VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hodonínsko

23.12.2016

Ve třídě chyběly dvě třetiny dětí. Virová onemocnění útočí na Hodonín

Hodonín – Omluvené děti a nárůst návštěv u dětských lékařů. Hodonín zasáhla vlna virových onemocnění. „Jedna třída lehla skoro celá. Z dvaadvaceti dětí přišlo sedm," řekla zástupkyně ředitelky v Mateřské škole Jilemnického v Hodoníně Soňa Hasíková. V ostatních třídách je nemocných dětí méně.

23.12.2016

Žloutenková epidemie řádí i před Vánoci. Hlavně v rodinách

Jižní Morava – Přípravy na Vánoce některým Jihomoravanům znepříjemňuje stále trvající žloutenková epidemie. Za poslední týden přibylo v kraji dalších osm nakažených. Od počátku roku onemocnělo infekční žloutenkou typu A 438 lidí, mezi nimi dvacet dětí ze školních kolektivů.

23.12.2016

Tipy na Vánoce a Silvestra: Živý betlém? Zapojí se i krojovaní

Mutěnice – První svátek vánoční je v Mutěnicích zasvěcený tradičnímu průvodu a živému betlému. „V půl třetí odpoledne vyjdeme od kostela svaté Kateřiny a skončíme u radnice, kde se hlavní část programu odehrává," uvedla Blanka Přidalová z mutěnické kulturní komise, která akci pořádá.

22.12.2016

Dolní Bojanovice: Slovácká chalupa slaví deset let

Dolní Bojanovice /FOTOGALERIE/ – Vánoční výstavu Jak to u nás bylo zahájili členové Muzejního spolku ve Slovácké chalupě v Dolních Bojanovicích. Příchozí tady uvidí například staré vánoční ozdoby, betlémy či výšivky.

22.12.2016

V hodonínské zoo otevřou o Vánocích každý den. A zvířata dostanou dárky

Hodonín – Hodonínská zoologická zahrada otevře denně i o vánočních svátcích od devíti ráno do čtyř hodin odpoledne. Ve středu navíc v tamním útulku začala akce Vánoce pro psí kamarády. Je otevřený od deseti do sedmnácti, na Štědrý den pak do dvanácti hodin. „Lidé mohou pejsky potěšit i dárkem v podobě granulí, konzerv, pamlsků, dek, misek, přípravků proti blechám, oblečků či jiných chovatelských potřeb," uvedla mluvčí zoo Iva Uhrová.

22.12.2016

Zaměstnanci Domova Horizont: Vánoční zázrak? Hodní lidé ještě existují

Kyjov – Ne každý má tu možnost trávit vánoční svátky s rodinou. To však klientům kyjovského Domova Horizont nemůže zkazit radost z příprav a nakupování dárků. Už v těchto dnech překypují dobrou náladou. „Jak se začne ochlazovat, tak vycítí, že se blíží Štědrý den, a začnou se po něm ptát. Těší se o hodně déle," přiblížila tamní příchod adventu vychovatelka Renata Kašparová.

21.12.2016

Nový obecní dům ve Vracově má nahradit sokolovnu i současný kulturní dům

Vracov – Sál až pro čtyři sta lidí, knihovna a informační centrum. Takové jsou představy o využití obecního domu, který může vyrůst na náměstí Míru ve Vracově.

AKTUALIZOVÁNO
21.12.2016

Osobností Moravy za rok 2016 se stal spisovatel a publicista Jiří Jilík

Slovácko – Dlouholetý šéfredaktor Slováckých novin, publicista, scénárista a spisovatel Jiří Jilík (71) zvítězil v hlasování ankety Osobnost Moravy 2016, kterou pořádala Moravská národní obec.

21.12.2016

Přestavba krytého bazénu v Hodoníně začala. Modernizace vyjde na 96 milionů

Hodonín – Stavební dělníci v těchto dnech pracují na modernizaci vnitřku krytého plaveckého bazénu v Hodoníně. Skončit mají v říjnu příštího roku.

21.12.2016

Voda v různých skupenstvích nabízí zážitky po celé vánoční svátky

Hodonínsko – Pohádky si nemusejí užívat děti a dospělí o Vánocích jen u televizních obrazovek. Zajímavou možnost mají totiž i na Staré Moravě, která nezamrzá. Díky pohádkové plavbě se na lodi mohou dostat až téměř do centra Hodonína. „Tyto plavby jsou už tradiční. Oficiálně vyplouváme hodinu po poledni – o svátcích i ve všední dny. Poté, pokud je zájem, znovu v hodinových intervalech," informovala manažerka hodonínského přístaviště U Jezu Andrea Řičicová.

20.12.2016

OBRAZEM: Děti vyslaly balonky s přáními pro Ježíška

Hodonín – Patnáct set pestrobarevných balonků se o půl čtvrté vzneslo k nebi na hodonínském Masarykově náměstí. Na ty připevnily děti svá přání Ježíškovi.

20.12.2016

Sledování zastupitelů z domova? Ne, Hodonín odmítl obrazový záznam zasedání

Hodonínsko – Zatímco v Kyjově mohou lidé sledovat dění na zastupitelstvu a kontrolovat volené zástupce i vizuálně v přímém přenosu webu města, hodonínští poslanci tuto možnost na posledním jednání odmítli.

20.12.2016

Oslaví výročí, i s Poláky a Slováky. Díky evropským dotacím

Kyjovsko – Oslavu výročí 690 let od první písemné zmínky o vesnici a setkání obyvatel spřátelených obcí ze zahraničí umožní příští rok v Násedlovicích evropská dotace. Že ji obec získala, se dozvěděla v těchto dnech. „Na tři dny k nám přijedou partneři z Polska a Slovenska se svými folklorními soubory a připojí se k oslavám," sdělila starostka Vlasta Mokrá.

19.12.2016

OBRAZEM: Vystoupení i stánky. V Hodoníně začal vánoční jarmark

Hodonín – V pondělí se o pozornost přihlásil na hodonínské pěší zóně Malý vánoční jarmark. Lidé chtěli ochutnat horký svařák nebo punč a dát si jednu z množství specialit, z kterých si ani nemohli nevybrat. Jarmark také nabídl možnost na poslední chvíli koupit vánoční dárek. Třeba ručně dělaná zvířátka a polštářky. „Líbí se mi tu mnohem víc než třeba v Brně, je to zde komornější," řekla například Zuzana Závěšická, která právě u stánku vybírala ručně šitého králíka.

19.12.2016

Pozemky u veselského zámku jsou na prodej. Odkoupení bude možné až po kolaudaci

Veselí nad Moravou – Parcely ve dvou někdejších zámeckých areálech ve Veselí nad Moravou, Salajky a zahradnictví, jsou na prodej. Místo u laguny Baťova kanálu má do budoucna přinést další rozvoj cestovního ruchu. „Jde o čtyři pozemky o velikosti asi jednoho hektaru. Zájemce je může koupit jako celek, nebo jen jejich libovolný počet," uvedl místostarosta Petr Kolář.

19.12.2016

Oceněný historik píše na webové stránky dějiny Sokola. Ve dvaaosmdesáti letech

Kyjov – Nejvyšší řád Českého svazu bojovníků za svobodu přijal v pátek večer z rukou předsedy okresního sdružení Miroslava Běťáka. Laureátem Pamětní medaile I. stupně je hodonínský historik Miloš Hynek, který se věnoval například dějinám odbojové organizace Obrana národa. „Nečekal jsem tuto poctu," říká skromně dvaaosmdesátiletý muž, který vstoupil do organizace už v sedmdesátých letech. Tedy ještě do Československého svazu protifašistických bojovníků.

19.12.2016

Štědrovečerní menu? Na stůl se hodí kaviár, rum nebo teplý bramborový salát

Jižní Morava /ANKETA/ - Štědrovečerní tabule se dá pojmout nejen klasicky. Na sváteční stůl se hodí i luxusní gurmánské pokrmy, stejně jako netradiční přípitek.

18.12.2016

Hasiči v Násedlovicích dostanou auto za osm milionů

Násedlovice - Novou velkokapacitní cisternou se od poloviny příštího roku budou moci chlubit násedlovičtí hasiči. Bude stát téměř osm milionů korun. „Zastupitelé schválili výsledek výběrového řízení a auto tak může jít do výroby," sdělila starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

18.12.2016

Bojovníci za svobodu udělovali medaile na kyjovské radnici

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Nejen hodonínský historik Miloš Hynek obdržel v suterénu kyjovské radnice ocenění okresního sdružení Českého svazu bojovníků za svobodu.

18.12.2016

Pošťáci stávkují také na jihu Moravy

Jižní Morava - Bez výrazných následků dopadne pondělní dvouhodinová stávka tří menšinových odborů České pošty na obyvatele Břeclavska, Hodonínska a Znojemska. Podle průzkumu Deníku Rovnost zůstanou v jihomoravských regionech v plném provozu všechny velké pobočky.

17.12.2016

Sváteční stůl na Hodonínsku: kapr vede, zájem je i o candáta

Hodonínsko /INFOGRAFIKA/ – Nejen vánoční stromek, ozdoby a dárky patří k Vánocům. Tradiční štědrovečerní tabuli si mnoho domácností na Slovácku neumí bez tradičního smaženého kapra představit. Prodejci ryb se shodují v tom, že právě kapři zůstávají nejoblíbenější.

16.12.2016

Budova bývalé zdravotní školy v Kyjově: budoucnost je nejistá

Kyjov – Studenti odešli a chodby zejí prázdnotou. Třípatrová historická budova v Komenského ulici v Kyjově ještě minulý školní rok sloužila budoucím zdravotníkům. Ti od letošního září studují pod střechou Klvaňova gymnázia. Ani po měsících není zcela jasné, co s budovou, která je v majetku kraje, dále. „Další využití kraj nenašel. Zatím není rozhodnuto, jak s ní bude dále naloženo," uvedla mluvčí krajského úřadu Monika Brindzáková.

16.12.2016

Hasičská zbrojnice v Ježově je jako nová. Je větší, má nová okna, dveře i vrata

Ježov – Do garáže se ježovským hasičům téměř nevešlo auto, tak jim obec nechala zbrojnici zvětšit a opravit. „Když se do garáže najíždělo, hasiči museli na autě sklopit zrcátka. Na délku se tam vešlo jen těžce, když chtěla zásahová jednotka něco nakládat, musela vyjet před zbrojnici," uvedl ježovský starosta Ladislav Pantlík.

16.12.2016

Senát vrátil novelu zákona. Vinotéky dostanou čas připravit se na změny

Slovácko – Senátoři vrátili poslancům novelu vinařského zákona. Žádají odložení její účinnosti. Důvodem je delší příprava na významné změny v provozu vinoték.

15.12.2016

Znovuotevření kulturního domu má roční zpoždění. Akce stěhují do sousedních obcí

Velká nad Veličkou – Dveře kulturního domu ve Velké nad Veličkou se měly po opravě otevřít už letos na podzim. Práce ale budou pokračovat. „Momentálně soutěžíme zhotovitele pro další etapu. Rekonstrukce by měla být hotová do konce příštího roku," sdělil starosta Jiří Pšurný.

15.12.2016

Panenky pomohou dětským pacientům od strachu. Mohou si je odnést i domů

Kyjov – Pomohou při vyšetření a udělají dětem radost. Dva velké pytle plné kiwanis panenek zamířily ve středu na dětské oddělení kyjovské nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Děti zpívaly vánoční koledy s Deníkem Rovnost a už se těší na koledy u stromečku

Hodonínsko – Akce Česko zpívá koledy přinesla s Deníkem Rovnost příjemnou vánoční atmosféru také na jedenáct míst hodonínského okresu.

14.12.2016

Drobotina se tlačila u srdíček. Děti odkrývaly i budoucnost pomocí olova

Hodonín /REPORTÁŽ/ – Vůně jehličí, cukroví, vosku a dětské hlásky zpívají koledy. Jsou slyšet až dolů ke vstupu do hodonínského sálu Evropa. Právě tam je v plném proudu akce Vánoce se blíží. Všechny ratolesti se chtějí vystřídat a držet text koled, které se nyní snaží zpívat, a trefit se tóny do melodie doprovodné kytary. „Děti jsou zvyklé, že se koledy zpívají všude. My jim zábavnou formou ukazujeme jejich vývoj. Některé skupinky nevěděly, že se chodilo s koledami od domu k domu," vykládá Tomáš Gronský z Masarykova muzea.

14.12.2016

Škromach vzdal kariéru „bazénového maskota“. Práci stále nemá

Jako místopředseda Senátu se Zdeněk Škromach (59) proslavil svéráznými státnickými „Hovory od bazénku", což měla být jakási parodie na Hovory z Lán. Po neúspěchu v nedávných volbách je ale tento dlouholetý vysoce postavený politik ČSSD bez práce a stále netuší, jakým směrem se bude ubírat jeho předdůchodová kariéra. Nabídce, aby dělal reklamu pro firmu, která prodává bazény, nakonec odolal.

14.12.2016

Nesem vám noviny... Jižní Morava si zazpívá na 68 místech vánoční koledy

Jižní Morava /ANKETA/ – Zpříjemnit adventní čas si mohou lidé s Deníkem Rovnost již pošesté při zpívání pěti koled. Jihomoravané společně s dalšími tisícovkami nadšenců si na rekordních 783 místech po celé republice a 68 ve svém kraji společně vychutnají sváteční atmosféru. Ve středu od šesti hodin večer.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies