VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA RAISKUBOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rozum vyhrál. Město ustoupilo OÁZE s pozemky

Hodonín – Dvě varianty řešení mají teď na svých stolech právní zástupci obou znesvářených stran. Až vyberou tu schůdnější, musí ji ještě odsouhlasit zastupitelstvo Města Hodonína

Lignit skončí asi brzy v konkurzu

Mikulčice – 155 milionů korun dluhu přiznal dosud Lignit, s.r.o., Hodonín. Ten sám navrhuje, aby jej soud poslal do konkurzu. To ale stále neznamená, že definitivně skončí Důl Mír.

Hodonín ulehčí péči o nemocné

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ - Dobrovolnické centrum pro Hodonínsko i takzvanou odlehčovací pobytovou službu pro penzisty chystá v rámci sociálních služeb v budoucnosti Hodonín.

Hodonín je na potkany a myši připravený

Hodonínsko - VHodoníně končí právě vtěchto dnech kladení nástrah na hlodavce. Kyjov čeká deratizace vkvětnu. Vněkterých obcích si jed mohou lidé vyzvednout na radnicích.

Petice je proti parkovišti v Bažantnici

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Roky trvající neutěšený stav s parkováním aut v hodonínské Bažantnici mají částečně vyřešit i nová parkovací místa v Sukově ulici. Někdo tam ale parkoviště nechce.

Polovina aleje na Nesytu padla

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Čtyřiapadesát stromků ze sto pěti v kilometrové naučné aleji na Nesytu nechalo i s kořeny vytáhnout po zhruba čtyřech letech Město Hodonín. Lidé se ptají, proč?

Nejdřív Jan Sokol, teď Erazim Kohák

Hodonín – U příležitosti oslav 160. výročí narození T. G. Masaryka pořádá Masarykovo muzeum v Hodoníně ve čtvrtek 22. dubna přednášku významné osobnosti z řad předních českých filozofů. Sál Evropa navštíví doktor filozofie Erazim Kohák.

V troskách chatky hasiči objevili ohořelé lidské tělo

Kyjov /AKTUALIZOVÁNO/ – Devětapadesátiletý muž uhořel v úterý v noci v jedné ze zahradních chatek v Kyjově. Jeho ohořelé torzo objevili v troskách hasiči. Policie teď zkoumá příčinu úmrtí muže i vyloučení možnosti cizího zavinění.

Na poničené cesty peníze budou

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ - Opravy se letos dočká žalostně vypadající silnice z Archlebova do Ždánic. Na chystané akce mají letos silničáři sto šedesát milionů.

OÁZA chystá benefici. Na víkend

Hodonín – Benefiční koncert Festivalu tolerance zrakově postižených písničkářů a jejich hostů chystá na sobotu 17. dubna sdružení těžce zdravotně postižených OÁZA v Hodoníně. Ten se uskuteční v bezbariérovém areálu tohoto občanského sdružení v hodonínské části Rybáře.

ECHO 2010 přinese ozvěny z celé Evropy

Hodonín– Přivítat vHodoníně pěvecké sbory zrůzných koutů naší domoviny a dalších evropských zemí je snahou prvního ročníku Evropského festivalu sborů Hodonín „Echo 2010“.

Hodonín si nadělí nové pozvánkové DVD

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Zachytit kulturní akce vHodoníně isjeho folklórem, vyzdvihnout a zviditelnit město jako takové a potažmo icelý region chce radnice za pomoci chystaného propagačního DVD.

Řidič srazil cyklistku. Ta se s ním odmítla bavit

Dolní Bojanovice– Ke kolizi osobního auta Peugeot scyklistkou došlo ve čtvrtek vranních hodinách vDolních Bojanovicích

Hodonín je v centru rozkopaný a bez semaforů

Hodonín /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ - Oprava nejrušnější světelné křižovatky v centru Hodonína je v plném proudu. Provoz v místě řídí dopravní značky. Dohlíží i policisté. Řidiči jsou zatím ukáznění.

Hodonín opouštějí mladí vysokoškoláci. Kvůli práci

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Téměř třetině obyvatel Hodonína se ve městě nežije moc dobře. Více nespokojení jsou muži. Lidé kritizují možnost sehnat ve městě práci, chválí naopak veřejné služby.

Hodonín se připojil k polskému smutku

Hodonín – V souvislosti se sobotní tragédií, která postihla Polskou republiku, a při které zahynula při cestě do polské Katyně polská delegace v čele s prezidentem a jeho manželkou, se i město Hodonín rozhodlo vyjádřit solidaritu svému partnerskému městu.

Kino Svět bude od května promítat filmy v 3D formátu

Hodonín – Testovacím filmem Alenka v říši divů v technologii 3D zahájí 20. května v 17 hodin hodonínské Kino Svět novou éru promítání filmů. Na jejím začátku bude investice ve výši téměř čtyř milionů korun. Náklady města přitom výrazně sníží dotace z Ministerstva kultury.

Na benzince hořelo. Zářivku uhasila obsluha

Veselí nad Moravou – V pondělí 12. dubna krátce po půl deváté večer přijali oznámení veselští hasiči. Na benzínce Unicorn na Masarykově třídě na výjezdu na Vnorovy totiž zahořela jedna ze stropních zářivek.

Absolutní vítěz Věnečku je z Nového Poddvorova

Hodonín – Největší soutěž dětských zpěváků lidových písní v rámci republiky Věneček Fanoše Mikuleckého zná už po tomto víkendu své letošní vítěze. V hodonínském Domě kultury Horní Valy se zpěváčci z mateřských, základních i středních škol utkali v neděli 11. dubna již po osmadvacáté.

Na jarním koncertu zazní Bach i Mozart

Lužice – Jarní koncert plný vážné hudby chystají na úterý 13. dubna v Lužicích.

Soud prověří majitele Lignitu. Dluží desítky milionů

Mikulčice /DISKUTUJTE, AKTUALIZOVÁNO/ – Desítky věřitelů se domáhají peněz, které jim dluží Lignit, s.r.o., Hodonín. O své pohledávky se budou zřejmě hlásit i další. Kdo je vlastně majitelem Lignitu musí ale teď ověřit rejstříkový soud.

Sám ve Vídni plakal. Teď mluví šesti jazyky

Hodonín – Když ve dvanácti letech vstoupil poprvé na půdu Evropské střední školy ve Vídni, určitě tenkrát Jana Náplavu z Hodonína ani nenapadlo, že už o deset let později dokončí bakalářská Mezinárodní rozvojová studia v Kanadě. Navíc, že bude plynule hovořit šesti světovými jazyky včetně čínštiny, zatouží po studiu arabštiny v Káhiře a práci v diplomacii či v OSN.

Hodonín zakáže pouliční prodej

Hodonín /DISKUTUJTE, ANKETA/ - Až třicetitisícová pokuta hrozí tomu, kdo poruší zákaz pouličního a podomního prodeje v Hodoníně. Ten začne platit od 6. dubna. Město vymezí 19 prodejních míst.

Kauza Oáza opět rozbouřila vášně

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Bouřlivé a velmi emotivní reakce v řadách publika vyvolalo hlasování hodonínských zastupitelů.

Jarní Charitní Vagónová sbírka je tady. Už 6. dubna

Hodonín– Hygienické toaletní potřeby, prací a čistící prostředky, lůžkoviny, prostěradla, látky, ručníky, utěrky, deky, péřové přikrývky, polštáře, spacáky, záclony, letní a zimní oblečení, oděvy zrifloviny, bavlněný textil, příze, vlna, hračky, sportovní potřeby, obuv, knihy, domácí potřeby inádobí.

Volby 2010: stejná jména, ale i nové strany

Hodonín - Jako stojaté vody by se s trochou nadsázky daly charakterizovat kandidátky politických subjektů, s kterými vytáhly do blížících se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za Hodonínsko jednotlivé politické strany.

Letos přečtou jen Nový zákon

Hodonín - Nonstop čtyřiadvacetihodinové čtení Nového zákona přímo před budovou městské knihovny se v předvelikonočním týdnu chystá také letos v Hodoníně.

Následky zimy: lidé se hlásí o odškodnění

Hodonínsko - Zlomená kostrč a ruka bolestivě zlomená v lokti s následným několikaměsíčním, dosud neukončeným léčením – to je výsledek uklouznutí jednačtyřicetileté Ivety z Hodonínska na zledovatělém chodníku. Ta se teď obává, zda jí pojišťovna po nahlášení události na místním obecním úřadě vyplatí alespoň nějaké odškodné.

Kardiologii v Hodoníně hrozí konec operací

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Operace kardiostimulátorů na pracovišti hodonínské nemocnice jsou vohrožení. Po 25letech provozu hrozí, že pacienti budou muset nejen za výkony dojíždět až doBrna

Hodonínská ZOO na hodinu zhasla

Hodonín– Jako jediná instituce ve městě se vsobotu 27.března mezi půl devátou a půl desátou hodinou večer připojila ZOO vHodoníně kcelostátní akci snázvem Hodina země pro Českou republiku.

Kyjov: Poprchalo, ale vína i legrace bylo dost

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Tradiční, letos už sedmé otevírání vinných sklepů na Šištótě provázelo sluníčko idešťové kapky. Sedm mužských sborů to ale neodradilo

Hasiči likvidovali plameny v přístřešku plném dřeva

Blatnice pod Svatým Antonínkem– Tři jednotky hasičů vyrazily vsobotu krátce po jedenácté hodině vnoci do terénu.

Nový trend?: Ozdobné zahrádky

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Standardních sto čtyřicet vystavovatelů se letos zúčastnilo prodejních výstavních zahrádkářských trhů vHodoníně Hodonínská zahrada Jaro 2010.

Děti učí rozeznat zlý a dobrý oheň

Hodonín - Vysvětlit předškoláčkům, kdo jsou hasiči, co vlastně dělají a jak je ve městě najít, předvést hasičskou uniformu i výzbroj, naučit je důležitá telefonní čísla a hlavně jak se zachovat, když uvidí někde v blízkosti „zlý“ oheň, který nevychází z táboráku ani plynové plotýnky na sporáku, přijeli dětem do mateřské školy v Jilemnického ulici v Hodoníně dobrovolní hasiči.

Exstarosta Šimeček chce znovu do politiky

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Archy na téměř tři tisíce podpisů nechalo vytisknout nově vznikající občanské sdružení Šance pro Hodonín. Jeho lídrem by se do blížících se komunálních voleb měl stát bývalý starosta Hodonína Lubor Šimeček. Ten totiž k 25. březnu končí své členství v ODS.

V Hovoranech opraví školku. Za šestnáct milionů

Hovorany - Zhruba šestnáct milionů korun vloží do opravy mateřské školky obec Hovorany. Pomůže jí v tom Evropská unie. Obec totiž díky svému projektu uspěla u takzvaných Norských fondů.

Tvůrci studentského filmu: Kino Svět bude praskat ve švech

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Avantgarda: Úsvit avantgardy– to je název nového nezávislého půlhodinového studentského dokumentu.

Hodonínská zahrada: rady, bonsaje i pečené sele

Hodonín– Vystavovatelé a prodejci zcelé České a Slovenské republiky, poradenská služba opěstování pokojových, balkonových izahradních rostlin, sazenice muškátů ibegonií, ovocné stromky včetně citrusovníků, okrasné dřeviny, škola malování velikonočních kraslic, masážní přístroje či zahradníkrby.

Kradli v OBI. Pak chtěli řídit s marihuanou v kapsách i v krvi

Hodonín– Nedělní podvečer připravil zajímavé chvilky nejen pracovníkům OBI, ale také strážníkům Městské policie vHodoníně.

Uděláte mně to znova? učarovalo sálu i porotě

Hodonín–VIII. ročník přehlídky amatérských divadel Jihomoravského kraje Hobblík a Mumraj! skončil. Domácí Svatopluk sesbíral hned třiceny

Dobroty z bufetu přímo k nemocničnímu lůžku

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Čerstvé větrníky s karamelovým krémem či šunkové chlebíčky i s donáškou až k nemocničnímu lůžku by už od druhé poloviny dubna mohly zpříjemnit pobyt pacientům Nemocnice TGM v Hodoníně.

Lázně Hodonín jsou nejlepší v republice

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Šesté v Evropě skončily Lázně Hodonín. Skvělé umístění vybojovaly mezi 42 evropskými lázněmi, které vlastní certifikát kvality. Obrovský úspěch zaznamenaly lázně i u nás, jsou nejlepší.

Změna: Parkování v nemocnici je levnější

Hodonín – Původně avizované poměrně vysoké ceny parkovného v areálu Nemocnice TGM v Hodoníně se nekonají. Vedení nemocnice je podstatně snížilo.

Žena házela z oken nábytek. Skončila na psychiatrii

Hodonín– Poněkud divočejší scénu zaznamenali po přivolání obyvateli jednoho zhodonínských sídlišť při příjezdu na místo ohlášení strážníci městské policie.

Charita radí, jak na dluhy i exekuci

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Na dvojnásobek stoupl oproti roku 2008 počet lidí v akutní tíživé situaci, kteří využili služeb Charitní poradny v Hodoníně. Ta bude pracovat v nových prostorách.

Budoucí ekonomové mají přehled a umí se prodat

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Obhajobu a prezentaci svého podnikatelského záměru na tak vysoké úrovni jako při skutečném vyjednávání firmy oúvěru sbankou předvedla podle členů poroty soutěže maturantů Ekonomický tým 2009letošní vítězná družstva.

Klavír se sopránem zazní v Evropě. Ve čtvrtek

Hodonín– Sopranistku Martu Vávrovou společně sklavíristou Petrem Vašíčkem uvítá ve čtvrtek 18.března vrámci oslav 160. výročí narození TGM hodonínský sál Evropa Masarykova muzea.

Zbloudilá střela zasáhla rodinný dům

Dubňany /DISKUTUJTE/ – Velké štěstí měl nezjištěný majitel pistole ráže devět milimetrů, který střílel blízko obydlené části Dubňan. Střela zasáhla jeden z rodinných domů. Naštěstí nikoho nezranila.

Středoškoláci budou soutěžit v ekonomice o peníze

Hodonín – Až tři sta bodů může získat za svou prezentaci v tříčlenném týmu, znalostní test a případovou studii vítězné družstvo v VIII. ročníku celostátní soutěže středoškoláků Ekonomický tým 2010. To se v historické budově hodonínské Obchodní akademie uskuteční ve středu 17. března.

Hodonín bude mít databázi problémové mládeže

Hodonín – Centrální databázi údajů o dětech a mládeži s problémovým chováním bude mít zřejmě od roku 2011 i Hodonín. Zrychlí a propojí práci soudů s policií, sociálními odbory i školami

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT