VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA VAJČNEROVÁ

Barbora Vajčnerová / Hodonínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kuželovské zpěvulky natáčejí první album. Představí je na Horňáckých slavnostech

Kuželov – Společně zpívají už téměř deset let. Jako oficiální folklorní sbor fungují jen necelé čtyři roky. Za tu dobu už navštívily Kuželovské zpěvulky řadu festivalů a vystoupení. Aby jim do budoucna nezůstaly jen vzpomínky, rozhodly se, že natočí své první album.

Petice proti přeložení silnice k sídlišti zabrala. I/54 povede stejnou trasou

Veselí nad Moravou – Několik let jednání a sporů. Tak vypadala tvorba nového územního plánu ve Veselí nad Moravou. Petice a hlasité protesty místních nakonec zabraly. Silnice I/54 povede stejnou trasou jako doposud.

Druhé kolo grantů ve Veselí nad Moravou: nejvíc peněz dostalo kulturní centrum

Veselí nad Moravou - Žadatelé ve druhém grantovém kole ve Veselí nad Moravou už mají jasno. Na doporučení jednotlivých komisí jim zastupitelé přisoudili více než milion korun.

Láhev vína? Inspektoři našli spíš vodu a alkohol. Zlatý hrozen viní dovozce

Dubňany – Inspektoři označili dubňanské víno firmy Zlatý hrozen za falešné. Obsahovalo totiž 76 % vody. Podle majitele chybovali dovozci.

Za parcelu ve veselské ulici Stolářská nabídl zájemce přes tři miliony

Veselí nad Moravou - Nejen prostory pro podnikání, ale i nové bydlení. To jsou účely, ke kterým bude sloužit plánovaná budova mezi Panským dvorem a Kinem Morava ve veselské ulici Stolářská. Tamní zastupitelé totiž na posledním zasedání schválili nové využití volného místa.

Myslivci na Hodonínsku ulovili zvěře méně. Úřadovali pytláci

Hodonínsko – Méně srnčí, muflonů i jelenů. Drobné zvěře naopak myslivci zaevidovali víc. „Byla mírná zima, zvěř se proto méně pohybovala a hůř se lovila," uvedl předseda Okresního mysliveckého spolku v Hodoníně Radovan Mančík.

Nová jednání v Malé Vrbce: starosta post zřejmě obhájí

Malá Vrbka – Rozpadlé zastupitelstvo skládali lidé v Malé Vrbce u volebních uren znovu dohromady. A rozhodli jinak. „Získali jsme tři mandáty," oznámil spokojený starosta Josef Kadlčík, jehož uskupení SNK – Malá Vrbka má teď nadpoloviční většinu v pětičlenném sboru. Právě oni si přitom opakované volby vynutili. Složili totiž mandáty.

Dali se dohromady náhodou. Kapela Potkání sezóna teď pokřtí svoje první CD

Lužice – Před víc než čtyřmi lety se sešli spíš náhodou, aby odehráli jeden koncert. Zůstali spolu až do dneška. Členové lužické kapely Potkaní sezóna nahráli svoje první album. Pokřtí je v sobotu.

Veselskou zámeckou budovu Salajku poslalo k zemi devatenáct hlasů

Veselí nad Moravou – V areálu bývalého zámeckého zahradnictví možná poroste bio zelenina. Budova myslivny má posloužit Baťovu kanálu.

Policisté vyšetřují požár chatky z dubňanské zahradní kolonie. Žhář jim neutekl

Dubňany – Od pondělního večera řeší dubňanští policisté požár zahradní chatky z dubňanské zahrádkářské kolonie U Nálezného. „Odhadovaná škoda je vyčíslená na sto dvacet tisíc korun," uvedl Zámečník, podle kterého se na místě zjistilo, že oheň někdo založil úmyslně. „Policisté proto začali hledat pachatele požáru, což se jim podařilo, protože nedaleko chatky zadrželi dvaatřicetiletého muže," vysvětlil Zámečník.

Za ukradený salám může jít až na tři roky do vězení

Hodonín – Devětadvacetiletý muž neunikl zájmu ostrahy v jedné z hodonínských prodejen potravin. „Ačkoli měl muž v ruce nákupní košík, nakupoval spíše pod bundu, kde mu skončily dva lovecké salámy v hodnotě sto čtyřiceti korun," uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Policisté hledají svědky nehod v Kyjově a Hodoníně

Kyjov, Hodonín – Svědky dvou dopravních nehod hledají kyjovští a hodonínští policisté. „K první z nich došlo ve čtvrtek mezi sedmou hodinou ranní a tři čtvrtě na devět," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník, podle kterého došlo k havárce na parkovišti před kyjovským obchodem Lidl. „ Řidič se zřejmě nevěnoval řízení a narazil do zaparkovaného auta značky Volvo XC 90," popsal bouračku Zámečník. Zatím neznámý řidič, však po nárazu z místa, bez dalšího řešení, ujel.

Plánovanou cyklostezku doplní ve Veselí nad Moravou i osvětlení. Za milion

Veselí nad Moravou - Trasu prodloužené cyklostezky a nová parkovací místa ve Veselí nad Moravou doplní další novinka. Na Tyršovu ulici posvítí řada nových lamp. Záměr na posledním zasedání posvětili veselští radní. „Na novém osvětlení se začne pracovat přibližně v červenci nebo srpnu letošního roku," informovala mluvčí Městského úřadu ve Veselí nad Moravou Petra Pavková.

Na zpěváčkovi Horňácka ve Velké nad Veličkou bodovali hlavně kluci

Velká nad Veličkou /FOTOGALERIE/ – Ačkoli byli chlapci na zpěváčkovi Horňácka v menšině, porotě se zalíbili více. Obsadili hned čtyři místa ze šesti.

Ve Strážnici degustovali utopence i nakládané sýry

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Sezóna koštů je už v plném proudu. Po klasikách jako jsou vína a pálenky už mohli lidé na Hodonínsku okoštovat klobásky či zelí. Netradiční ochutnávku zvolili ale, tři týdny před Velikonoci, ve Strážnici. Tam vybrali nejlepší vzorek utopence a nakládaného sýru.

OBRAZEM: Ždánice hostily čtyři sta mažoretek

Ždánice – Výskot, hlasitá hudba a ladné pohyby. Přesně v takovém duchu se nesl sobotní den ve ždánickém kulturním domě. Na druhý ročník soutěže Ždánický motýl tam totiž zavítaly mažoretky z celé republiky.

Havárka na konci Strážnice si vyžádala dva zraněné

Strážnice – K nehodě dvou aut musely kolem sobotní druhé hodiny odpoledne vyjet dvě jednotky hasičů z Hodonína a Veselí nad Moravou. „Ve Strážnici se srazila dvě osobní auta značky Škoda Octavia a Hyundai," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Auta se střetla těsně u konce města ve směru na Radějov. Podle Příkaského však neměli hasiči s nehodou téměř žádnou práci. „Dva lidé, kteří se při nehodě zranili, byli v péči už před příjezdem hasičů. Ti nakonec neprováděli žádnou práci, havárka se totiž obešla bez vyprošťování i úniku kapalin," dodal mluvčí.

Padesát odstínů šedi poráží v hodonínském kině i Avatara

Hodonín – I v hodonínském Kině Svět trhá návštěvnické rekordy americké romantické drama Padesát odstínů šedi. Kasovní trhák v Hodoníně předčil Avatara, všechny Harry Pottery či Pány prstenů. „Nikdy v Hodoníně nepřišlo přes dva tisíce diváků na jeden film, což je velký úspěch," uvedl ředitel hodonínského domu kultury Marcel Řimák.

O odvlhčení základní školy rozhodnou ve Vnorovech až zastupitelé

Vnorovy – Vlhké zdi vnorovské základní školy trápí už delší dobu její pedagogy i žáky. Vedení obce se proti tomu rozhodlo zakročit. Na pondělním zasedání rozhodnou zastupitelé, jak vysušení školy vyřeší.

To je srna! Děti na výstavě trofejí ukázaly, že mají ve stopách jasno

Kyjov /REPORTÁŽ/ – Kyjovský dům kultury zaplnilo na šest set dětí ze škol. Pro ty si myslivci připravili ukázku troubení i výtvarný koutek.

Zpěváček Horňácka? Dvě kategorie a pětadvacet dětí

Slovácko /TIP NA VÍKEND/ - Ocenit myslivecký um mohou lidé na kyjovské výstavě trofejí spojené s koštem vína. Milovníci tohoto moku mají možnost degustovat jednotlivé vzorky i na koštu v Kozojídkách či Kostelci. Na své si přijdou i rodiče s dětmi. Ve Vřesovicích se pokochají pohledem na kraslice a naučí se plést velikonoční pomlázku.

O demolici zámecké budovy ve Veselí rozhodnou zastupitelé. Oprava by byla drahá

Veselí nad Moravou – Zámeckou budovu, která několik let sloužila jako areál veselské Správy a údržby silnic (SÚS), pošle nejspíš vedení města k zemi. Veselští radní totiž jednohlasně schválili návrh na její demolici, kterou připravil ředitel Služeb města Veselí nad Moravou.

Oprava náměstí Míru: až 200 milionů a začátek nejdříve příští rok

Veselí nad Moravou - Klidová zóna, zelený střed a zároveň místo pro setkávání lidí. Přesně tak by mělo za nějaký čas vypadat veselské náměstí Míru. Na úpravě jeho budoucí podoby nyní pracuje architekt.

Veselské topoly padnou za dva dny. Ohrožují chodce i dopravu

Veselí nad Moravou, Hodonín - Řinčení motorových pil se už za pár dní bude ozývat od železničního podjezdu ve Veselí nad Moravou. K zemi půjde šest vzrostlých topolů. Na základě stížností místních je pokácí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). „Ohrožují nejenom chodce, ale i provoz dráhy a silniční dopravy," uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Chtěl přepadnout benzinku. Plán mu ale nevyšel

Moravský Písek – Svou špatnou finanční situaci se devětadvacetiletý muž rozhodl řešit po svém. Peníze si tak chtěl vydělat pomocí přepadení místní benzinky. „V noci na sobotu se autem vydal do Moravského Písku k benzinové čerpací stanici, kterou si předem vytipoval," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Řidič nerespektoval značku. Potom boural

Hodonín – K nehodě dvou aut museli po pondělní osmé hodině večer vyjet hodonínští policisté. „Pětapadesátiletý řidič Jeepu jel z vedlejší silnice a nerespektoval dopravní značku Dej přednost v jízdě," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Modernizace plavebních komor: výletníci uváží loď bezpečněji

Hodonínsko – Bezpečnější průplav pro menší plavidla a kvalitnější služby. To má návštěvníkům Baťova kanálu už od nadcházející sezony přinést plánovaná modernizace plavebních komor. Původní úvazy a lana pro upevnění velkých lodí nahradí nové tyče.

Místo látání děr oprava. Silnice mezi Veselím a Blatnicí se dočká rekonstrukce

Veselí nad Moravou, Blatnice pod Svatým Antonínkem – Opravy hlavní cesty mezi Veselím nad Moravou a sousední Blatnicí pod Svatým Antonínkem, která je na trase spojující Brno s Povážím, se řeší už řadu let. Řidiči se konečně dočkají. Nekvalitní povrch, drncající pod koly, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vymění za nový.

Soutěž Zpěváček se vrací. S novými patrony

Slovácko – Po oblastních kolech čekají mladé folkloristy soutěže o zpěváčka Slovácka a Moravy. Ti nejlepší pak postoupí i do celostátního finále.

Knihovny v březnu lákají na odpuštění poplatků i místní spisovatele

Hodonínsko – Odpolední čtení s tatínky, vyhlášení nejlepších čtenářů či Noc s Andersenem. To jsou lákadla vybraných městských knihoven na následující dny a týdny. Březen je totiž měsíc čtenářů. „Některé akce opakujeme každý rok, letos jsme navíc zavedli i pár novinek," uvedla ředitelka hodonínské knihovny Hana Šimonová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT