Jednoznačnou zvenčí viditelnou dominantou nového elektrického Mustangu jsou kola. Bílé devatenáctipalcové ráfky vzhledem kopírují kola rallyových speciálů a obouvají pneumatiky Michelin CrossClimate2 v rozměru 235/55, tedy s relativně vysokou bočnicí. Drobnými průhledy v ráfcích lze zpozorovat i rudě zbarvené brzdiče Brembo, které se vpředu zakusují do kotoučů o průměru 385 milimetrů.

Specificky pro terénní radovánky jsou namontovány spodní ochranné kryty pro přední i zadní elektromotor, a standardně má vůz také ochrannou fólii na spodní části dveří a na lemech blatníků. Coby příslušenství dodává Ford i zvětšené zástěrky. Spíš kvůli vzhledu pak přibyl pod přední nárazník nový spojler, trochu vyšší a jinak tvarovaný než u verze GT, a v masce se nachází nová přídavná světla. Ochuzen nezůstal ani zadek, kde se velké přítlačné křídlo, inspirované Focusem RS, zabydlelo na pátých dveřích. Každý Mustang Mach-E Rally má také černě lakované lemy blatníků, prahy, střechu a nechybí dva výrazné „rychlé pruhy“.

Podívejte se na nový rallyový Mustang také v oficiálním videu:

Zdroj: Youtube

Ryze funkčním prvkem je potom vylepšený a přeladěný podvozek. Oproti GT má Rally o 20 milimetrů vyšší světlou výšku, jiné pružiny a hlavně tlumiče MagneRide. Palubní elektronika dostala také nový jízdní režim RallySport Drive Mode, uzpůsobený pro rychlou jízdu na nezpevněném povrchu. Stabilizace podvozku v něm umožní větší prokluz kol a celkově zasahuje později, odpružení je agresivnější a odezva akcelerátoru lineární. Ford nový vůz ladil na nové rallye trati v testovacím centru Michigan Proving Ground, kde jej testovali i týrali rallyecrossoví veteráni.

Ilustrační snímek - autoservis
Svolávací akce automobilek: Možná se týkají i vás, nárok na opravu máte zdarma

Po stránce pohonného ústrojí používá Mustang Mach-E Rally stejnou konfiguraci jako GT, jen s lehce jiným naladěním. Jsou zde dva elektromotory, každý pohánějící jednu nápravu, které souhrnně vyvinou výkon až 487 koní a točivý moment 880 Nm. Baterie má použitelnou kapacitu 91 kWh, a i když Ford nezmiňuje hodnotu dojezdu, nebude se příliš lišit od 490 kilometrů, které najede Mach-E GT.

Novinka jde do prodeje začátkem příštího roku, a i když cena zůstává zatím neznámá, opět se lze odrazit od ceny za GT. Ta v aktuálním ceníku začíná částkou 1 863 900 korun.