VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hodonínsko

2.12.2016

Krajský soud v Norsku zamítl odvolání Michalákové

Hodonín, Oslo – Krajský soud v norském Oslo se odmítl zabývat odvoláním hodonínské rodačky Evy Michalákové. Ta chtěla přezkoumat rozhodnutí, kterým ji norské úřady zbavily rodičovských práv ke dvěma synům. Informoval o tom v pátek Petiční výbor na podporu rodiny Michalákových. „V tuto chvíli chystáme překlad a chceme se detailně seznámit s argumentací soudu. Vyjádření České republiky upozorňující na zjevné porušení práv rodiny shodil soud ze stolu," uvedl právník Pavel Hasenkopf.

2.12.2016

V příštím roce se opravy dočkají čtyři železniční přejezdy

Slovácko – Především na Veselsku se mají v příštím roce dočkat komfortnějších přejezdů přes železniční koleje. Správa železniční dopravní cesty chystá opravu hned čtyř přejezdů za pětadvacet milionů korun.

2.12.2016

Hodonínu na kraji chybí radní i předseda. Šancí jsou ještě komise

Hodonínsko – Velké ztráty zaznamenává hodonínský okres po posledních krajských volbách a následném koaličním vyjednávání. Nejenže po čtyřech letech ztratil zástupce v krajské radě, ale dokonce nemá ani jednoho předsedu výboru. A to se jejich počet rozšířil ze šesti na osm. „Je velká škoda, že v radě není nikdo z našeho okresu. Ústup zastupitelů z regionu je velký," řekl bývalý krajský radní a nynější místostarosta Hodonína Jiří Janda, který byl v minulosti i předsedou výboru. Zájem má nyní o členství ve školské komisi krajské rady. „Bude ale záležet na nominaci strany," podotkl Janda, kterého na začátku tohoto roku vystřídal v radě jeho sociálnědemokra­tický kolega z Veselí nad Moravou Petr Šelepa.

1.12.2016

Vánoční stromky? Největší zájem je opět o jedle. Stojí až patnáct set korun

Hodonínsko – Se začátkem prosince, který se ohlásil prvními sněhovými vločkami, začínají vrcholit i přípravy na svátky. K těm patří také nákup vánočního stromu. „Pomalu se začínám po nějakém poohlížet. Po koupi bytu jsem sice ve sklepě našel umělý strom, ale ten posloužil jako koště. U nás doma vždy byl, je a bude strom rostlý. Většinou jedle," řekl například Ondřej Blažek z Hodonína.

1.12.2016

Novým vstupem si čtenáři opět chodí půjčovat knížky do opravené knihovny

Dolní Bojanovice /FOTOGALERIE/ – Obecní knihovna v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku má po rozsáhlé rekonstrukci za sebou i slavnostní otevření. Toho se i se zajímavou besedou s Věrou Sosnarovou zúčastnilo více než sto lidí.

30.11.2016

Test na HIV v Hodoníně: za hodinu přišlo patnáct zájemců

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Mobilní testovací sanitka v úterý zaparkovala v Hodoníně na Národní třídě. Zájemci měli možnost využít bezplatného testování na HIV infekci přímo na ulici.

30.11.2016

Města vyhláškami zakázala alkohol. I tak se ale na některých místech dál popíjí

Hodonínsko – Po přijetí vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti, se městům od nevítaných pijanů, nejčastěji z řad lidí bez domova, ulevilo. Přesto někde tento problém trvá. I kvůli přicházející zimě je situace horší tam, kde je trochu teplo.

29.11.2016

Bruslaři vyzkouší led již tento víkend. Ve Vracově si však ještě počkají

Hodonínsko – Brusle sice vlastní nemá, na led se však druhačka Květoslava Salayová vždy těší. Klouzání pro ni a její spolužáky připravuje škola. „Dnes jdeme zase jezdit. Brusle si půjčuji od kamarádky. Nejvíc mě baví rychlé ježdění," popsala Salayová. Dobrou zprávou pro ni může být, že tento týden otevírají kluziště po celém Hodonínsku.

29.11.2016

Vodovod na Horňácko bude pro 10 tisíc domácností

Horňácko – Do konce roku 2017 by mělo být celé Horňácko napojené na vodovod, který povede pitnou vodu z bzenecké úpravny přes vodojem ve vnorovských Dražkách. Na úsek Kuželov, Malá a Hrubá Vrbka a Velká nad Veličkou právě začalo územní řízení. „Podle smlouvy má být vodovod kompletně hotový koncem příštího roku. Do budoucna bychom chtěli, aby se napojilo kolem deseti tisíc domácností, i když víme, že z počátku tomu tak nebude," sdělil bzenecký starosta a předseda představenstva Vodovodů a kanalizací Hodonín Pavel Čejka.

29.11.2016

OBRAZEM: Tisícím pacientem se stal Jan Staněk ze Ždánic

Kyjov – Překvapení čekalo v kyjovské nemocnici na osmapadesátiletého Jana Staňka ze Ždánic. Myslel si, že jde na obyčejnou prohlídku, ale přitom se stal tisícím vyšetřeným na magnetické rezonanci, kterou nemocnice získala loni.

29.11.2016

Bývalá hala pro stolní tenis je na prodej. Zůstala téměř bez využití

Hodonín – Hodonínské stolní tenistky tam získaly první tři republikové tituly. Hrály v ní reprezentantky i účastnice olympiád. Po šesti letech, co sloužila místnímu spolku, ale bývalá herna stolního tenisu ve Skácelově ulici opět změní majitele. „Jako Zálesáci jsme sem chodívali dvakrát či třikrát týdně do klubovny. A thajboxeři, kteří tady ještě do nedávna trénovali a přispívali na elektřinu, odešli do duhové školy. Hala tak zůstala téměř prázdná a náklady přesahovaly sto osmdesát tisíc korun," přiblížil příčiny prodeje zakladatel spolku Zálesáci – pobyt v přírodě a místostarosta města Vítězslav Krabička.

28.11.2016

Čejč vrací miliony. Škodu chce vedení obce vymáhat po viníkovi

Čejč - Jako pověstní kostlivci padají na Čejč následky počínání bývalého vedení radnice. Z rozpočtu totiž obec musí vrátit více než dva miliony korun do státního a evropského fondu za dotace na sběrný dvůr odpadů. „Příjemce podpory nesplnil podmínky a rovněž skutečný stav projektu se neshodoval se stavem zamýšleným a deklarovaným," sdělila Deníku Rovnost mluvčí Státního fondu životního prostředí Lucie Früblingová.

28.11.2016

Hamadryády z Dúbravy zaujaly literární porotu

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ – Zapojili svou fantazii, sebrali odvahu a prokázali, že umějí myšlenky a pocity předat druhým. Na papíře. Krajská soutěž Mýty a legendy mého kraje, do níž se z Hodonínska přihlásilo devět knihoven, má vítěze. Autory nejlepších prací vyhlásili zástupci knihoven u příležitosti Dne pro dětskou knihu.

27.11.2016

OBRAZEM: Ve skanzenu se radovali. Jako předkové před více než sto lety

Strážnice – Atmosféru adventu a vánočních svátků, jak je slavili předkové od svatého Mikuláše až po Tři krále, nasáli návštěvníci strážnického skanzenu. O víkendu se tam uskutečnil tradiční podzimní pořad Radujme se, veselme se.

27.11.2016

Modelka Kopecká zářila v Číně. Vystupovat před 30 tisíci diváky miluju, říká

Hodonín /ROZHOVOR/ – Nejdřív svou krásou a šarmem oslnila jižní Moravu, když odcházela z mola se šerpou Miss Brno. Netrvalo dlouho a ještě jako studentka gymnázia ovládla mezinárodní soutěž Miss Tourism International v malajské metropoli Kuala Lumpuru. A tento týden se vrátila domů na Slovácko třiadvacetiletá Jana Kopecká z čínského desetimilionového velkoměsta Šen-čenu s titulem z Miss Model of the World. „Pro vítězství jsem dřela celou dobu a věděla jsem, že to můžu dokázat, že na to mám. Dvakrát jsem jela na světovou soutěž a mám tři tituly," říká modelka a herečka, která se sice narodila v Hodoníně, ale hrdě se hlásí k Vracovu.

26.11.2016

Jubilejní ročník slavností má v hledáčku i Česká televize

Velká nad Veličkou – Horňácké slavnosti mají ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku letitou tradici. Příští rok se uskuteční už jejich šedesátý ročník. O významné jubileum se zajímá i Česká televize. „Chtěli by natočit krátký dokument o historii slavností, který by televize promítala před přímým přenosem z místa oslav," sdělil starosta Jiří Pšurný.

26.11.2016

Dotace na veselskou zónu? Vláda jednání znovu odložila

Veselí nad Moravou – Od září se táhne jednání vlády o udělení grantů na výstavbu nových průmyslových zón. Z tohoto dotačního titulu by měla vzniknout i ta ve Veselí nad Moravou. Jednání ale ve středu znovu nedopadlo. Důvodem byla námitka ministerstva zemědělství ohledně půdy, aby u lokality ve Veselí nad Lužnicí byla podmínka. „Očekávám, že ministr zemědělství bude schopný starostům dotčených obcí i hejtmanům svůj postoj vysvětlit. Předpokládám, že za podpory starostů se podaří jeho stanovisko zvrátit," řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

26.11.2016

Mobil ve vyučování? Školy řeší problémy s vyrušováním i úplným zákazem

Hodonínsko – Malé prstíky se hbitě míhají po klávesnici mobilu. Drobné přístroje jsou mezi dětmi oblíbené, ne však už tak u jejich učitelů. Některé školy v okrese neumožňují svým žákům mobily zapínat ani o přestávkách. „O přestávce dovolujeme mít mobil zapnutý jen kvůli telefonátu rodičům," řekl ředitel hodonínské Základní školy Vančurova Zdeněk Šebesta.

25.11.2016

Doma se peče cukroví méně. Nedovedu si představit kupované, upozorňuje žena

Hodonínsko – O víkendu nastává první adventní neděle a s ní i přípravy na svátky. K těm neodmyslitelně patří vánoční cukroví.

25.11.2016

Na chůdách i v tradičních maskách. Lidi vyděsí osmdesát rakouských čertů

Židlochovice - O prvním adventním víkendu se židlochovickými ulicemi budou prohánět čerti. Na chůdách i takzvaní krampusové v tradičních rakouských maskách.

25.11.2016

V třídění odpadů se Kyjov drží na špici. Poplatky na příští rok zůstanou stejné

Hodonínsko – Poplatky za vývoz komunálního odpadu na příští rok ve třech největších městech Hodonínska už jsou známé. Nejlevnější je opět Kyjov. Místní za svoz odvedou dvě stě padesát korun na osobu. „Poplatek je stejný jako pro rok 2016," sdělil mluvčí radnice Filip Zdražil.

24.11.2016

Konec uhlí? Elektrárna v Hodoníně pojede asi i po roce 2020, tvrdí místostarosta

Hodonín – Nejen volební byla poslední návštěva předsedy české vlády Bohuslava Sobotky v Hodoníně. Podle místostarosty a premiérova stranického kolegy Jiřího Jandy totiž jednali i o budoucnosti hodonínské elektrárny, která je pro město na hranicích také teplárnou. „Chystají se další jednání o využití elektrárny. Je potřeba lidem včas říct, jakým způsobem bude, či nebude teplo zajištěno. Do roku 2020 máme zatím relativně klid, protože je garantované, že elektrárna bude fungovat. Ani pak by snad nemělo dojít k jejímu zrušení," řekl místostarosta.

24.11.2016

OBRAZEM: Dar pro život. Červený kříž ocenil dobrovolníky za odběry krve

Kyjov – Krev je neobyčejně vzácná a životodárná tekutina, kterou zatím nedokázal nikdo nahradit. Ti, kteří ji chodí pravidelně a hlavně bezplatně darovat, ve středu v Kyjově dostali medaile doktora Jana Jánského. „Ocenili jsme třiadvacet dárců stříbrnou medailí. Ta se dává za dvacet odběrů. Za čtyřicet je zlatá, a tu si odneslo taktéž třiadvacet dárců," sdělila předsedkyně oblastního spolku Českého červeného kříže Olga Míčková.

24.11.2016

OBRAZEM: Koledy a vůně punče. V Kyjově zahájili předvánoční trhy

Kyjov – Sváteční nálada zaplavila ve středu kyjovské náměstí. Začaly tam předvánoční trhy, které nabízí vše od koření, přes vánoční punče, řemeslné výrobky až po ponožky. Lidé si poslechli koledy, ve vzduchu byla cítit vůně trdelníků. „Více lidí chodí tradičně po setmění a když je větší zima," řekla Karolína Finková ze stánku, kde lákají právě na horký punč.

24.11.2016

Obecní zpravodaje hrají důležitou roli. Stojí ale desítky tisíc

Hodonínsko – Zprávy z obce, články o spolcích a další informace. Hýsly připravují pro své obyvatele celoroční přehled dění ve vesnici. „Nechci jít cestou vydávání zpravodaje, jak to mají v okolních obcích. Spíše bych to chtěl pojmout jako sumář za předcházející rok," vysvětlil hýselský starosta Libor Orság.

23.11.2016

Modernizace půldruhého roku zavřeného bazénu začne ještě letos. Za 96 milionů

Hodonín – Ještě letos mají pracovníci stavebních firem začít s vnitřní modernizací hodonínského plaveckého bazénu. Ten je zavřený už od června minulého roku. „Rada odsouhlasila vítěze výběrového řízení, kterým je sdružení dvou firem z Kyjova. Myslím si, že brzy by se mohlo začít s pracemi," sdělil hodonínský místostarosta Vítězslav Krabička.

23.11.2016

Nechtěného Ramba vyhodil bývalý majitel z auta. Teď hledá nový domov

Kyjov, Hodonín – Tento pes se jmenuje Rambo, je mu zhruba rok a už by chtěl konečně zase patřit do nějaké lidské smečky. Bohužel zatím nenašel vhodného pána, a tak z kyjovských záchytných kotců putoval do hodonínského útulku.

23.11.2016

Hodonínsko rozzáří na začátku adventu vánoční stromy. Kyjov jej získal od dárce

Hodonínsko – První adventní neděli se na náměstích rozzáří vánoční stromy. Některé obce do výběru zapojily i své obyvatele, v Kyjově například hledali někoho, kdo strom věnuje. Jiným dělá jehličnan parádu po celý rok.

23.11.2016

Chtěli školu v přírodě, z plánů zůstaly jen holé cihly. Vracov teď areál prodává

Kyjovsko – Až padesát dětí mělo ubytovat rekreační zařízení v Osvětimanech. Plány byly připravené, stavba už dokonce začala. Pak ale přišel rok 1989. Z velkých plánů zůstaly jen rozestavěné budovy.

22.11.2016

Obousměrný provoz odmítají. Kritici sháněli podpisy, vzdají se i předzahrádek

Veselí nad Moravou – Auta zaparkovaná z obou stran silnice, další mezi nimi kličkují a dávají si navzájem přednost. Tak to vypadá ve Veselí nad Moravou v ulici Na Drahách. Tuto situaci by chtěli městští radní řešit projektem, který počítá se zřízením obousměrného provozu v ulici, podélným parkováním, zpevněným přístupem k rodinným domům a zrušením jednoho chodníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies