VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel Jiří Marcián: Vztahy vždy zakládáme na vzájemné důvěře

Sudoměřice /SERIÁL CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Firma Tente vyrábí kola a kolečka pro použití v nábytkářském průmyslu, zdravotnictví, obchodě a ve strojírenství již více než pětaosmdesát let. Patří pod mateřskou společnost sídlící v německém Kolíně nad Rýnem, která má navíc dalších třiadvacet dceřiných firem v několika zemích světa s více než jedenácti sty zaměstnanci.Pod­porujeme kulturu, sport i hendikepované lidi, říká ředitel sudoměřického Tente Jiří Marcián.

4.11.2013
SDÍLEJ:

Ředitel společnosti Tente Jiří Marcián.Foto: Archiv Tente

Kolik lidí zaměstnáváte v Sudoměřicích? Jaké máte priority?

Nejsme zase tak zcela velkou výrobní, montážní a dodavatelskou společností, dnes máme pouze dvaadvacet zaměstnanců. Svým portfoliem výrobků a rozsahem však zaujímáme významné místo na trhu. Naší prioritou zůstávají kolečka pro výrobu nemocničních lůžek. Dodáváme je také například jedné české společnosti, která patří mezi čtyři největší světové výrobce s tímto sortimentem. Že se naše výrobky dostávají k tisícům uživatelů v České republice a do celého světa, nás vede k odpovědnému chování vůči vlastním zaměstnancům, našim zákazníkům a v neposlední řadě také vůči společnosti a lidem.

Označili byste se za firmu, která je přátelská vůči zaměstnancům, zákazníkům a životnímu prostředí?

Hovořit o přátelství mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem je přinejmenším velmi odvážné. Já osobně si pod pojmem přátelství představuji úplně jiný vztah. Jelikož v naší společnosti prakticky nedochází k obměně zaměstnanců, jsem hluboce přesvědčený o tom, že atmosféra chování a podmínky se dají označit jako velmi vstřícné. Také vztahy s našimi zákazníky máme vždy založené na vzájemné důvěře , otevřenosti a spolehlivosti . Přátelství se pak za ta léta tvoří mezi lidmi. Tente se celosvětově angažuje v podpoře životního prostředí. Takže i my v Sudoměřicích si uvědomujeme, že to, co činíme právě dnes, děláme pro zítřek.

Čím je pro vás pojem společensky odpovědné chování? Jak si takové chování představujete? A jak jej naplňujete?

Firmu jsme v České republice zakládali, samozřejmě stejně tak jako každý podnikatel, za účelem zisku. Tento účel se nám daří naplňovat. Avšak na druhé straně, protože působíme na území Jihomoravského kraje, je pro nás nesmírně důležité být tomuto regionu a lidem v něm žijícím také prospěšní. A tím nemyslím jen to, že zaměstnáváme lidi z okolí. Za společensky odpovědné chování považuji to, že se naše firma v rámci svých možností spolupodílí na podpoře hendikepovaných lidí, podílí se na kulturní a sportovní činnosti regionu, a to dlouhodobě. Pomoc si z velké části vybírám konkrétně. Například mezi různé spolky, sdružení nebo přímo dané lidi. Nejsem zastáncem podpory republikově známých a hlavními médii protežovaných projektů.

Čím tedy konkrétně Tente pomáhá?

Zmíním několik příkladů. Do hodonínské nemocnice jsme dodali dvě poměrně slušně vybavená nemocniční lůžka včetně stolků do referenčního pokoje, pomohli jsme při nákupu elektrického invalidního vozíku. Z oblasti kultury dlouhodobě podporujeme Festival slováckých hudeb v Ratíškovicích a dětskou dechovou hudbu. Z oblasti sportu pak fotbalový či tenisový oddíl nebo také hasiče.

Jak si stojíte na českém trhu a jak ve světě?

Nejdříve bych uvedl, že sudoměřická firma Tente nese zodpovědnost za český a slovenský trh. Dále také významně podporuje další dceřiné společnosti v Maďarsku, Polsku , Litvě a Rusku. Naše společnost je lídrem českého a slovenského trhu v dodávkách koleček. Z celosvětového pohledu jsme nejvýznamnějším a také největším dodavatelem koleček pro nemocniční lůžka, operační stoly a vlastně veškeré mobilní nemocniční vybavení. Významný trh v celosvětovém měřítku zaujímají kolečka pro výrobce luxusních kufrů s jedním z nejmodernějších závodů v České republice.

Jaký je rozdíl mezi českým a zahraničním zákazníkem?

V naší společnosti neděláme rozdíl mezi českými a zahraničními zákazníky. Stejným způsobem se proto snažíme přistupovat i k malým nebo velkým zákazníkům, a to také v jednání nebo například v servisu.

Jak často se setkáváte se svými zákazníky?

To je velmi různé, ale snažíme se zajistit našim zákazníkům maximální servis , technickou podporu, vysokou kvalitu výrobků a spolehlivost dodávek na termín, který si zákazník přeje .

Mají vaši zaměstnanci nějaké výhody?

Jednou velkou výhodou je to, že pracují v moderní mezinárodní a ekonomicky silné společnosti. Z toho pak plynou ostatní benefity, jako je například třináctý a čtrnáctý plat.

Jakou máte vizi do budoucna? Plánujete rozšiřování výroby nebo vytvoření nových pracovních pozic?

Nyní intenzivně pracujeme na spolupráci s jedním z našich významných zákazníků, a to i na úrovni výroby. Kladný výsledek by měl přinést také nové pracovní pozice, takže nabídku zaměstnání pro lidi. Zatím máme v plánu zahájit tuto spolupráci od začátku roku 2015.Předpokládám , že se vše zdaří ke spokojenosti obou stran. Přesněji se zatím vyjadřovat nechci.

Jste firmou, která vyrábí kola a kladky. Pociťujete v tomto odvětví dopady krize?

Ano, i v našem podnikání jsme krizi pocítili. Ovšem právě proto, že naše společnost je ekonomicky stabilní, jsme nemuseli nikoho propustit. Spíše jsme se soustředili na udržitelnost a mírný růst.

Autor: Jiří Kosík

4.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Fotbalisté Bzence prohráli i druhý venkovní duel v letošním ročníku divize D. Další ztrátě nezabránil ani Lukáš Mlýnek.

Bzenec po výprasku těsně prohrál ve Žďáru. Brankář Kůřil šel na hrot

Jak bude vypadat ještě nenarozené dítě? Vědci pracují na ukazování budoucnosti

Brno - Vyšetří nenarozené dítě a rodičům ukážou, jak bude vypadat třeba ve třech letech. Prozatím neuvěřitelnou představu se snaží přivést do reality brněnští vědci.

Pár puštíka brýlatého se chlubí prvními mláďaty. Už vylétla i z hnízda

Hodonín – Voliéru puštíků brýlatých v Zoo Hodonín zdobí nyní dvě půvabná mláďata. První z nich přišlo na svět už sedmého, druhé desátého května.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Derby Velké nad Veličkou s Blatnicí rozhodla hlavička stopera Spaziera

Velká nad Veličkou – Nekompromisní hlavička pod břevno domácího stopera Ondřeje Spaziera ze 77. minuty rozhodla sobotní derby ve Velké nad Veličkou. Fotbalisté Kordárny zdolali ve šlágru 3. kola I. A třídy skupiny B Blatnici 1:0 a dál zůstávají v krajské soutěži stoprocentní. Zato hosté, kteří na Horňácku doplatili na mizernou koncovku, stále čekají na první bod i výhru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení