VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA RAISKUBOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rozum vyhrál. Město ustoupilo OÁZE s pozemky

Hodonín – Dvě varianty řešení mají teď na svých stolech právní zástupci obou znesvářených stran. Až vyberou tu schůdnější, musí ji ještě odsouhlasit zastupitelstvo Města Hodonína

Lignit skončí asi brzy v konkurzu

Mikulčice – 155 milionů korun dluhu přiznal dosud Lignit, s.r.o., Hodonín. Ten sám navrhuje, aby jej soud poslal do konkurzu. To ale stále neznamená, že definitivně skončí Důl Mír.

Hodonín ulehčí péči o nemocné

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ - Dobrovolnické centrum pro Hodonínsko i takzvanou odlehčovací pobytovou službu pro penzisty chystá v rámci sociálních služeb v budoucnosti Hodonín.

Hodonín je na potkany a myši připravený

Hodonínsko - VHodoníně končí právě vtěchto dnech kladení nástrah na hlodavce. Kyjov čeká deratizace vkvětnu. Vněkterých obcích si jed mohou lidé vyzvednout na radnicích.

Petice je proti parkovišti v Bažantnici

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Roky trvající neutěšený stav s parkováním aut v hodonínské Bažantnici mají částečně vyřešit i nová parkovací místa v Sukově ulici. Někdo tam ale parkoviště nechce.

Polovina aleje na Nesytu padla

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Čtyřiapadesát stromků ze sto pěti v kilometrové naučné aleji na Nesytu nechalo i s kořeny vytáhnout po zhruba čtyřech letech Město Hodonín. Lidé se ptají, proč?

Nejdřív Jan Sokol, teď Erazim Kohák

Hodonín – U příležitosti oslav 160. výročí narození T. G. Masaryka pořádá Masarykovo muzeum v Hodoníně ve čtvrtek 22. dubna přednášku významné osobnosti z řad předních českých filozofů. Sál Evropa navštíví doktor filozofie Erazim Kohák.

V troskách chatky hasiči objevili ohořelé lidské tělo

Kyjov /AKTUALIZOVÁNO/ – Devětapadesátiletý muž uhořel v úterý v noci v jedné ze zahradních chatek v Kyjově. Jeho ohořelé torzo objevili v troskách hasiči. Policie teď zkoumá příčinu úmrtí muže i vyloučení možnosti cizího zavinění.

Na poničené cesty peníze budou

Hodonínsko /DISKUTUJTE/ - Opravy se letos dočká žalostně vypadající silnice z Archlebova do Ždánic. Na chystané akce mají letos silničáři sto šedesát milionů.

OÁZA chystá benefici. Na víkend

Hodonín – Benefiční koncert Festivalu tolerance zrakově postižených písničkářů a jejich hostů chystá na sobotu 17. dubna sdružení těžce zdravotně postižených OÁZA v Hodoníně. Ten se uskuteční v bezbariérovém areálu tohoto občanského sdružení v hodonínské části Rybáře.

ECHO 2010 přinese ozvěny z celé Evropy

Hodonín– Přivítat vHodoníně pěvecké sbory zrůzných koutů naší domoviny a dalších evropských zemí je snahou prvního ročníku Evropského festivalu sborů Hodonín „Echo 2010“.

Hodonín si nadělí nové pozvánkové DVD

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Zachytit kulturní akce vHodoníně isjeho folklórem, vyzdvihnout a zviditelnit město jako takové a potažmo icelý region chce radnice za pomoci chystaného propagačního DVD.

Řidič srazil cyklistku. Ta se s ním odmítla bavit

Dolní Bojanovice– Ke kolizi osobního auta Peugeot scyklistkou došlo ve čtvrtek vranních hodinách vDolních Bojanovicích

Hodonín je v centru rozkopaný a bez semaforů

Hodonín /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ - Oprava nejrušnější světelné křižovatky v centru Hodonína je v plném proudu. Provoz v místě řídí dopravní značky. Dohlíží i policisté. Řidiči jsou zatím ukáznění.

Hodonín opouštějí mladí vysokoškoláci. Kvůli práci

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Téměř třetině obyvatel Hodonína se ve městě nežije moc dobře. Více nespokojení jsou muži. Lidé kritizují možnost sehnat ve městě práci, chválí naopak veřejné služby.

Hodonín se připojil k polskému smutku

Hodonín – V souvislosti se sobotní tragédií, která postihla Polskou republiku, a při které zahynula při cestě do polské Katyně polská delegace v čele s prezidentem a jeho manželkou, se i město Hodonín rozhodlo vyjádřit solidaritu svému partnerskému městu.

Kino Svět bude od května promítat filmy v 3D formátu

Hodonín – Testovacím filmem Alenka v říši divů v technologii 3D zahájí 20. května v 17 hodin hodonínské Kino Svět novou éru promítání filmů. Na jejím začátku bude investice ve výši téměř čtyř milionů korun. Náklady města přitom výrazně sníží dotace z Ministerstva kultury.

Na benzince hořelo. Zářivku uhasila obsluha

Veselí nad Moravou – V pondělí 12. dubna krátce po půl deváté večer přijali oznámení veselští hasiči. Na benzínce Unicorn na Masarykově třídě na výjezdu na Vnorovy totiž zahořela jedna ze stropních zářivek.

Absolutní vítěz Věnečku je z Nového Poddvorova

Hodonín – Největší soutěž dětských zpěváků lidových písní v rámci republiky Věneček Fanoše Mikuleckého zná už po tomto víkendu své letošní vítěze. V hodonínském Domě kultury Horní Valy se zpěváčci z mateřských, základních i středních škol utkali v neděli 11. dubna již po osmadvacáté.

Na jarním koncertu zazní Bach i Mozart

Lužice – Jarní koncert plný vážné hudby chystají na úterý 13. dubna v Lužicích.

Soud prověří majitele Lignitu. Dluží desítky milionů

Mikulčice /DISKUTUJTE, AKTUALIZOVÁNO/ – Desítky věřitelů se domáhají peněz, které jim dluží Lignit, s.r.o., Hodonín. O své pohledávky se budou zřejmě hlásit i další. Kdo je vlastně majitelem Lignitu musí ale teď ověřit rejstříkový soud.

Sám ve Vídni plakal. Teď mluví šesti jazyky

Hodonín – Když ve dvanácti letech vstoupil poprvé na půdu Evropské střední školy ve Vídni, určitě tenkrát Jana Náplavu z Hodonína ani nenapadlo, že už o deset let později dokončí bakalářská Mezinárodní rozvojová studia v Kanadě. Navíc, že bude plynule hovořit šesti světovými jazyky včetně čínštiny, zatouží po studiu arabštiny v Káhiře a práci v diplomacii či v OSN.

Hodonín zakáže pouliční prodej

Hodonín /DISKUTUJTE, ANKETA/ - Až třicetitisícová pokuta hrozí tomu, kdo poruší zákaz pouličního a podomního prodeje v Hodoníně. Ten začne platit od 6. dubna. Město vymezí 19 prodejních míst.

Kauza Oáza opět rozbouřila vášně

Hodonín /DISKUTUJTE/ - Bouřlivé a velmi emotivní reakce v řadách publika vyvolalo hlasování hodonínských zastupitelů.

Jarní Charitní Vagónová sbírka je tady. Už 6. dubna

Hodonín– Hygienické toaletní potřeby, prací a čistící prostředky, lůžkoviny, prostěradla, látky, ručníky, utěrky, deky, péřové přikrývky, polštáře, spacáky, záclony, letní a zimní oblečení, oděvy zrifloviny, bavlněný textil, příze, vlna, hračky, sportovní potřeby, obuv, knihy, domácí potřeby inádobí.

Volby 2010: stejná jména, ale i nové strany

Hodonín - Jako stojaté vody by se s trochou nadsázky daly charakterizovat kandidátky politických subjektů, s kterými vytáhly do blížících se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za Hodonínsko jednotlivé politické strany.

Letos přečtou jen Nový zákon

Hodonín - Nonstop čtyřiadvacetihodinové čtení Nového zákona přímo před budovou městské knihovny se v předvelikonočním týdnu chystá také letos v Hodoníně.

Následky zimy: lidé se hlásí o odškodnění

Hodonínsko - Zlomená kostrč a ruka bolestivě zlomená v lokti s následným několikaměsíčním, dosud neukončeným léčením – to je výsledek uklouznutí jednačtyřicetileté Ivety z Hodonínska na zledovatělém chodníku. Ta se teď obává, zda jí pojišťovna po nahlášení události na místním obecním úřadě vyplatí alespoň nějaké odškodné.

Kardiologii v Hodoníně hrozí konec operací

Hodonín /DISKUTUJTE/ – Operace kardiostimulátorů na pracovišti hodonínské nemocnice jsou vohrožení. Po 25letech provozu hrozí, že pacienti budou muset nejen za výkony dojíždět až doBrna

Hodonínská ZOO na hodinu zhasla

Hodonín– Jako jediná instituce ve městě se vsobotu 27.března mezi půl devátou a půl desátou hodinou večer připojila ZOO vHodoníně kcelostátní akci snázvem Hodina země pro Českou republiku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT