VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hodonínsko

8.1.2017

Od dubna začnou opravy na silnici z Kyjova

Ratíškovice, Kyjov – Ještě měsíc mají stavební firmy na to, aby se přihlásily do tendru na nový povrch silnice mezi Kyjovem a Ratíškovicemi. Jde o zakázku s předběžnými náklady přesahujícími pětašedesát milionů korun. Nový koberec vznikne od Havlíčkovy ulice v Kyjově až po Milotice.

7.1.2017

Základní škola zmodernizuje učebny. Prostor bude i na dílny

Hroznová Lhota – Úprava v přírodovědných a jazykových učebnách nebo také zřízení dílen čeká Základní školu v Hroznové Lhotě. „Jedná se hlavně o modernizaci technického vybavení," uvedl hroznolhotský starosta Petr Hanák.

7.1.2017

OBRAZEM: Děti si užívaly sněhové nadílky

Hodonín – Čerstvá sněhová pokrývka potěšila v pátek na Hodonínsku především děti. Například kluci i holky z Mateřské školy ve Vrchlického ulici v Hodoníně se vyřádili při koulování i dalším dovádění ve sněhu. Stejně tak i děti v nedalekém parku. V sobotu má podle meteorologů sněžit na jihu Moravy jen ojediněle

6.1.2017

Pošťačky? Nyní i květinářky a prodavačky

Jižní Morava – Česká pošta se i na Břeclavsku, Hodonínsku a Znojemsku zbavuje prodělečných poboček. Služby se snaží převést na obce či soukromníky. Ne všude o to ale stojí.

5.1.2017

Do hodonínské zoo loni přišlo rekordních 162 tisíc lidí. Táhli bílí lvi i žralok

Hodonín – Za zvířaty do hodonínské zoologické zahrady si loni našlo cestu o čtrnáct tisíc lidí víc než v roce 2015. „Téměř 162 tisíc návštěvníků lákaly především kulturně-výchovné a vzdělávací akce, obměna expozic a příchod nových živočišných druhů," uvedla mluvčí zoo Iva Uhrová.

5.1.2017

Registr smluv? Bojovník s korupcí. Brno a Hodonín jich zveřejnilo už přes tisíc

Jižní Morava - V boji proti korupci má obyvatelům České republiky pomoci zákon, který přikazuje úřadům zveřejňovat smlouvy s hodnotou nad padesát tisíc korun na internetovém serveru Registr smluv.

5.1.2017

První Hodoňan roku 2017 se narodil v břeclavské nemocnici. Dostal jméno Adrian

Hodonín – První dítě roku 2017 se matce z Hodonína narodilo na Nový rok v břeclavské nemocnici. Jmenuje se Adrian Horáček. Matka Silvie Horáčková ho porodila minutu po čtvrt na jednu odpoledne.

5.1.2017

Strach o úrodu: na Hodonínsku mohou teploty do konce týdne padnout až k minus 18

Jižní Morava – Teploty až minus osmnáct stupňů Celsia, silný vítr a sněžení. Tak bude podle meteorologů vypadat mrazivý konec týdne na Hodonínsku, Břeclavsku a Znojemsku.

4.1.2017

OBRAZEM: Tříkrálovou sbírku zahájili průvodem s velbloudy

Mutěnice – Sirény v pravé poledne odstartovaly ve středu Tříkrálovou sbírku v Mutěnicích na Hodonínsku. Zahajovacímu průvodu tentokrát nedominovali jen Kašpar, Melichar a Baltazar, ale také dva velbloudi. „Pro děti je fotografie s velbloudem velkým zážitkem. Pro nás je důležité, že při návštěvách vesnic vytvoříme sváteční atmosféru," řekl ředitel hodonínské Oblastní charity Václav Salajka s tím, že letos tady vyrazí 621 skupinek koledníků, což je o dvacet víc než loni.

4.1.2017

Lákadla plesové sezony: vzpomínka na první republiku nebo tančení v krojích

Jižní Morava – Večerní šaty, lidové kroje, ale i motorkářské oblečení. Se začátkem roku se otevírá i plesová sezona.

3.1.2017

První miminko z Hodonínska: jedináčkem Nového roku je Adéla

Kyjov – Po půl deváté večer se na Nový rok narodilo v kyjovské nemocnici první miminko hodonínského okresu. „Holčička se jmenuje Adéla Běhávková a je ze Strážnice. Po porodu vážila 2630 gramů a měřila přesně padesát centimetrů," uvedl mluvčí nemocnice Filip Zdražil s tím, že dítě i matka jsou zdravé.

3.1.2017

S novým rokem přivítala hodonínská zoo nová zvířata

Hodonín – Po dvou samicích jelena barasingy i přímorožce arabského přibylo od začátku roku v hodonínské zoo. „Návštěvníci mohou laně barasingy pozorovat v zadní části expozice. Chce to ale trochu trpělivosti, protože jsou stále plaché a dokáží splývat s okolím," uvedl chovatel Lukáš Baránek k druhu kopytníků, který doputoval na jih Moravy až z anglického Bedfordshire.

1.1.2017

Novoroční čtyřlístek přinesl rekordy. 286 turistů vybralo přes osm tisíc korun

Vřesovice – Nová soutěž O zlatého turistu 2017–2021 začala skvěle. Čtrnáctý ročník Novoročního čtyřlístku přinesl hned dva rekordy. Tradičního pochodu Vřesovicemi a nejbližším okolím se v neděli prvního ledna zúčastnilo 286 mužů, žen a dětí, což je nejvíc v historii akce. Milovníci pohybu a přírody navíc ve veřejné sbírce Klubu českých turistů na podporu zdravotně hendikepovaných spoluobčanů vybrali 8 455 korun. Tak štědří nikdy předtím nebyli.

1.1.2017

Zámecká zahrada v Čejkovicích dostane nový vzhled

Čejkovice – Oblíbené místo, které asi nejvíce využívají návštěvníci květnových Vinných trhů v Čejkovicích, dozná podstatných změn. Tamní zámeckou zahradu čeká totiž nová úprava, která nahradí nyní pouze zatravněnou plochu. „Chystáme její ozelenění včetně stromů a nové cestičky. U rozvržení zeleně počítáme s logickým uspořádáním," sdělil čejkovický starosta Pavel Novotný.

1.1.2017

Před koncem roku si naposledy zaplavali v rybníce. Voda měla nula stupňů

Lužice /FOTOGALERIE/ – Sedmatřicet otužilců a stovky diváků se přijeli do Lužic rozloučit s plaveckou sezonou 2016. Na plavce nejen z Hodonínska čekal u mola na Cihelně, rybníku, který vznikl v místě těžby jílu, prosekaný led, kam se mohli jít poslední den v roce osvěžit. „Voda byla nádherná, čistá a jadrná, kousala. Pak jsme poseděli a ochutnali vínečko a slivovici. Slivovice po zimním koupání chutná nejlépe," zhodnotil pořadatel akce a lužický otužilec Antonín Krejčiřík.

31.12.2016

Oživit starý kyjovský kroj? Měsíce práce a desítky tisíc korun

Kyjov – Sehnat materiál, který se již nevyrábí, a zpracovat vzory, které už nikdo neumí udělat. O oživení kyjovského ženského kroje z druhé poloviny devatenáctého století se snaží ženský soubor Tetky z Kyjova ve spolupráci s místním muzeem. „Na výrobě pracujeme již od letošního jara. Zatím se nám podařilo dokončit jeden, pracujeme na druhém," řekla vedoucí Tetek z Kyjova Hana Petrů.

31.12.2016

OBRAZEM: Bzenecký útulek: nalezení psi hledají nové majitele

Bzenec – Ze sedmi nových pejsků si mohou vybrat ve bzeneckém útulku lidé, kteří chtějí poskytnout péči a lásku chlupatým přátelům. Mezi nimi jsou i nedávno nalezená štěňata Snupy, Eliška a Bruna. Také jim pomáhá vánoční sbírka. „Pokračuje do sedmého ledna. Taky se účastníme akce Psí přání, kterou organizuje nadační fond Pes v nouzi, což nám hodně pomohlo. Díky tomu jsme mohli pořídit dvě nové zateplené boudy a nakoupit krmivo," sdělila Radka Hájková, předsedkyně místního sdružení Ligy na ochranu zvířat ČR, která spravuje bzenecký útulek pro psy a kočky.

30.12.2016

Jeřáb na vytahování lodí má být v přístavu už před sezonou

Petrov – Hned dvě novinky připravují pro příští rok v moderním rekreačním přístavu na Baťově kanále v Petrově. „Ještě před začátkem sezony 2017 se dočká nového stabilního jeřábu pro vytahování lodí na souš hmotnosti až deset tun. Bude první tohoto druhu na Baťově kanále," informoval mluvčí Ředitelství vodních cest České republiky Jan Bukovský.

30.12.2016

Nový systém třídění: na poplatcích za odpad lidé ušetří i víc než polovinu

Hovorany, Milotice – Jindřich Grufík z Milotic nový systém nakládání s odpady, který obec k prvnímu lednu tohoto roku zavedla, chválí jako posun vpřed. Zároveň ale dodává, že by třídil i bez něj. „Pro člověka, který třídil předtím, je to jenom bonus. Nedávno jsem ale nahlížel do systému a neměl jsem tam zaznamenaný veškerý odpad," zhodnotil Grufík. Inteligentní systém nakládání s odpady zavádí evidenci toho tříděného, díky kterému mohou obyvatelé ušetřit na poplatcích.

29.12.2016

„Ironman“ život zasvětil sportu a uniformě

Svatobořice-Mistřín – Duší sportovec, povoláním bývalý voják. Podplukovník Ludvík Bůžek ze Svatobořic-Mistřína je sice již v důchodu, v uniformě se ale stále ještě někdy objeví. Například na nedávném posezení s veterány. Když přijde do místnosti, vždy jej prozradí pevné držení těla a hluboký hlas. Na to, že pochází z obce nedaleko Kyjova, je pyšný. „Jako jeden z mála jsem se tady přímo narodil. Na Slovácku žiji, kromě služby v Klatovech, Bechyni a Havličkově Brodě, celý život," říká Bůžek.

29.12.2016

Příběhy roku 2016: splněné sny a zdolané výzvy

Jižní Morava - Deník Rovnost přináší příběhy šesti jihomoravských osobností, které v uplynulém roce překonaly těžké problémy, prosadily obtížné záměry nebo pomohly druhým.

29.12.2016

Netradiční oslavy Silvestra: na tobogánu nebo při pochodu vinohrady

Jižní Morava – Deník Rovnost přináší výběr z možností, kde oslavit příchod nového roku.

29.12.2016

Ceny energií na jižní Moravě: za pět let klesly, plyn dokonce až o třetinu

Jižní Morava – Ceny elektřiny i plynu ve srovnání s rokem 2012 klesly. Podle analytiků za to může propad na světových trzích nebo regulace.

28.12.2016

Hodonínsko v roce 2017: dokončí krytý bazén, v plánu je stavba plavební komory

Hodonínsko – Příští rok přinese řadu nových staveb, které zřejmě pozmění krajinu hodonínského Slovácka. Také některé současné budovy získají nový, moderní ráz. To je příklad gynekologicko-porodnického oddělení kyjovského nemocnice. „Rekonstrukce v objemu téměř tří set milionů korun se bude dělat i financovat na etapy," přiblížila ředitelka zdravotnického zařízení Danuše Křiváková. Jde o nejnákladnější investici příštího roku na Hodonínsku. Práce skončí až v roce 2019.

28.12.2016

Dobrodruh Balga vyrazí na cestu po řece Amazonce

Hodonín – Po více než dvou letech a sedmnácti tisících ujetých kilometrech se cestovatel z Hodonína Matěj Balga chystá vyměnit kolo za nafukovací člun. Pokusí se zopakovat cestu španělského conquistadora ze šestnáctého století Francisca de Orellany. Bude totiž pádlovat od And skrz džungle Ekvádoru, Peru a Brazílie až k břehům Atlantského oceánu. „Těším se jako malý kluk. Amazonie je pro Evropana synonymem dobrodružství. Je to jedno z posledních míst na planetě, kde stále může narazit na původní domorodé kmeny hovořící zapomenutými jazyky," prohlásil šestadvacetiletý dobrodruh Balga.

28.12.2016

Desítky Bzenčanů se podepsaly pod petici Starý hrad je i náš

Bzenec – Jednašedesát podpisů má nyní elektronická petice nazvaná Starý hrad je i náš. Zaměřuje se na snahu Bzence o rekonstrukci torza kaple svatého Floriána a Šebestiána. „Neprosazuji žádný názor, jak s kaplí naložit. Když už se město ale rozhodlo pro určitou formu opravy, chci, aby ji udělalo odborně s co nejlepší péčí," řekl student architektury Erik Ebringer, který je autorem petice. Jako Starý hrad se označuje vrcholek, kde stavba stojí. Ebringer tvrdí, že město nepřizvalo žádné odborníky se zkušenostmi s péčí o památku, nevypsalo architektonickou soutěž a že o návrhu dostatečně nediskutovalo s lidmi.

27.12.2016

Volejbal nebo tenis. Ve Veselí nad Moravou dokončili nové sportoviště

Veselí nad Moravou – Víceúčelové sportoviště v městské části Veselí nad Moravou, v Zarazicích, je už hotové. Umístěné je na ploše osmi set osmdesáti metrů čtverečních v těsné blízkosti řeky Moravy a fotbalového hřiště Tělovýchovné jednoty KEN, která je také vlastníkem pozemku.

27.12.2016

Devatenáctiletý mladík z Kyjova připomíná strasti legionářů v boji za vlast

Kyjov – Klidný mladík v legionářské uniformě dává vzpomenout na časy, kdy se stejně staří muži vrhali proti nepřátelským kulometům a kličkovali mezi výbuchy dělostřeleckých granátů. Devatenáctiletý Jakub Novák z Kyjova nechce, aby se na dobu, kdy vznikala první republika, zapomnělo. „Historie mě zajímá od dětských let. To jsem převzal od svého otce," říká Novák.

27.12.2016

Jsou nutná antibiotika? V nemocnici to díky benefici zjistí rychle

Hodonín – Série dobročinných koncertů Vánoční ozvěny se v minulém týdnu odehrála v Břeclavi a Hodoníně. V programu vystoupil pěvecký sbor Gymnázia Břeclav Polyfonia, gymnaziální sbor z Hodonína Barbastella či jejich nadaní kolegové z Uherského Hradiště zpívající pod názvem Viva La Musica. Osmého ledna se tento koncert uskuteční ještě v bazilice na Velehradě. „Vynaložené úsilí a výsledné společné dílo mohou pomoct dobré věci, mohou posloužit jako dobrý skutek, který někomu dalšímu prospěje," uvedl jeden z organizátorů akce, sbormistr Josef Ilčík.

26.12.2016

Povánoční výprodeje? Výhodná koupě bude začínat na jedné koruně

Hodonínsko – Velké obchodní řetězce nabízí po Vánocích řadu slev. Některých budou moci zákazníci využít i po Novém roce. Například v Albertu začínají slevové akce už v pondělí (dnes). „Ceny zlevněného zboží začínají na jedné koruně a budou se celkově týkat až několika tisícovek položek oblečení, spotřebního zboží, kosmetických balíčků nebo cukrovinek," sdělila tisková mluvčí řetězce Barbora Vanko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies