VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

21.10.2010

Vinaři musí plašit. Lidi ale děla ruší

Bzenec - Průměrně pět ran za minutu je v těchto dnech slyšet od rána do večera ve většině obcí, kolem kterých jsou vysázeny vinice. Někomu nevadí, jiní kvůli nim nemohou během dne fungovat. Jako například rodina ženy ze Bzence, která zavolala do redakce Hodonínského deníku Rovnost.

11.10.2010

Kordárna obnovila smlouvy s Continentalem

Velká nad Veličkou - V srpnu a září přijali třicet nových zaměstnanců. Za celý letošní rok pak šedesát. Velická Kordárna se pomalu otřepává nejtěžšího období vlastní historie a začíná opět prosperovat.

16.9.2010

Vinaři mají větší šanci prodat hrozny. Je slabá úroda

Hodonínsko - Slabá úroda hroznů vinné révy se letos projevuje do jejich výkupu . Čejkovičtí templáři letos nabízí výkup všech odrůd i nečlenům jejich vinařského družstva, což je výjimkou.

6.9.2010

Stavební úřad povolil stavbu kompostárny v Těmicích

Těmice - Kompostárna v Těmicích dostala zelenou od bzeneckého stavebního úřadu. Ten stavbu povolil a současně zamítl všechny připomínky vznesené obyvateli či tamním zastupitelstvem.

2.9.2010

Burčák zdraží o třetinu. Hroznů je totiž málo

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Popíjet burčák mohou lidé od prvního srpna. Právě v tento den se totiž kvašený mok může podle předpisů prodávat. Kvůli letošní špatné úrodě hroznů se však sklizeň zpozdila. A burčáku bude navíc méně. To se promítne i do jeho ceny, která pravděpodobně poroste.

20.8.2010

Důl Mír je prodaný. Těžba skončila

Mikulčice /AKTUALIZOVÁNO/ - Po dlouhých měsících je konečně jasné, jaká budoucnost čeká mikulčický Důl Mír. Koupila ho zavedená česká firma za více než dvacet milionů korun. Ta podnik postupně přivede k likvidaci.

10.8.2010

Peníze ze slunce jdou na všechno

Hodonínsko - Sluneční elektrárny. Někdo je zatracuje, jiný v nich vidí hlavně výhody. Faktem ale zůstává, že před lety ovládly slunnou jižní Moravu a neminuly ani Hodonínsko.

29.7.2010

Skupina MND má už jen jediného vlastníka

Hodonín, Praha - Po dlouhých a složitých jednáních i sporech se ve čtvrtek stala stoprocentním vlastníkem všech společností, které patří do skupiny MND, společnost KKCG SE. Ta je mateřskou společností finanční a investiční skupiny KKCG ovládané Karlem Komárkem mladším.

22.7.2010

Kompostárna v Těmicích bude bez hygienizace

Těmice - Nechceme v obci kompostárnu a už vůbec ne s hygienizační jednotkou. Tak zněl ve stručnosti výsledek nedávné ankety v Těmicích. Kompostárnu chce na tamní skladce vybudovat Svazek obcí Severovýchod sdružující více než čtyřicet obcí Kyjovska.

16.7.2010

Žně začaly. Obilí bude míň

Hodonínsko - Již týden se prohánějí kombajny v lánech obilí a řepky. Zemědělcům konečně přeje počasí.

25.6.2010

Číňani chtěli těžit hnědé uhlí v Dolu Mír

Mikulčice - Kromě prodeje zeleniny, ovoce, oděvů a nudlí mohli Číňané těžit na jižní Moravě i hnědé uhlí. V minulosti měli totiž zájem o Důl Mír v Mikulčicích. Teď o něj svádí boj tři české a jedna slovenská firma.

22.5.2010

Strážničané stále marně čekají na Penny market

Strážnice /DISKUTUJTE/ - Za velkými nákupy do větších měst? Ve Strážnici se to snad brzy změní. Ještě ale není jisté kdy.

22.5.2010

Veselí rozhodne, co s pozemky lidí

Veselí nad Moravou /DISKUTUJTE/ - Na jedné straně majitelé pozemků a podnikatel, který je chce koupit. Na druhé město a osadní výbor. Kdo nakonec vyhraje?

20.5.2010

Vytrvalý déšť ničí úrodu v sadech i na polích

Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Deště posledních dní nedělají vrásky na čele jen lidem v okolí rozvodněných řek, ale i zemědělcům na jižní Moravě. Tuší, že letošní úroda bude kvůli nim slabá.

14.5.2010

Čejkovická tvrz přivítá jubilejní vinné trhy

Čejkovice – Jubileum letos slaví Vinné trhy Čejkovice, které se o víkendu 22. a 23. května uskuteční už po patnácté.

13.5.2010

Zrušení pouličního prodeje? Zatím se osvědčilo

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Už více než měsíc uplynul od doby, kdy se Město Hodonín rozhodlo posvítit si na pouliční a podomní prodejce.

11.5.2010

V kraji letos přibylo turistů. O několik stovek

Jižní Morava - Optimismus je zatím předčasný, drobného nárůstu počtu turistů si však ceníme. Tak hodnotí odborníci nejnovější údaje Českého statistického úřadu o cestovním ruchu na jižní Moravě. Poprvé po dlouhých měsících totiž meziročně vzrostl počet lidí, kteří region navštívili.

11.5.2010

Soud rozhodl, kdo má jednat za Lignit Hodonín

Mikulčice, Brno /DISKUTUJTE/ – Lignitu Hodonín a tím i Dolu Mír v Mikulčicích stále hrozí konkurz. Zatím nebylo jasné, kdo má firmu zastupovat v insolvenčním řízení. Krajský soud v Brně v této věc rozhodl.

10.5.2010

Po Kordárně zkusí oživit i senické závody

Senica, Velká nad Veličkou – Po reorganizaci velické Kordárny, přijali dnes věřitelé u Krajského soudu v Brně také reorganizační plány tří slovenských firem skupiny Kord, a to Slovkord, Kordservice a Slovenský hodváb.

6.5.2010

Nouze dala lidem do ruky košťata

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ - O veřejně prospěšné práce je čím dál větší zájem. Obce si mohou mezi žadateli vybírat, koho přijmou.

5.5.2010

Templářské sklepy požadují náhradu po Šťavíkovi

Čejkovice– Vúnoru započatá kauza insolvenčního návrhu podaného navrhovatelem Břetislavem Šťavíkem na Templářské sklepy Čejkovice je definitivně ukonce.

4.5.2010

Báli se zápachu. Investora tak odradili

Hovorany /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ - Firma chtěla postavit v Hovoranech bioplynovou stanici. Místní to nechtěli. Zastupitelstvo bylo proti. Firma si postaví stanici raději jinde v okolí.

23.4.2010

NET4GAS chce postavit nový plynovod k zásobníkům

Brno, Uhřice /DISKUTUJTE/ - Společnost NET4GAS, která se zabývá především přepravou plynu přes území České republiky, se chystá v roce 2012 na jižní Moravě postavit plynovod o délce zhruba dvacet kilometrů.

21.4.2010

KM Beta spouští v hodonínské cihelně výrobu

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Cihelna Hodonín změnila majitele a po rekonstrukci a modernizaci opět spouští výrobu.

7.4.2010

Vracov: průmyslová zóna se konečně zaplní

Vracov – Přilákat investory a zvýšit nabídku pracovních míst chtěl Vracov, když plánoval průmyslovou zónu Padělky. Hotová je od roku 2006 a pořád prázdná. Během několika týdnů už se ale začne konečně stavět.

4.4.2010

Kupujte nemovitosti teď, radí makléři i ekonomové

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Panelákové byty na jižní Moravě za poslední dva roky zlevnily. Přibližně o pětinu. Podle ekonomů i realitních makléřů je teď nejlepší čas na koupi nemovitosti. Nejen bytů v paneláku, ale i ve starších domech nebo naopak novostavbách.

2.4.2010

Hodonín zakáže pouliční prodej

Hodonín /DISKUTUJTE, ANKETA/ - Až třicetitisícová pokuta hrozí tomu, kdo poruší zákaz pouličního a podomního prodeje v Hodoníně. Ten začne platit od 6. dubna. Město vymezí 19 prodejních míst.

31.3.2010

Prodej Kordárny vydělá 820 milionů korun

Velká nad Veličkou - Velická Kordárna je opět o krok blíž k novému majiteli. Tím se stane Cefeus Capital ze skupiny JET Investment. Na úterním jednání u Krajského soudu v Brně přijali věřitelé Kordárny reorganizační plán vypracovaný managementem společnosti. Jejich souhlas byl nutný.

25.3.2010

V Kyjově rostou další obchody

Kyjov - Další obchody vyrostou v Kyjově. Obchodní centrum v Brandlově ulici, na které obyvatelé dlouho čekali, stále není hotové. Stojí jen jeho část.

17.3.2010

OBRAZEM: Vinselekt Michlovský Vinařstvím roku 2009

Praha - Vinařem roku 2009se stal v úterý vpražském Divadle Hybernia Miloš Michlovský, zakladatel společnosti Vinselekt Michlovský a.s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies