zaměstnal dalších pětačtyřicet lidí.

26.1.2011

O trubky z veselských Železáren mají zájem v Rusku

Veselí nad Moravou – Zájem o produkty společnosti Z–Group Steel Holding v zemích bývalého Sovětského svazu stoupl.

4.11.2010

Železárny byly šest hodin v insolvenci

Veselí nad Moravou /AKTUALIZOVÁNO/ - Více než jeden a půl milionu korun dlužily Železárny Veselí vodohospodářské společnosti Sokolov. Od loňského listopadu.

27.10.2010

Podmínky pro byznys jsou na Hodonínsku bídné

Hodonínsko – Podmínky pro podnikání jsou ve městech v okrese Hodonín bídné. Alespoň podle celorepublikového výzkumu Město pro byznys, jenž je zmapoval ve 205 městech s rozšířenou působností.

21.10.2010

Vinaři musí plašit. Lidi ale děla ruší

Bzenec - Průměrně pět ran za minutu je v těchto dnech slyšet od rána do večera ve většině obcí, kolem kterých jsou vysázeny vinice. Někomu nevadí, jiní kvůli nim nemohou během dne fungovat. Jako například rodina ženy ze Bzence, která zavolala do redakce Hodonínského deníku Rovnost.

11.10.2010

Kordárna obnovila smlouvy s Continentalem

Velká nad Veličkou - V srpnu a září přijali třicet nových zaměstnanců. Za celý letošní rok pak šedesát. Velická Kordárna se pomalu otřepává nejtěžšího období vlastní historie a začíná opět prosperovat.

16.9.2010

Vinaři mají větší šanci prodat hrozny. Je slabá úroda

Hodonínsko - Slabá úroda hroznů vinné révy se letos projevuje do jejich výkupu . Čejkovičtí templáři letos nabízí výkup všech odrůd i nečlenům jejich vinařského družstva, což je výjimkou.

6.9.2010

Stavební úřad povolil stavbu kompostárny v Těmicích

Těmice - Kompostárna v Těmicích dostala zelenou od bzeneckého stavebního úřadu. Ten stavbu povolil a současně zamítl všechny připomínky vznesené obyvateli či tamním zastupitelstvem.

2.9.2010

Burčák zdraží o třetinu. Hroznů je totiž málo

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Popíjet burčák mohou lidé od prvního srpna. Právě v tento den se totiž kvašený mok může podle předpisů prodávat. Kvůli letošní špatné úrodě hroznů se však sklizeň zpozdila. A burčáku bude navíc méně. To se promítne i do jeho ceny, která pravděpodobně poroste.

20.8.2010

Důl Mír je prodaný. Těžba skončila

Mikulčice /AKTUALIZOVÁNO/ - Po dlouhých měsících je konečně jasné, jaká budoucnost čeká mikulčický Důl Mír. Koupila ho zavedená česká firma za více než dvacet milionů korun. Ta podnik postupně přivede k likvidaci.

10.8.2010

Peníze ze slunce jdou na všechno

Hodonínsko - Sluneční elektrárny. Někdo je zatracuje, jiný v nich vidí hlavně výhody. Faktem ale zůstává, že před lety ovládly slunnou jižní Moravu a neminuly ani Hodonínsko.

29.7.2010

Skupina MND má už jen jediného vlastníka

Hodonín, Praha - Po dlouhých a složitých jednáních i sporech se ve čtvrtek stala stoprocentním vlastníkem všech společností, které patří do skupiny MND, společnost KKCG SE. Ta je mateřskou společností finanční a investiční skupiny KKCG ovládané Karlem Komárkem mladším.

22.7.2010

Kompostárna v Těmicích bude bez hygienizace

Těmice - Nechceme v obci kompostárnu a už vůbec ne s hygienizační jednotkou. Tak zněl ve stručnosti výsledek nedávné ankety v Těmicích. Kompostárnu chce na tamní skladce vybudovat Svazek obcí Severovýchod sdružující více než čtyřicet obcí Kyjovska.

16.7.2010

Žně začaly. Obilí bude míň

Hodonínsko - Již týden se prohánějí kombajny v lánech obilí a řepky. Zemědělcům konečně přeje počasí.

25.6.2010

Číňani chtěli těžit hnědé uhlí v Dolu Mír

Mikulčice - Kromě prodeje zeleniny, ovoce, oděvů a nudlí mohli Číňané těžit na jižní Moravě i hnědé uhlí. V minulosti měli totiž zájem o Důl Mír v Mikulčicích. Teď o něj svádí boj tři české a jedna slovenská firma.

22.5.2010

Strážničané stále marně čekají na Penny market

Strážnice /DISKUTUJTE/ - Za velkými nákupy do větších měst? Ve Strážnici se to snad brzy změní. Ještě ale není jisté kdy.

22.5.2010

Veselí rozhodne, co s pozemky lidí

Veselí nad Moravou /DISKUTUJTE/ - Na jedné straně majitelé pozemků a podnikatel, který je chce koupit. Na druhé město a osadní výbor. Kdo nakonec vyhraje?

20.5.2010

Vytrvalý déšť ničí úrodu v sadech i na polích

Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Deště posledních dní nedělají vrásky na čele jen lidem v okolí rozvodněných řek, ale i zemědělcům na jižní Moravě. Tuší, že letošní úroda bude kvůli nim slabá.

14.5.2010

Čejkovická tvrz přivítá jubilejní vinné trhy

Čejkovice – Jubileum letos slaví Vinné trhy Čejkovice, které se o víkendu 22. a 23. května uskuteční už po patnácté.

13.5.2010

Zrušení pouličního prodeje? Zatím se osvědčilo

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Už více než měsíc uplynul od doby, kdy se Město Hodonín rozhodlo posvítit si na pouliční a podomní prodejce.

11.5.2010

V kraji letos přibylo turistů. O několik stovek

Jižní Morava - Optimismus je zatím předčasný, drobného nárůstu počtu turistů si však ceníme. Tak hodnotí odborníci nejnovější údaje Českého statistického úřadu o cestovním ruchu na jižní Moravě. Poprvé po dlouhých měsících totiž meziročně vzrostl počet lidí, kteří region navštívili.

11.5.2010

Soud rozhodl, kdo má jednat za Lignit Hodonín

Mikulčice, Brno /DISKUTUJTE/ – Lignitu Hodonín a tím i Dolu Mír v Mikulčicích stále hrozí konkurz. Zatím nebylo jasné, kdo má firmu zastupovat v insolvenčním řízení. Krajský soud v Brně v této věc rozhodl.

10.5.2010

Po Kordárně zkusí oživit i senické závody

Senica, Velká nad Veličkou – Po reorganizaci velické Kordárny, přijali dnes věřitelé u Krajského soudu v Brně také reorganizační plány tří slovenských firem skupiny Kord, a to Slovkord, Kordservice a Slovenský hodváb.

6.5.2010

Nouze dala lidem do ruky košťata

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ - O veřejně prospěšné práce je čím dál větší zájem. Obce si mohou mezi žadateli vybírat, koho přijmou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies