VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ IVÁNEK

Lukáš Ivánek / Břeclavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Pětistovka lidí vyrazila za mladým vínem. Do Hovoran

Hovorany – Sobota. Přestože do otevření prvních lahví Svatomartinského vína zbývá ještě jeden den, uličkami mezi sklepy v Hovoranech proudí stovky lidí. Z celé České republiky se sjíždí na pátý ročník festivalu Svatý Martin na Hovoransku.

Zemřel Milan Šimáček, vojín Vata z Černých baronů

Strážnice – V šestapadesáti letech zemřel herec Milan Šimáček. Rodák ze Strážnice podle všeho podlehl vážné nemoci. Diváci Šimáčka znali například z filmů Černí baroni, Tankový prapor nebo ze seriálu Ulice.

AKTUALIZOVÁNO

Upřednostnil Drtiče před zahraničním angažmá. Teď Čechmánek v Hodoníně končí

Hodonín – Druholigoví hokejisté Hodonína mají nového trenéra. Vedení klubu z lavičky odvolalo olympijského vítěze a někdejšího gólmana NHL Romana Čechmánka. Místo něj Drtiče povede Ivan Dornič.

Nájezdy zlodějů. Čelí jim prodavačky v oděvech i drogeriích

Jižní Morava – Dvacet tisíc korun. Takovou hodnotu mělo zboží, které ukradla trojice žen v drogerii ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Krádež se vymyká výškou škody a způsobem, kdy podle policistů zlodějky vzájemně spolupracovaly. „Je evidentní, že ačkoliv do prodejny přicházely postupně, patřily k sobě a pracovaly spolu,“ potvrdil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Z běhání se stala vášeň davů, trend rozjel byznys s výbavou

Hodonínsko – Zavázat tkaničky, trochu se protáhnout… A tím příprava téměř končí. Pak už stačí jen se rozběhnout. Hodonínsko pohltil fenomén běhání, jehož obliba stále stoupá. Trend je podle ohlasů zřejmý především mezi mladými lidmi, v ulicích měst či na cestách mezi obcemi lze ale spatřit i starší. „Těžko je spočítat, ale že je jich stále více, je jasné,“ potvrdil bývalý sportovní redaktor týdeníku Slovácko Libor Kopl.

Voda nad zlato: pitná voda bude, v řekách a rybnících se rybáři bojí o ryby

Jižní Morava - Poprvé po čtyřiceti letech byla letos po zimě snaha vodohospodářů o naplnění vodní nádrže Vranov marná. Správci z Povodí Moravy kvůli tomu svolali krizové setkání skupiny Sucho 2018. Problémy jsou ale i na dalších místech. Zatímco dostatek pitné vody je podle vodohospodářů zaručený, rybáři a rybníkáři na jihu Moravy předpokládají další poklesy hladin a s tím související potíže pro život ryb pod hladinou.

Druhá šance pro opozdilce. Za svoz odpadu zaplatí celou částku najednou

Hodonín – Poslední květnový den byl v Hodoníně závěrečnou příležitosti pro zaplacení poplatků za svoz odpadu či vlastnictví psa.

TrutnOFF ve Veselí nad Moravou? Tamní kulturní komise je proti

Veselí nad Moravou – Zatímco se u letošního ročníku multižánrového festivalu TrutnOFF dlouho dopředu spekulovalo o Strážnici jako místě konání, organizátoři akce už oslovují představitele samospráv pro rok 2019.

Při nákupu přišla o věci za 16 tisíc korun. Policie žádá o pomoc při pátrání

Kyjov – Po dvojici žen, které v kyjovském Kauflandu podle všeho ukradly kabelku s cennostmi, pátrají policisté. Škoda je víc než šestnáct tisíc korun.

Templářská tvrz hostila Vinné trhy, ty přilákaly hosty až z Čech

Čejkovice /FOTOGALERIE/– Ta trasa má více než čtyři sta kilometrů a trvá kolem čtyř hodin. Přesto na ni čtveřice mladých žen vyrazila. Startem byl západočeský Tachov, cílem pak Čejkovice. „Je to dál, ale stojí to za to,“ shoduje se v sobotu před polednem kvartet dam se skleničkami v rukou. V těch se jim díky ostrému slunci třpytí deci bílého vína. A právě víno je jedním z důvodů, proč skupina do jihomoravské obce přijela.

Čejkovičtí chtějí pozemky pro rodinné domy. Příprava potrvá léta

Čejkovice – Nové stavební pozemky vzniknou v Čejkovicích. Vedení obce je chce vybudovat v lokalitě na Hrubém újezdě. Starosta Pavel Novotný uvedl, že jde o dlouhodobý projekt. Zajištění zasíťovaných míst pro výstavbu rodinných domů odhaduje na tři až pět let.

Volná místa mají poslední tábory, mnohé pobyty jsou už zcela obsazené

Jižní Morava – Ačkoliv se záliby generací Jihomoravanů postupem let výrazně změnily, v jedné se stále shodnou: baví je letní tábory. Závěrečné květnové dny znamenají na některých místech poslední příležitost, jak svému dítěti pobyt zajistit. Mnozí organizátoři už mezitím oznámili: „Máme vyprodáno.“

Propadla se střecha Masarykova domu. Bude nutné ji celou rozebrat

Čejkovice – Zřejmě bez cizího zavinění se v Čejkovicích zřítila část střechy rodinného domu, ve kterém několik let přebýval první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Na místě pracuje sbor čejkovických dobrovolných hasičů. Střechu již zajišťují před dalším poškozením. „V domě se nikdo nenacházel,“ uvedli hasiči na svém webu. Událost se stala v pátek později večer. 

Na parkovišti u nemocnice najde místo 178 řidičů. Náklady? Přes čtyři miliony

Kyjov – V polovině jsou dělníci s rozšiřováním parkoviště u nemocnice v Kyjově. Díky modernizaci za čtyři a půl milionu korun najde místo k ponechání auta o pětapadesát řidičů více.

Nová odpočinková zóna. Studenti navrhli úpravy lesoparku v Bažanticích

Hodonín – Místo, kam si chodí lidé odpočinout, projít se nebo si zaběhat. Tak vidí lesopark v hodonínské čtvrti Bažantnice studenti Zahradní a krajinářské architektury Mendelovy univerzity v Brně. Své vize zpracované ve studiích předvedli vedení města a příští měsíc se chystají k workshopu pro radní.

Na Besedu u Bigbítu přijede americká hvězdná Zola Jesus. Přiveze album Okovi

Tasov – Nika Roza Danilova známá pod pseudonymem Zola Jesus se stane jednou z hvězd organizátory právě připravované Besedy u Bigbítu. Tasovský koncert se pro ni letos stane jedinou zastávkou v České republice, turné je tématicky zaměřené na loňské album Okovi.

Týdeník Slovácko: rozhovor se Superstar Karlíkem nebo recidivisté na Hodonínsku

Hodonínsko - Prohrábl si vlasy promoklé vytrvalým čtvrtečním deštěm a na otázku, co si dá, odpověděl: „Trochu vody.“ Jedenadvacetiletý Tomáš Karlík z Hodonína se do povědomí diváků zapsal díky úspěchu v televizní pěvecké soutěži Superstar – prozpíval se mezi nejlepších dvacet.

V drogerii nakradly zlodějky věci za dvacet tisíc, pátrají po nich policisté

Veselí nad Moravou /VIDEO/- Po třech zlodějkách, které v drogerii ve Veselí nad Moravou způsobily značnou škodu, pátrají nyní policisté. „Místo toho, aby si poctivě nakoupily a za zboží zaplatily, si ukládaly vybrané výrobky do svých tašek. Po několika minutách, co se v prodejně pohybovaly, si nakradly zboží za téměř dvacet tisíc korun a zase rychle zmizely,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Hodonín zažívá bolestivý přerod. Některé služby proto ovládli pružní cizinci

Hodonínsko - V Hodoníně a okolí doznívají pracovní návyky z továren či hornictví. Přechod na některé služby tak mnohem lépe zvládají cizinci.

Jako kdysi. Při oslavě osmdesáti let Baťova kanálu táhl traktor loď s nákladem

Petrov /VIDEO/ – Ačkoli se později slunce přece jen prodere skrz mraky, v sobotu po deváté hodině ranní se od hladiny Baťova kanálu odráží především nebeská šeď. V tu dobu se k tamnímu přístavu stahují lidé z obce i vzdálenějších koutů České republiky. V místě se koná trojitá oslava: 80 let Baťova kanálu, 20 let Ředitelství vodních cest a deset let Svoboda traktor klubu. A právě traktory si říkají o pozornost asi nejvíc.

Bruslaři vyhlížejí nový okruh za více než třicet milionů

Hodonín - Nového okruhu se v Hodoníně zřejmě dočkají jezdci na kolečkových bruslích. V plánech je prostor Očovských luk, přes něž momentálně vede panelová cesta. „V současné době připravujeme žádost o stavební povolení,“ potvrdil místostarosta Hodonína Ladislav Ambrozek.

Premiérová výstava: zima jako blondýna se světlou kůží

Mutěnice – Čtyři roční období, čtyři ženy, čtyři matky. To vše na snímcích. Tak lze shrnout fotografický počin Kateřiny Prátové z Mutěnic. Společně s vizážistkou Veronikou Šeďovou během roku fotila ženy stylizované do jara až zimy a výsledek si lze prohlédnout na jejich premiérové výstavě. Začíná ve čtvrtek v Galerii na chodbě v mutěnické základní škole.

Muž se do vězení zase vrátí, kradl v garážích a zahradách na Kyjovsku

Hodonínsko – Tři roky vězení hrozí sedmadvacetiletému muži, který se jako zloděj činili především na Kyjovsku. Vybíral si především věci uložené v garážích a na zahradách.

Krvavé kampaně: prvodárců na jihu Moravy přibývá, hlásí nemocnice

Jižní Morava – Ačkoli je Drákula spjatý s rumunskou Transylvánii, své místo má i v Ratíškovicích na Hodonínsku. Tamní junáci pod jménem slavného knížete a románového upíra hromadně vyráží darovat krev do nemocnice. Zapojují se tak do kampaní, které kvůli nedostatku zásob rozjely nemocnice v téměř celém kraji. A výsledky jsou po pár měsících patrné. „Někde se počet dárců zvýšil až o desítky procent,“ potvrdil krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta.

Ornitologové upravili stěnu, kterou vlhám v Čejkovicích poškodil vandal

Čejkovice – Mohou zpět. Řeč je o vlhách pestrých, kterým ornitologové v Čejkovicích upravili hnízdící stěnu. Zásah se stal nutným poté, co stěnu loni poškodil montážní pěnou dosud neznámý vandal.

Cesty budou varovat nevidomé. Strážničtí dají do oprav chodníků téměř milion

Strážnice – Skoro milion korun budou stát současné opravy chodníků ve Strážnici. Dělníci mají pro květen a červen jasný plán: modernizace cesty od hlavního vstupu na hřbitově stejně jako v Purkyňově ulici. „Jsou silně narušené a nevyhovující,“ uvedli strážničtí úředníci o stavu chodníku v Purkyňově.

Modernizaci zdravotního střediska zvládnou Strážničtí za plného chodu

Strážnice – Dlouho připravované opravy zdravotního střediska ve Strážnici se blíží. Do úvodní etapy se pracovníci pustí počátkem června.

SLOVÁCKO: Chybějící svědci, zašité hranice i příprava na volby

Hodonín – Desítky řidičů se na Hodonínsku dostávají do problémů poté, co jim někdo nabourá auto a ujede. Lidé bez havarijního pojištění si musí škodu zaplatit sami. Policisté se snaží oslovovat svědky, většinou ale bez úspěchu. Týdeník Slovácko problému věnuje hlavní téma nově připraveného vydání, které bude na stáncích a ve schránkách ve středu ráno.

Starosta Kyjova lobuje u Babiše. Za ochranu pitné vody u Moravského Písku

Hodonínsko – Do strategických dokumentů české vlády chce starosta Kyjova František Lukl prosadit ochranu prameniště pitné vody u Moravského Písku na Hodonínsku. Loboval proto u premiéra Andreje Babiše, který s ostatními členy kabinetu navštívil minulý týden jižní Moravu. „Jde o natolik závažné téma, že by si vláda měla naše zkušenosti odvézt do Strakovy akademie (sídlo vlády – pozn. red.),“ uvedl Lukl pro Deník Rovnost.

Modernizace zahrady u školky? Ano, ale jen pokud dostanou půlku peněz z dotace

Veselí nad Moravou – Sluníčková zahrada. Tak se jmenuje projekt, který připravují správci Mateřské školy v Kollárově ulici ve Veselí nad Moravou. Plán řešili městští radní na svém dosud posledním zasedání.

Fotbalový klub oslaví stoleté výročí s Nedvědem a hvězdami stříbrného Eura

Hodonín – Nejlepší fotbalista Evropy roku 2003. Nejlepší český fotbalista minulé generace vůbec. Viceprezident slavného Juventusu Turín. Pavel Nedvěd bude hlavní hvězda oslav, které se v sobotu konají v Hodoníně na stadionu U Červených domků, kde si lidé připomenou sto let tamního fotbalu.

Matku srazil k zemi, pak ji okradl. Mladík skončil v cele

Hodonínsko – Až deset let vězení hrozí devatenáctiletému mladíkovi, který napadl a oloupil svou matku. Případ, jenž se stal na Hodonínsku, nyní vyšetřují policisté.

SLOVÁCKO: Vstřícnost v nemocnici, cenné nářečí nebo ochutnávka ve vinicích

Hodonínsko – O vstřícnosti personálu. O krvi. I o pomoci okolních obcí. Nejen o tom je velký rozhovor s ředitelkou nemocnice v Hodoníně Věrou Dostálovou. Lidé si jej přečtou v nově připraveném vydání týdeníku Slovácko. Výjimečně bude čtenářům k dispozici až ve středu ráno, v úterý totiž vzhledem ke státnímu svátku noviny nevycházejí.

Park u gymnázia bude v novém, navzdory úřednímu zdržení

Kyjov – Novou podobu dostává menší park před gymnáziem v Kyjově na Hodonínsku. Navzdory krátkému zdržení kvůli  administrativnímu nedorozumění budou práce hotové do poloviny června. Poté se stanou součástí oslav výročí 120 let od vzniku školy. Projekt se setkal i s kritikou. Některým lidem se nelíbí například vykácení stromů.

Letní výdělek. Studenti se začnou hlásit o „zelené město“

Hodonín – Od úvodního květnového dne se mohou studenti ve věku od šestnácti do devatenácti let hlásit o brigádu v Hodoníně. Tradiční nabídka s názvem Studentské zelené město je k mání už po dvaadvacáté.

Dělníci zateplují vrátnici, náklady se blíží ke třem milionům korun

Hodonín – Rušno je v těchto dnech na vrátnici hodonínské nemocnice. Dělníci hlavní vstup upravují, zcela hotovo mají mít v červnu. Celkové náklady se blíží ke třem milionům korun, třetinu pokryje státní dotace, zbytek přiteče z rozpočtu Jihomoravského kraje. Pracovníci zateplují budovu včetně střechy.

Vodohospodáři čistí koryto Prušánky. Část břehů vydláždí kvůli povodním

Dolní Bojanovice – Bezpečnější koryto a rychlejší průtok. Taková změna čeká tok Prušánka v Dolních Bojanovicích.

Byl v podmínce, přesto v Dubňanech vařil dál. Výrobce drog zadržela policie

Dubňany – Deset let vězení hrozí třicetiletému výrobci pervitinu. Ačkoli byl od loňského roku v podmínce, drogy vyráběl a užíval dál. Zázemí měl v jednom z rodinných domů v Dubňanech.

Chrání ohrožené želvy. Hodonínská zooložka pomohla v Indonésii chytit pytláky

Hodonín – Zooložka hodonínské zoo Hana Svobodová přispěla k dopadení pytláků v Indonésii. Gang se v zemi zaměřil na vejce kriticky ohrožených karet obrovských.  

OBRAZEM: Vzpomínka na osvobození. Rudá armáda v Kyjově narazila na SS

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Před třiasedmdesáti lety se lidé v těchto uniformách vzájemně zabíjeli. Teď jsou v přátelském hovoru. Nadšenci vojenské historie se v sobotu sešli v Kyjově, kde se konal program připomínající osvobození města na sklonku druhé světové války. Dopoledne rozbalila své stany Rudá armáda i německé jednotky včetně SS. Odpoledne se na náměstí uskutečnila bojová ukázka.

Hroznová Lhota plánuje osvětlení cyklostezky. Zjišťuje názory vlastníků

Hroznová Lhota – Do čtvrt milionu korun se podle všeho vejdou náklady na vybudování osvětlení části cyklostezky mezi Hroznovou Lhotou a Kozojídkami.

Dobrodružství mezi kmeny stromů. U hodonínské zoo vzniká 3D bludiště

Hodonín – Zatím to někomu může připomínat velká hnízda. Nestaví je tam ptáci, ale pracovníci tvořící prostor pro zážitky. Na stromech u hodonínské zoologické zahrady nyní vzniká 3D bludiště za sedm milionů korun. V jihomoravském příhraničí jde o unikát. „Očekáváme příchod hlavně rodin s dětmi. Zkusit to může každý od tří let,“ oznámil spolumajitel Petr Ševčík.

Z plánů v Bzenci škrtli cyklostezku i sběrný dvůr, náhradou je černá cesta

Bzenec – Byly v plánu, ale zastupitelé Bzence je na svém posledním zasedání škrtli. Řeč je o dvou dříve chystaných investicích, které se už neuskuteční.

Besedu u Bigbítu rozproudí Ventolin či Jan P. Muchow

Tasov – Úvodní polovina vystupujících na hudebním festivalu Beseda u Bigbítu je známá. Šestadvacátý ročník se uskuteční tradičně v Tasově. Dojde na psychedelický rock, alternativní pop, hypnotický metal, filmovou hudbu nebo energický rap.

Hlídky našly deset stříkaček, osm jich bylo na jednom místě

Hodonín – Do parků či na hřiště se v úterý vypravili strážníci v Hodoníně. Tamní městská policie se zapojila do celostátní akce mající za cíl vyhledávání použitých injekčních stříkaček.

Cyklisté na Břeclavsku nově vyrazí po stopě Habánů. Novinky hlásí i jinde

Jižní Morava – Stovky kilometrů najezdí za sezonu na kole Břeclavan Jan Hloch. „Nejčastěji zamířím na Valtice a Mikulov, na Janův hrad, Lednici a Hlohovec nebo Pohansko a soutok Moravy a Dyje,“ vyjmenoval cyklista. Letos zatím do pedálů nešlápl, ale to se brzy změní. Vyzkoušet si nově může i Habánskou stezku, která cyklisty zavede od Janohradu přes Ladnou a Moravský Žižkov až do Velkých Bílovic a přes Rakvice k Obelisku. 

Obce zpomalují hazardéry, lidé chtějí retardéry či pomalejší zóny

Hodonínsko – Za tikající nalož označil starosta Rohatce Jarmil Adamec chování řidičů vjíždějících do obce od Hodonína. Někteří mají na tachometru i devadesátikilometrovou rychlost. Jak ukázalo měření, takových je v průměru pětadvacet za den. Pouze čtyřicet procent aut se dostane na předepsanou padesátku. Všichni pak projíždí třemi blízkými křižovatkami.

Bzenečtí chtějí nový územní plán. Náklady šplhají k milionu

Bzenec – Nový územní plán nechají zpracovat představitelé Bzence. Že je potřebný, vzali oficiálně na vědomí zastupitelé na posledním zasedání, kde jeho pořízení následně i schválili. Hotový má být do dvou let.

Brontosauři uctí Den Země kuličkiádou nebo divadlem. Vyprávět bude lipové dřevo

Čejkovice – Dvoudenní program připravili lidé z čejkovického hnutí Brontosaurus ke Dni Země. Zájemci jej mohou navštívit v sobotu a v neděli právě v Čejkovicích.

Čejč vymění veřejné osvětlení, změna se týká poloviny obce

Čejč – Skoro dva miliony korun bude stát modernizace veřejného osvětlení v Čejči. Necelou polovinu obec zaplatí z dotace. „Získali jsme ji a zastupitelstvo rozhodlo, že projekt uskutečníme. Půjde o výměnu poloviny světel v obci za LED zářivky,“ uvedl starosta Jan Koutný.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT