Změny na exteriéru jsou omezeny na příď, a vlastně jen na dva prvky. Tím prvním je drobnost v podobě většího znaku, přesunutého z vrchní části nárazníku do mříže chladiče. Mnohem podstatnější jsou ale nová světla, která mohou být adaptivní LED-Matrix a mají nový „světelný podpis“ poskládaný z LED pruhů denního svícení. Nárazník, ale třeba i kompletní záď vozu, zůstaly při starém.

Podívejte se na modernizovanou Pumu ve videu:

Zdroj: Se svolením Ford

Podstatnější změny se odehrály uvnitř vozu, konkrétně na palubní desce. Zatímco až dosud měla Puma celkem konvenční palubku s kapličkou budíků, vyčnívajícím displejem infotainmentu a samostatným ovládáním klimatizace, teď je všechno jinak. Přístrojová deska už není v kapličce, ale na větším obdélníkovém displeji o úhlopříčce 12,8 palce, vystupujícím před řidiče. Naopak 12palcový dotykový displej infotainmentu – výrazně větší oproti stávajícímu 8palcovému – je více zakomponován do palubky a nad ním se ještě nachází výdechy klimatizace.

Dotykový displej je vybaven novou generací rozhraní Ford SYNC 4, podporuje 5G konektivitu i bezdrátové rozhraní Apple Carplay a Android Auto. Mnoho lidí však bude mít problém s tím, že se do displeje přesunula velká spousta ovládacích prvků, a to včetně klimatizace.

Ke stávajícím jízdním asistentům přibyl asistent pro křížení provozu, povinný prediktivní asistent rychlosti, ale taky panoramatický parkovací systém. Poslední změna se týká zavazadelníku, který má sice stále základní objem 456 litrů, nově ale dostal 80litrový přídavný omyvatelný MegaBox pod podlážkou.

První snímky z Grand Tour: Sand Job
Clarkson, Hammond a May opět na scéně. Tentokrát v poušti

Nabídka motorizací přišla o motor 1.5 litru a má nově jen jednoho zástupce, zato ve třech výkonnostních variantách. Tříválcový přeplňovaný mild-hybrid 1.0 EcoBoost má v základním provedení 125 koní, a tuto verzi lze objednávat s manuální převodovkou, případně s dvouspojkovým automatem Powershift. Silnější provedení 155 koní už je k mání pouze s automatem, stejně jako sportovně laděná Puma ST o výkonu 170 koní.

Zákazníci budou vybírat z výbav Titanium, ST-Line a ST-Line X, a ačkoliv zatím není k mání kompletní ceník, známe základní cenu, která činí 499 900 korun. Objednávky se spouští zítra, výroba bude probíhat v továrně Ford Otosan v rumunské Craiově a první vozy se dostanou k zákazníkům v květnu.