VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAELA MUNZAROVÁ

Michaela Munzarová / Hodonínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Parcely na stavbu? Ceny se na Hodonínsku výrazně liší

Hodonínsko – Až o tisíc korun se liší cenová nabídka nových stavebních parcel na Hodonínsku. Některé obce totiž chtějí prodejem získat peníze do pokladny, další naopak nalákat nové obyvatele na nízkou cenu.

Nový vrt u Násedlovic bude čtyři kilometry hluboký

Násedlovice - Mezi naftařské obce Slovácka se mohou brzy zařadit i Násedlovice. Právě na jejich území totiž plánují nové výzkumné vrty těžaři ze společnosti MND.

U Násedlovic bude průzkumný vrt. Čtyři kilometry hluboko

Násedlovice - Mezi naftařské obce Slovácka se mohou brzy zařadit i Násedlovice. Právě na jejich území totiž plánují nové výzkumné vrty těžaři ze společnosti MND.

Ždánice: Lidé chtějí klid a opravené chodníky

Ždánice /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Vandalismus, opilí lidé na autobusové zastávce nebo nedostatek akcí pro mladé ve městě trápí řadu obyvatel ze Ždánic. Právě toto jsou témata, kterým se podle lidí žijících ve městě mělo nové zastupitelstvo věnovat.

Kontejnery na použitý textil na Hodonínsku přibývají

Hodonínsko - Na sběrných dvorech, u supermarketů i na dalších místech ve městech i vesnicích se stále častěji objevují kontejnery na šaty. Diecézní charita Brno je umísťuje do obcí, kde nabízí své služby.

Kyjov chce zjednosměrnit Masarykovo náměstí. Cyklisté žádají výjimku

Kyjov – Projet Masarykovo náměstí v Kyjově oběma směry? To může být v budoucnu problém. Vedení města totiž zvažuje, že vytvoří několik jednosměrných ulic. Nyní čeká na aktualizaci souhrnu opatření dopravy. Ten upozorňuje na problematické dopravní situace.

Před vodou bude na Hodonínsku varovat rozhlas

Hodonínsko – Na více než patnáct milionů korun vyjde varovný protipovodňový systém, který plánuje Dobrovolný svazek obcí Ždánický les a Politaví. Z Hodonínska do něj patří Ždánice, Uhřice a Dambořice. Zhruba devadesát procent nákladů pokryjí dotace. Podpora na Slovácko doputuje z ministerstva životního prostředí.

Novinky na koupališti zabraly. Maxima překonala ta loňská

Hodonínsko – Loňskou extrémně dobrou celosezonní návštěvnost už zřejmě na koupalištích nedoženou. U bazénu byly desetitisíce lidí.

Veřejně prospěšné práce? Chybí další peníze

Hodonínsko – Vesnicím 
i městům často pomáhají při údržbě veřejných prostranství lidé evidovaní na úřadu práce. Ti tak získají na určitou dobu jistý příjem a obce mohou využít posily při různých sezonních pracích nebo opravách. V tomto roce bylo či je v hodonínském okrese tímto způsobem zaměstnaných 143 lidí. Od letošního prvního ledna tady vzniklo 135 pracovních míst pro veřejně prospěšné práce.

Novinky z obcí? Obměna zpráv vázne

Hodonínsko - Jen pozvánky na zasedání zastupitelstva nebo třeba informace o volbách. Tak vypadají webové stránky některých menších obcí na Hodonínsku. Jiné zprávy si na nich lidé příliš často nepřečtou.

Festival v Miloticích láká na osobnosti i tradice

Milotice - Nadcházející víkend bude v Miloticích patřit už jednatřicátému ročníku Národopisného festivalu kyjovského Dolňácka. Vystoupí nejen folklorní soubory z regionu, ale dorazí i host ze Slovenska. „V prvé řadě chceme podporovat místní národopis, proto jsou téměř všichni účinkující z regionu. Výjimkou je vynikající soubor Železiar z Košic," sdělil za organizační tým festivalu Michael Strýček.

Dřevěná chatka ve Ždánicích shořela. Skoro celá

Ždánice /FOTOGALERIE/ – Pět hasičských jednotek muselo ve středu večer vyrazit k požáru chatky ve Ždánicích. „Při jejich příjezdu byla špatně přístupná dřevostavba celá v plamenech," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Kyjov v roce 2015: město bez heren

Kyjov – Od příštího roku bude na území města Kyjov zakázaný hazard. Provozovatelé heren se zatím na změny připravují a doufají, že po komunálních volbách vyhláška nezačne platit nebo alespoň dozná úprav. „Uvidíme, co bude na podzim. Zatím jsme začali se vstřícnými kroky, zvenčí jsme odstranili reklamy či jackpoty. Také zkrátíme otevírací dobu, a to do čtyř hodin do rána. Už nebudou non-stopy," sdělil provozovatel baru s výherními automaty Aleš Kalábek.

Po opravě spadne silnice u Sudoměřic do třetí třídy

Sudoměřice - V srpnu se dělníci pustili do opravy silnice první třídy mezi Petrovem a Sudoměřicemi. Pro řidiče znamená začátek prací objížďku. Jejich konec bude spojený se změnou. Cesta totiž nebude státní, ale krajskou.

Fitness hřiště bude v Hodoníně po Svatovavřineckých slavnostech

Hodonínsko – Za téměř jeden a půl milionu korun budou lidé v Hodoníně cvičit pod širým nebem. Na sídlišti Jihovýchod v Jižní ulici vyroste fitness hřiště. „Na koupi získalo město dotaci ve výši sedmdesáti procent z celkové částky," informovala mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová. Zbytek peněz šel z městské kasy.

Nová náves v Hovoranech? Zatím jen na papíře

Hovorany - Lidé z Hovoran si na nový střed obce budou muset ještě pár měsíců počkat. Přestože práce měly podle původních plánů odstartovat už v zimě, dělníci se do díla zatím nepustili. Kvůli nesrovnalostem mezi schváleným rozpočtem a skutečnou cenou stavby. „Rozdíly je teď potřeba najít, popsat a odůvodnit. Problém nastane, pokud půjde o velké částky. Jednotlivé položky proto musíme znovu překontrolovat," vysvětlil důvody odsunu projektu starosta Hovoran Josef Grmolec.

OBRAZEM: Nedělní den ve skanzenu patřil slavnostem k ukončení žní

Strážnice – Výroba došků, příprava a ochutnávka tradičních pokrmů, příprava žňového nářadí, lidová magie, ruční mlácení obilí. To a mnoho dalšího viděli všichni návštěvníci, kteří v neděli dorazili na tradiční akci Dožínky, která se konala ve strážnickém skanzenu. Program se týkal slavnostního ukončení žní. „Přijela jsem z Hodonína a vzala jsem s sebou i vnučku. Nejsme tu poprvé. Líbí se nám tu, program je opravdu zajímavý," řekla jedna z návštěvnic Vojtěška Kristová. Pro děti byly nachystané i dětské dílny, mohly si tak třeba vyzkoušet tvorbu náušnic.

AKTUALIZOVÁNO

Festival v Dubňanech nalákal na tři scény i bazén

Dubňany – Dvoudenní festival elektronické hudby má za sebou dubňanský kemp Josef. Na třech stanovištích, takzvaných „stageích", se od pátku do noci na neděli vystřídaly desítky dj's. Z Hodonínska i vzdálenějších regionů.

Besedu u bigbítu doprovodil déšť, slunce i muzikanti z Velké Británie

Tasov – Desítky účinkujících a pestrý, nejen hudební, program přilákali do Tasova stovky lidí. Jako každý rok, už dvaadvacet let, se i tentokrát o prvním srpnovém víkendu sešli fanoušci nejrůznějších hudebních stylů na Besedě u bigbítu, která letos návštěvníky přilákala na kulturu z jiného světa. Právě to byl podtitul letošního festivalového víkendu.

Mažoretky ve Ždánicích vede Vicemiss

Ždánice – Už jako třináctiletá stála ve Ždánicích u vzniku mažoretkové skupiny. Dnes má Alena Strmisková třiadvacet let a práci s půvabně pochodujícími dívkami s hůlkami se věnuje dál. Se svými svěřenkyněmi sbírá jedno ocenění za druhým. „Mažoretky Ždánice jsem založila společně s mojí maminkou Vlastou Strmiskovou. Už od počátku jsem jí pomáhala s choreografií a se vším ostatním, co s činností skupiny souvisí. Veškerý volný čas jsem věnovala mažoretkám, ať cvičení či trénování nebo vymýšlení choreografií a programu na domácí soustředění," vzpomíná Strmisková.

Kyjovský okruh má letos pauzu

Kyjov – Deset let patřily začátkem září ulice města motocyklovým závodům. Kyjovského okruhu se účastnilo kolem dvou set závodníků a jejich souboje na trati sledovalo deset až patnáct tisíc příznivců motosportu. Poprvé po deseti letech však motorkáři na rychlé stroje při Kyjovském okruhu nenasednou. Letos se totiž neuskuteční.

OBRAZEM: Sochařské sympozium v Lužicích roztančil a rozezpíval Josef Laufer

Hodonínsko - Zpěvák Josef Laufer doprovodil páteční vernisáž sochařského sympozia v Lužicích. Přišla na ni řada hostů i sochaři, kteří se do tvorby soch v letošním roce pustili.

Nemocnice ve Veselí bude do tří let bez lůžek. Zůstane jen ambulance

Kyjov, Veselí nad Moravou - Plánované stěhování nemocničních lůžek z Veselí nad Moravou do Kyjova se odkládá. Přestože vedení Jihomoravského kraje o této změně uvažuje už několik let, lůžka z Veselí v Kyjově brzy nebudou. Podle ředitelky nemocnice, Danuše Křivákové, k přesunu dojde do tří let.

Dobročinný festival elektronické hudby odstartuje DJ u bazénu

Dubňany – Dva dny, tři pódia a desítky účinkujících. Takový bude další ročník hudebního festivalu DJ´s 4 Charity, který se uskuteční tento víkend v dubňanském kempu Josef. Pro dobrou věc tam dýdžejové z celé České republiky zahrají už potřetí. „Mezi největší lákadla patří DJ Orbith, DJ Chris Sadler, DJ Tráva či DJ Agent. Skvělých hudebníků se ale přestaví řada," řekl jeden z pořadatelů akce Petr Černošek.

Proti syndromu nasadí v nemocnici psychiatrického Fénixe

Kyjov – Psychologickou a psychiatrickou pomoc znovu svým zaměstnancům nabídne kyjovská nemocnice. Spolupracovat na ní bude s místním Sociálně – psychiatrickým centrem Fénix, které už více než rok ve městě funguje. „Přesný časový horizont, kdy službu poskytneme, ještě nedokáži určit. Už jsme ale zahájili jednání, takže do zimy by se mohlo začít," informovala ředitelka kyjovské nemocnice Danuše Křiváková.

V Poddvorově chystají opravy. Kvůli bezpečnosti půjdou dvorem

Starý Poddvorov - Do několika úprav se pustili stavebníci ve Starém Poddvorově. V obci, v níž žije necelá tisícovka obyvatel, budou nové chodníky, bezbariérový obecní úřad či přístavba kulturního domu. „Od hlavní křižovatky až ke kostelu obměníme chodníky, které jsou opravdu ve špatném stavu. S pracemi jsme už začali, hotovo chceme mít do konce srpna," sdělila starostka Starého Poddvorova Drahoslava Veselská. Rekonstrukce vyjde zhruba na dva miliony korun.

Zachraňovat životy s defibrilátory budou nově i žarošičtí hasiči

Žarošice – Do výbavy dobrovolných hasičů v Žarošicích přibude od příštího týdne novinka. Od jihomoravských záchranářů totiž dostanou defibrilátor. Jako jediná jednotka v hodonínském okrese. Důvod? Dlouhá dojezdová doba sanitky na místo zásahu.

Modelka z Hodonínska je tváří firmy Versace

Hodonín /FOTOGALEIRE/ - Její otec si přál, aby se stala tenistkou. Třiadvacetiletá Sabina Závodná z Hodonína se v patnácti letech rozhodla jinak. Dala se na dráhu modelky a nedávno se stala tváří světoznámé módní značky Versace. „Jde o velký kariérní a osobní úspěch. Pracovat po boku osobnosti, jako je Donatella Versace, je ohromné. Jsem za tuhle příležitost nesmírně vděčná," říká dívka, která se už objevila i na stránkách prestižního italského magazínu Vogue Italia.

Plán úprav v kyjovské nemocnici: Sprcha pro rodičky

Kyjov – Změny interiéru pavilonu porodnice v Kyjově by měly stát více než sto milionů korun. Dokumenty k projektu budou zřejmě ještě letos.

Pro psy vytvořila pohlednice. Teď chce kalendář

Kyjov – Psům chtěla Soňa Svobodová z Kyjova pomáhat odjakživa. Hlavní podnět jí však dala až její fenka Ebony. Díky prodeji pohlednic s jejími fotkami se třiadvacetileté ženě podařilo vybrat tisíce korun, které putovaly hodonínskému psímu útulku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT