VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

31.3.2010

Prodej Kordárny vydělá 820 milionů korun

Velká nad Veličkou - Velická Kordárna je opět o krok blíž k novému majiteli. Tím se stane Cefeus Capital ze skupiny JET Investment. Na úterním jednání u Krajského soudu v Brně přijali věřitelé Kordárny reorganizační plán vypracovaný managementem společnosti. Jejich souhlas byl nutný.

25.3.2010

V Kyjově rostou další obchody

Kyjov - Další obchody vyrostou v Kyjově. Obchodní centrum v Brandlově ulici, na které obyvatelé dlouho čekali, stále není hotové. Stojí jen jeho část.

17.3.2010

OBRAZEM: Vinselekt Michlovský Vinařstvím roku 2009

Praha - Vinařem roku 2009se stal v úterý vpražském Divadle Hybernia Miloš Michlovský, zakladatel společnosti Vinselekt Michlovský a.s.

9.3.2010

Podnikatelé se dozví o možnostech vývozu

Hodonín – Seminář s názvem Vaše možnosti vývozu – aktuální podpora podnikatelům pořádá Město Hodonín ve spolupráci s agenturou Czech Trade a Okresní hospodářskou komorou v Hodoníně.

9.3.2010

Baťák čeká zásadní změna

Veselsko /DISKUTUJTE/ - Povodí Moravy rozšířilo Baťovu kanálu komorovací hodiny, a to o celý měsíc. Sezona tak bude opravdu nabitá.

8.3.2010

Únor: Nezaměstnanost klesla. O desetinu procenta

Hodonínsko /DISKUTUJTE, INFOGRAFIKA/ – 13833 lidí bez práce evidoval k28.únoru Úřad práce vHodoníně. Přibylo jich tam ktomuto datu téměř tisíc. Přesto však míra nezaměstnanosti klesla, kvůli rekvalifikacím

5.3.2010

Město vyzývá k podání žádostí o dotace

Hodonín – Až do 31. března 2010 do 14 hodin mohou nejen podnikatelé žádat o dotace z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Upozorňuje na to odbor rozvoje města hodonínské radnice.

28.2.2010

Baťův kanál prodlouží hlavní plavební sezonu

Slovácko – Hlavní plavební sezona na unikátní vodní cestě Baťův kanál, která prochází napříč Zlínským a Jihomoravským krajem, bude letos o měsíc delší

27.2.2010

RWE zrušila svou pobočku v Břeclavi. Šetří

Břeclav /DISKUTUJTE/ - Malý zájem oosobní návštěvy kontaktního místa RWE vBřeclavi je důvodem jejího zavření. Vadí to především důchodcům.

23.2.2010

O dotace mohou zemědělci žádat do 8. března

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ - Zemědělci mají další možnost žádat o peněžní podporu. Program ministerstva zemědělství je zaměřený rovněž na podporu začínajících hospodářů.

18.2.2010

Vyprodáno, hlásí včelaři. Med má jen málo z nich

Slovácko– Med není. Iujindy dobře zásobených domácích včelařů může dnes nejeden zájemce vidět cedulku vyprodáno.

17.2.2010

Soud zrušil Templářským sklepům insolvenční řízení

Čejkovice– Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo, už vinsolvenčním řízení nejsou. Pobyly si vněm pouze několikhodin.

15.2.2010

Templářské sklepy mají zaplatit údajnému věřiteli

Hodonín – Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s Templářskými sklepy Čejkovice. Její vedení i právní zástupce tvrdí, že neoprávněně. Podle nich jde o poškození dobrého jména firmy.

13.2.2010

Baťa zatím výrobu v Dolním Němčí plně neobnovil

Dolní Němčí /DISKUTUJTE/ – Obuvnické firmě Baťa se zatím nepodařilo plně obnovit výrobu ve svém závodě v Dolním Němčí. Řekl to personální ředitel společnosti Vojtěch Kořen.

12.2.2010

Do vracovské smuteční síně se nastěhuje kameník

Vracov /DISKUTUJTE/– Jen tři měsíce trvalo vracovské radnici, než našla nového nájemce do chátrající smuteční síně.

9.2.2010

Velký blešák umožní prodat starou veteš

Kyjov– Prohrabat kůlny a půdy by měli teď lidé vKyjově a okolí. Nejen, že se jim může brzy podařit zbavit starých krámů, možná je izpeněží. Amožná se jejich harampádí dostane ido sbírekmuzea.

9.2.2010

Lidí bez práce je na Hodonínsku víc než v roce 1918

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ - Za leden eviduje úřad práce 13 756 nezaměstnaných na Hodonínsku. To je o tisíc lidí více než v prosinci 2009. První měsíc v roce přišlo na úřad 1948 nových uchazečů.

8.2.2010

Platy ve železárnách zůstnou stejné, přibude dovolené

Veselí nad Moravou /DISKUTUJTE/ – Novou kolektivní smlouvu podepsali odboráři svedením ocelářských podniků Z-GROUP | Steel Holding, pod které patří iveselské železárny.

4.2.2010

Studia: během krize kapelám ubyli sponzoři

Hodonínsko– Jejich rukama už prošly desítky místních ipřespolních kapel. Některé znich byly súrovní, zázemím ipřístupem majitelů a zároveň ihudebních nadšenců natolik spokojeny, že se do míst vrátily znovu.

31.1.2010

Zájemce o Kordárnu chce firmu do pěti let prodat

Velká nad Veličkou /DISKUTUJTE/ - Vítěz tendru na koupi Kordárny, investiční skupina JET Investment, chce textilní firmu v horizontu pěti let prodat.

30.1.2010

Pálenice zavřou nejdřív v únoru

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Ovoce bylo dost, jen meruňky hnily. Přesto si majitelé pálenic letošní sezonu pochvalují

26.1.2010

Kordárna by měla zvýšit zaměstnanost

Velká nad Veličkou /DISKUTUJTE/ – Brněnská investiční skupina Jet Investment, která minulý týden koupila prostřednictvím své společnosti Cefeus Capital velickou Kordárnu hodlá navýšit výrobu a zachovat zaměstnanost.

26.1.2010

Nové pivo ze Slovácka: Ratíškovice

Ratíškovice /FOTOGALERIE/ – Pouze na dvou místech okresu Hodonín se vaří a prodává podomácku vařené pivo. Zatím.

21.1.2010

Výběrové řízení na Kordárnu má vítěze: Jet Investmens

Velká nad Veličkou /AKTUALIZOVÁNO, DISKUTUJTE/ – Po několika měsících vybírání kupce pro Kordárnu je hotovo. Rozhodnutí musí ještě potvrdit veřitelé.

20.1.2010

Těžba lignitu stojí, o úpadku se rozhodne v březnu

Hodoní /DISKUTUJTE/ - Těžba lignitu v dolu Mír v Mikulčicích na Hodonínsku opět stojí. Většina z 250 zaměstnanců už dala výpověď a přihlásila se na hodonínský úřad práce.

14.1.2010

Lima okna, s.r.o., uchovala sedmadvaceti lidem práci

Hodonín, Dubňany /DISKUTUJTE/ – Sedmadvacet zaměstnanců dnes už neexistující firmy Lima plast, která skončila svou výrobu plastových oken ke konci minulého roku vDubňanech, má novou práci. Přestěhovali se isvýrobou do Hodonína.

11.1.2010

Jižní Morava: Nezaměstnanost prudce stoupá

Brno, Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ – Čtyři stovky lidí zakončily v Brně loňský rok nevesele. Na Úřadu práce.

7.1.2010

Dívka z Bzenecka pracuje v temperamentní Itálii

Slovácko – Osmadvacetiletá Stanislava Juříková sice pochází ze Slovácka, ale už čtyři roky pracuje v Itálii. Kdo by si však představoval, že se opaluje na pláži, bude zklamaný.

6.1.2010

Kyjov: Rekonstrukce koupaliště za 80 milionu

Kyjov /DISKUTUJTE/ - Kyjov se chce letos pustit do dlouho plánované modernizace koupaliště, která přijde na osmdesát milionů korun.

4.1.2010

Radnice hledají úspory v rozpočtu pro rok 2010

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ – Rok 2009znamenal pro městské a obecní kasy trpkou zkušenost. Iproto bylo sestavování rozpočtů pro rok 2010na všech místech ve znamení hledáníúspor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies