VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reakce: Článek o skleníku

V Hodonínském deníku ze dne 5. února 2008 vyšel článek „Přijde Hodonín o skleník?“. Autorka v něm popisuje osud hodonínského skleníku, který je nyní v dezolátním stavu a od postupné zkázy jej zachrání jen změna majitele.

17.2.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Tím je nyní nemocnice. Některá tvrzení, která v článku zazněla, jsou však dle našeho názoru zavádějící, což u čtenáře neznalého celé problematiky může vyvolat dojem, že město vyčkává a osud skleníku je mu lhostejný.

Zarážející jsou především informace ředitele, který uvádí, že město několikrát žádal o příspěvek na vytápění, což zůstalo bez odezvy, přičemž ročně stojí vytápění jeden a půl milionu korun. Tato informace není pravdivá. Nemocnice sice v minulosti žádala město o příspěvek, ale doposud městu nepředložila aktuální kalkulaci nákladů provozu. Jediná kalkulace nákladů zahrnující však provoz celé nemocniční zahrady, byla městu předložena v roce 2003. Vyplývá z ní, že provoz zahrady za první pololetí roku 2003 vyšel na 450 144 korun, a to včetně spotřeby energií, oprav a mzdových nákladů tří zaměstnanců. Je velmi těžké přesně vyčíslit náklady na vytápění skleníku, když je vytápěn bez měřidel neizolovaným rozvodem z kotelny jdoucím pod skleníkem.

Požadujeme tedy, aby se pan ředitel za tyto nepravdivé informace omluvil.


I přes nedodání aktuálních kalkulací však aktivita města ohledně skleníku neustala a nadále chce získat skleník do vlastnictví. V červenci 2007 nechalo město na vlastní náklady zpracovat expertní posudek, který popisuje současný stav skleníku a odborníci na zahradní architekturu v něm navrhli možné varianty záchrany. Z posudku jednoznačně vyplývá, že skleník lze přestěhovat.

Dne 11. července 2007 oslovil majetkový odbor Krajského úřadu Jihomoravského kraje Město Hodonín s tím, že Rada Jihomoravského kraje schválila dne 28. června záměr prodeje budovy skleníku s tropickými rostlinami, včetně pozemku. Zároveň kraj požádal město, aby tento záměr projednalo v orgánech města, přičemž po vyslovení souhlasu bude městu Hodonín zaslána kupní smlouva. Uvedený záměr byl projednán a odsouhlasen zastupitelstvem města dne 25. září 2007.

Ihned poté, dne 2. října 2007, byl na majetkový odbor Krajského úřadu Jihomoravského kraje zaslán dopis, který zůstal bez odezvy až do 5. února 2008. Nebylo to tedy Město Hodonín, kdo od té doby vyčkával, nýbrž právě Jihomoravský kraj, který kupní smlouvu městského úřadu zaslal, prozatím jen elektronicky až poté, co vyšel dotyčný článek.
Město Hodonín cítí jako povinnost především vůči svým občanům zachovat tento rostlinný unikát, kterým skleník bezesporu je. Chceme však při jeho převzetí postupovat odpovědně a budeme se rozhodovat na základě seriózních a pravdivých informací.

Zároveň i nadále trvá snaha města podporovat hodonínskou nemocnici. V posledních letech jí pomohlo částkou téměř dvou milionů korun.

Lubor Šimeček, starosta Hodonína
17.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nálezy. Ilustrační foto.

Ztráty a nálezy? Někdy přijmou i kozla

Ilustrační foto.

Grand Prix: hotely a kempy hlásí obsazeno

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Sady s ovocem mizí. Nejvíce ubývá broskvoní a třešní

Brno /INFOGRAFIKA/ – Sadů a zahrad je na jižní Moravě stále méně. Nejvíce ubývá broskvoní. Problémem je levné ovoce z dovozu i počasí.

Veslař Baldrián skončil druhý ve skifu, Rédr proháněl Synka

Hodonín /FOTOGALERIE/ - Slušné výkony přinesly účasti ve finále i cenné medaile. Hodonínští veslaři mají za sebou povedené období. Členové jihomoravského klubu, který letos slaví výročí sto deseti let od svého založení, uspěli na domácím závodě i mistrovství republiky všech věkových kategorií.

Rozmazané fotografie? Možná minulost. Díky metodě brněnských vědců

Brno - Policisté hledají podezřelého. Získají fotografii poznávací značky z kamer, je ovšem rozmazaná. Není to pro ně ale problém. Pomocí metody s umělými neuronovými sítěmi, které matematicky zpracovávají vložená data k žádanému výsledku, mají fotografii brzo doostřenou a značku přečtou. Podobný scénář se může stát realitou díky metodě doostřování fotek, kterou vymyslel Michal Hradiš z Fakulty informačních technologií brněnského Vysokého učení technického.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení