„Zjistili jsme, že devadesát procent pískovišť je velmi nebezpečných. Betonové obruby jsou po letech užívání vydrolené, takže jsme rozhodli, mimo jiné i na základě hygienických požadavků, přistoupit k redukci pískovišť,“ uvedla vedoucí kyjovského odboru investic a rozvoje Jana Šupová.

Město se snaží najít řešení, jak systematicky začít s opravou hracích ploch pro děti a následnou údržbou. Pokud bude úspěšné v projektu souvisejícím s úpravou městského parku v Kyjově, začít by mělo opravou hřiště v jeho areálu.

„Ve spolupráci s odborem školství a kultury jsme vytyčili koncepci, jakým způsobem dál postupovat. V podstatě máme zájem provádět rekonstrukce hřišť i s opatřeními, jako je například oplocení. Zadáváme i studie na hřiště v okolí veškerých sídlišť, která máme na území města,“ doplnila Šupová.

Dětská hřiště v Kyjově jsou také častým terčem řádění vandalů. Městský úřad musí denně zajišťovat drobné opravy. „Když výrobce dodá dětská hřiště pro děti do dvanácti let a do hmotnosti čtyřiceti kilogramů, pak pochopitelně dochází například u houpaček k poškozování, pokud je používá dospělá osoba,“ připomněla Šupová.

Koncepce veřejně přístupných dětských a sportovních hřišť na území Kyjova a Bohuslavic eviduje více než tři desítky takových míst.