VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Hodonínsko

14.12.2016

Rozpočty 2017: Veselí dá 68 milionů na náměstí, Kyjov má přebytek 30 milionů

Hodonínsko – Po Hodonínu mají rozpočet na příští rok také další dvě velká města okresu.

13.12.2016

Místo školních tříd vzniká 21 bytů pro důchodce. Smlouva bude na dva roky

Hodonín – V plném proudu jsou stavební práce v hodonínské Žižkově ulici, díky kterým se nevyužívaná zvláštní škola mění na komunitní dům pro důchodce. „Vše jde tak, jak má," uvedl hodonínský starosta Milan Lúčka. V domě by se tak už v příštím roce mohli zabydlet penzisté, kteří tam budou mít k dispozici podporované byty i sdílené prostory podporující komunitní život.

13.12.2016

Opravy kostela svatého Vavřince: kvůli nižší dotaci oddálí výmalbu interiéru

Hodonín – Letošní opravy hodonínské dominanty a jedné z nejstarších staveb ve městě, chrámu svatého Vavřince, vyšly na více než šest milionů korun. Místní římskokatolická farnost požádala radnici o čtyři sta tisíc na dofinancování obnovy oken a okapů. Dostala podstatně méně.

12.12.2016

Hodonín vykoupí zpět pozemky za nemocnicí. O 18 milionů dráž, než je prodal

Hodonín – To je průšvih. Nemáte svědomí. Za co se tady rozhazují peníze? Tak reagovali lidé na posledním zasedání hodonínských zastupitelů. Ti totiž schválili nákup parcel za nemocnicí za dvaapadesát milionů korun. Českobudějovická firma za ně přitom městu před patnácti lety zaplatila o osmnáct milionů méně.

12.12.2016

Na Horňácku už zazněly koledy. Na předvánočním srazu folkloristů

Nová Lhota – V předvánočním čase se setkali milovníci folkloru v Nové Lhotě na Horňácku, aby se na akci Došli sme k vám na koledu naladili na sváteční notu.

12.12.2016

Čejčský košt vyhrála hruškovice z Hovoran. Děti uhranulo vánoční cukroví

Čejč – Ochutnat pálenky, likéry i vánoční cukroví a silvestrovské pomazánky přišli všichni příznivci dobrého jídla a pití v sobotu odpoledne do sokolovny v Čejči. Tam se od tří hodin konal už čtvrtý tradiční košt. „Celkem se nám tu sešlo sto sedm vzorků, z toho sedmaosmdesát kořalek a dvacet likérů," sdělil předseda pořádajícího sdružení Avzo Čejč Libor Kučera.

11.12.2016

V novém strážnickém parku uschly některé stromy a keře. Další vysadí na jaře

Strážnice – Už více než rok mohou Strážničané chodit relaxovat do nového Slováckého parku. Za dva a půl milionu na rozloze patnácti tisíc metrů čtverečních vznikla lokalita, která odděluje průmyslové stavby a rodinné domy.

11.12.2016

Energie pod kontrolou? Společnost dluží obcím desítky milionů korun

Hodonínsko – Své peníze pořád nemají, nikdo se jim už celé měsíce neozývá. Více než desítka obcí na Hodonínsku před lety uzavřela smlouvu se společností Energie pod kontrolou. Ta jim však od loňského roku dluží přeplatky.

11.12.2016

Chtějí ušetřit čas. Čím dál víc lidí proto vánoční dárky nakupuje přes internet

Hodonínsko – Vypadá to, že předvánočním tlačenicím v obchodech už odzvonilo. Čím dál více se upřednostňuje nakupování dárků přes e-shopy.

10.12.2016

Ježíšek už ví, co chtějí děti k Vánocům. Vypustily mu tisíc balónků s přáními

Kyjov – Téměř tisíc balonků s přáními Ježíškovi vypustily děti z Kyjova a okolí. V pátek se před třetí hodinou začaly scházet před kyjovskou radnicí. „Přeji si voňavku, oblečení do aerobiku a nějaké stolní hry, například Activity," řekla téměř devítiletá Barbora Plšková.

10.12.2016

Vánoční stromy dostanou opět zadarmo. Loni se radovali z borovice

Hodonínsko – Do dvacátého prosince lesníci díky projektu Lesů České republiky rozvezou čtyři sta osm vánočních stromů do 156 zdravotních a sociálních zařízení s dětskými klienty.

9.12.2016

Hodonín: noční klid začíná v deset večer i o víkendu

Hodonín – S tím, že noční klid mezi desátou večer a šestou ráno neplatí každý den, musejí počítat obyvatelé i návštěvníci Hodonína. Městští zastupitelé totiž schválili novou vyhlášku. „Reaguje na změny v přestupkovém zákoně, který nyní přesně vymezuje, že výjimky z nočního klidu mohou být stanovené jen obecně závaznou vyhláškou," uvedl vedoucí právního odboru Petr Spazier. Nové nařízení ruší vyhlášku z roku 2005, která umožňovala sportovní akce, taneční zábavy či diskotéky v pátek, v sobotu a v dny bezprostředně předcházející státním svátkům pořádat v době od šesti ráno do půlnoci. Výjimku udělovala městská rada.

9.12.2016

OBRAZEM: Děti pomáhají dětem. Dárky putují do rodin v tíživé ekonomické situaci

Hodonín – Krásné dárky naložili členové Dětského parlamentu z hodonínských základní škol pod vánoční stromeček klientkách a klientům Domova pro matky s dětmi. Další potravinová pomoc putuje prostřednictvím místní charity do rodin, které jsou v tíživé ekonomické situaci.

8.12.2016

Vrchlického v Kyjově bude obousměrná. Než město dostaví kruhový objezd

Kyjov - Vrchlického ulice v Kyjově bude obousměrná. Ovšem jenom dokud Ředitelství silnic a dálnic nedokončí kruhový objezd na křížení Nerudovy a Havlíčkovy ulice.

8.12.2016

V dražbě skončila i kytara jednatele

Dubňany - Podle informací z městské úřední desky v Dubňanech se ve středu měla uskutečnit dražba věcí včetně kytary bývalého zastupitele a podnikatele Jana Pavlici. Pražská firma Deutsche Leasing ČR po něm požaduje více než milionovou částku.

8.12.2016

V průmyslové zóně u Vracova by mohlo najít práci až 250 lidí

Vracov - Odstoupení od smlouvy, která měla zajistit vznik nové budovy v průmyslové zóně, schválili vracovští zastupitelé. Společnosti, jež tam chtěla stavět, se totiž nepodařilo získat v dohodnuté lhůtě stavební povolení.

8.12.2016

Ozdoby na vánoce nebudou nakupovat. Vytvořily je z korálků z roku 1920

Hodonín – Čaj o třetí je tradiční setkání konané každou první středu v měsíci v hodonínské knihovně. Ve středu zúčastněné dámy pod taktovkou lektorky Hany Fochlerové vyráběly ozdoby na vánoční stromy z korálků z roku 1920. „Vracíme se do starých časů, kdy se sváteční dekorace tvořily doma a nekupovaly se v obchodech," řekla knihovnice Milada Češková.

8.12.2016

Zastupitelé rozhodli. Herny skončí. Zůstanou jen kasina

Hodonín – Místním i turistům pomalu v Hodoníně končí doba hazardních hrátek v hernách. Zastupitelé schválili vyhlášku, která ve městě ponechá jen kasina. Herny mají začít mizet z hodonínského katastru od roku 2018. „Razantním způsobem se nám podařilo schválit regulaci hazardu. Povolená budou pouze kasina, která splňují podmínky podle nového zákona o loterii," sdělil místostarosta Vítězslav Krabička.

7.12.2016

Městská knihovna v Kyjově získá při rekonstrukci komunitní centrum

Kyjov – Nové komunitní centrum se připravuje v Městské knihovně Kyjov jako součást rekonstrukce celé budovy. „Centrum vznikne v nejvyšším patře knihovny spojením dvou místností. Jednu využívá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, druhá je pronajatá autoškole a výuce cizích jazyků," uvedla ředitelka knihovny Michaela Moudrá.

6.12.2016

Uhřice chtějí růst. Za kostelem by mohla vzniknout obytná zóna

Uhřice – Až devatenáct rodin může časem získat bydlení v Uhřicích. Obec připravuje obytnou zónu, zatím s pracovním názvem Čtvrtky za kostelem. V budoucnu právě tam mají vyrůst rodinné domy. Napřed ale musí vedení Uhřic připravit přístupovou cestu a inženýrské sítě. „Záměr získal územní rozhodnutí. Nyní chystáme dokumentaci pro žádost o stavební povolení," řekl uhřický starosta Petr Tihelka.

6.12.2016

OBRAZEM: Student z Kyjova představuje výstavu Krev legionáře

Kyjov – Připomenout osudy svého předka i dalších legionářů z Kyjovska se rozhodl devatenáctiletý Jakub Novák z Kyjova. Pro soutěž Středoškolská odborná činnost připravil prezentaci na téma československých legionářů, kterou se nyní rozhodl vystavit v kyjovské Čajovně & Galerii.

6.12.2016

Spisovatelka Moosová: Od mládí jsem vlastně neustále zamilovaná

Hodonín - Manažerka, publicistka, textařka a básnířka. To je zlínská rodačka Jarmila Moosová, která zakotvila na jihu Moravy, v Hodoníně. Na konci listopadu oslavila autorka mnoha básnických sbírek a matka tří synů šedesáté narozeniny. „Když se podívám na tu cifru, hlavou mi probleskne, to není moje, co je to za číslo," směje se Jarmila Moosová.

6.12.2016

Lipovští úpravami uleví dopravě. Firma je ale proti

Lipov – Špatnou dopravní situaci u sokolovny se rozhodli řešit zastupitelé v Lipově. Velký parkovací prostor před sokolovnou chtějí propojit do roku 2018 s náměstím. „Chceme cestu otevřít osobním autům. Příjezdová komunikace k sokolovně bývá velmi často ucpaná," uvedl starosta Miloslav Jagoš.

6.12.2016

Koupit zpět pozemky za nemocnicí? I když za víc peněz, radní návrh doporučili

Hodonín – Hodonínští mohou prodělat až osmnáct milionů korun. Tedy pokud město zpátky koupí pozemky v lokalitě za nemocnicí. V roce 2001 je totiž radnice prodala jedné firmě za třiatřicet milionů, tedy metr čtvereční za čtyři sta korun. Stejná společnost však přehodnotila své plány a začátkem minulého roku nabídla parcely zpátky městu.

5.12.2016

Parkování v Hodoníně příští rok? Cílem má být město bez aut

Hodonín - Několik petic už v minulosti lidé z Hodonína sepsali kvůli místům pro auta ve městě. Nyní je na světě koncepce parkování v centru. Zatím jde ale pouze o návrh odborné firmy.

4.12.2016

OBRAZEM: Pekelníci zabrali podzemí, Mikuláš s anděly rozdávají čaje

Čejkovice – Mikuláš, andělé i čerti jsou po oba víkendové dny v čejkovickém areálu Sonnentor. Čerti okamžitě zabrali podzemí, kde číhají především na dětské kolemjdoucí, aby je strašlivými zvuky a pitvornými obličeji postrašili. V sobotu se s chutí oddávali oblíbené čertovské neřesti, totiž lenosti. „Jako peklo slouží spojovací tunel. Čerti nejsou ale nijak zlí," ubezpečila mluvčí Sonnentoru Kamila Šťastná.

4.12.2016

Kalendáře pro nový rok ukazují lidem historii měst i význačných rodů

Hodonínsko – Nový rok už klepe na dveře a obce na Hodonínsku vydávají kalendáře na příštích dvanáct měsíců. Díky oslavám osmistého devadesátého výročí vzniku města vydal už v létě Kyjov kalendář s dvanácti fotografiemi historie města a stojí 120 korun.

3.12.2016

Čertovský rej ovládl Strážnici. Děti prošly peklem a hrály karty s Luciferem

Strážnice – Předmikulášské setkání čertů se odehrálo v pátek večer na náměstí Svobody ve Strážnici.

3.12.2016

Žloutenka? Hygienici nabádají především na vánočních trzích k opatrnosti

Hodonínsko – Upozornění před žloutenkou typu A se začala objevovat na stránkách měst i obcí v okrese. I když se onemocnění drží hlavně v Brně, nakažení jsou hlášení i z dalších oblastí. „Několik případů se objevilo na Hodonínsku. Často je ale znát souvislost s Brnem," řekl vedoucí hodonínského protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Libor Šmíd.

2.12.2016

Nová hala v malé obci? S dotacemi do dvou let

Hroznová Lhota – Už téměř třicet let Hroznolhotští plánují postavit kryté sportoviště. Teď to vypadá, že by plán na výstavbu sportovní haly mohl dostat zelenou. „Máme pouze školní tělocvičnu, která je ale malá. Je to spíše cvičební sál," uvedl tamní starosta Petr Hanák.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies