VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2018

Nehoda u Strážovic: mladý muž v bezvědomí má vážná zranění, ohrožují jeho život

Strážovice – Strážovice – Havárie osobního auta si vyžádala v neděli před sedmou ráno u Strážovic těžké zranění mladého muže. Ten zůstal po nehodě v bezvědomí.

16.6.2018

Převrácený kamion se štěpkou už den blokuje silnici mezi Vlkošem a Kelčany

Vlkoš – Už téměř den komplikuje dopravu na silnici mezi Vlkošem a Kelčany nehoda nákladního auta. Kamion naložený štěpkou se totiž převrátil a vyklopil náklad mimo silnici.

16.6.2018

Triky podvodníků u bankomatů? Skimming nahradila hradecká lišta. Skryje peníze

Jižní Morava – Hradecká lišta, tedy falešný kryt výdejního prostoru bankomatu, který před klientem skryje vydané peníze, zůstává postrachem i na jihu Moravy. Letos tento trik vyzkoušel i muž v Hodoníně.

14.6.2018

Pro zraněného motorkáře letěl k Lužicím vrtulník. Muž je ve vážném stavu

Lužice – Ke srážce osobního auta a motocyklu, která se stala na silnici mezi Lužicemi a Dolními Bojanovicemi, musel letět ve čtvrtek krátce po třetí hodině odpoledne i vrtulník záchranářů. „Se zraněným jsme letěli na urgentní příjem do fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

12.6.2018

Zapálil dům i s babičkou, chtěl ji prý naštvat. Za pokus o vraždu dostal 12 let

Brno – Důchodkyně v noci po cestě do ložnice potkala na chodbě vnuka. Tvářil se zasmušile. Pozdravila ho a šla si lehnout. Po pár minutách uslyšela hukot a praskání. Mladík totiž polil okolní místnosti benzínem a škrtl sirkou. Při odchodu z hořícího domu v Šatově na Znojemsku za sebou zamkl. Za pokus o vraždu a krádež v úterý u brněnského krajského soudu dostal dvanáct let vězení.

12.6.2018

Majitel domu pohrozil podvodným řemeslníkům policií. Odjeli pryč

Rohatec – Policisté prověřují možný podvodu skupiny řemeslníků v Rohatci. „Před několika dny oslovila místního obyvatele a nabídla mu opravu poškozené omítky na domě. Dohodli se na opravě a dalších drobných pracích,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Zámečník.

12.6.2018

Řidič kamionu projel přejezd na červenou. Prorazil závoru

Moravský Písek /VIDEO/ – Z blikajících výstražných světel na železničním přejezdu si nic nedělal řidič nákladního auta se zahraniční poznávací značkou. V Moravském Písku vjel v pondělí po páté hodině odpoledne do kolejiště, kde mu cestu zatarasily padající závory. „Kamion na chvíli v kolejišti zastavil. Pak se rozjel a ulomil část dřevěné závory. Z místa nehody ujel. Na tomto přejezdu jsme už podobné události v minulosti řešili několikrát,“ uvedl v úterý policejní mluvčí Petr Zámečník.

12.6.2018

Jih Moravy zasáhly nad ránem silné bouřky. Hasiči vyjeli k třiadvaceti událostem

Jižní Morava – K více než dvaceti událostem v kraji vyjeli v úterý nad ránem jihomoravští hasiči. Kvůli bouřkám nejčastěji odstraňovali popadané stromy.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2018

Muž ve Znojmě umřel na bodná zranění. Žena se k činu přiznala

Znojmo, Brno – Násilnou smrt pětačtyřicetiletého muže ve Znojmě vyšetřují od pátečního večera jihomoravští kriminalisté. Jak již v pátek informoval Deník Rovnost, do jednoho z domů ve Slovenské ulici spěchali před osmou hodinou večerní záchranáři, policisté i hasiči. Vážně zraněnému muži však již nebylo pomoci.

11.6.2018

Jezděte s helmou, radí cyklistům záchranáři. V květnu vyjeli ke stovce nehod

Jižní Morava – Na kolo usedá každý den a jezdí do práce, o víkendu se vydává na dlouhé projížďky po okolí. Bez helmy by ale do pedálů nešlápl, ani když jede jen nakoupit. „Nejhorší úrazy se navíc cyklistům stávají při nízké rychlosti. Ze zkušeností vím, že se mnohdy i při jízdě krokem lidé poraní fatálněji. Pokud jezdí po městě bez helmy, opravdu riskují,“ řekl zkušený cyklista Nikola Štourač.

10.6.2018

Násilná smrt ve Znojmě: muže měla zabít jeho partnerka

Znojmo – Partnerské neshody přerostly v tragédii. To se patrně odehrálo ve Znojmě. Jak již Deník Rovnost informoval, krajští kriminalisté od pátečního večera vyšetřují úmrtí muže ve středním věku. Podle několika zdrojů redakce se mělo jednat o vraždu. Policisté ji ale stále oficiálně nepotvrdili. „K události se zatím nebudeme vyjadřovat,“ zopakoval v neděli policejní mluvčí Petr Zámečník.

9.6.2018

Na tachometr se neohlížejí. Nejrychleji se silnicemi na jihu Moravy řítí cizinci

Jižní Morava - Vyjedou si na výlet do České republiky a neřeší omezení rychlosti. Na cizince, kteří překračují rychlostní limity, se od podzimu zaměřil u příjezdu do Břeclavi radar. Právě v těchto místech za půl roku překročilo povolenou rychlost šestnáct tisíc řidičů, podstatná část z nich byli právě lidé ze zahraničí.

9.6.2018

Při jednání se v Brně potí i v třiceti stupních. Soudkyně dokonce svlékla talár

Brno, jižní Morava /ANKETA/ – V soudní síni je horko k nevydržení. Soudci, obhájci i státní zástupce jsou přitom oblečení v taláru. Na čele se jim tvoří kapky potu, těžký horký vzduch jim zatemňuje myšlenky. Tak vypadají letní dny u brněnského krajského soudu.

8.6.2018

Smrt muže ve Znojmě vyšetřují kriminalisté

Znojmo – Rušno bylo v pátek večer ve znojemské Slovenské ulici. Policie v jednom z bytových domů vyšetřovala okolnosti úmrtí muže. „Mám informaci o tom, že na místě byli krajští kriminalisté,“ uvedl starosta města Jan Grois. Některé zdroje Deníku Rovnost hovoří dokonce o vraždě. To ale policisté zatím nepotvrdili.

7.6.2018

Podvodník se zaměřil na firemní poštu

Hodonínsko – Policisté na Hodonínsku prověřují dva podvody s podobným scénářem. „Neznámý pachatel se zřejmě naboural do emailové korespondence společnosti a za použití emailové adresy shodné s jednatelovou uvedl v omyl účetní společnosti,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

7.6.2018

Ukradl peněženku. Policie pátrá po neznámém zloději

Hodonín /FOTOGALERIE/ - Policisté pátrají po totožnosti neznámého muže, který je podezřelý z krádeže peněženky. „K ní došlo koncem dubna v Hodoníně v ulici Legionářů,“ uvedl ve čtvrtek policejní mluvčí Petr Zámečník.

6.6.2018

Řemeslníci vyrvali majitelce domu z ruky pětitisícovku

Hodonínsko – Po obvinění z podvodu a krádeže soud vyhostil z České republiky tři řemeslníky z ciziny. Ti údajně chtěli za výměnu okapů pětašedesát tisíc korun. I když dohodu s majitelkou z Hodonínska měli jinou. 

5.6.2018

Bořitovem se přehnal přívalový déšť. Voda s bahnem zaplavila silnici i dům

Bořitov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Přívalový déšť zasáhl v úterý odpoledne Bořitov na Blanensku a okolí. Průtrž mračen zaplavila tah na Rájec, vytvořila několik obřích lagun, voda s bahnem vytopila i jeden dům.

5.6.2018

Muži bojují s popáleninami. Způsobil je výbuch neznámé látky

Vracov, Brno – Už šestý den je v péči lékařů a sester brněnské fakultní nemocnice dvojice mladých mužů, kteří v úterý večer přežili výbuch ve sklepě rodinného domu ve Vracově na Hodonínsku.

5.6.2018

Po předjíždění v koloně zůstali tři zranění

Hodonín, Dubňany /FOTOGALERIE/ – Policisté hledají svědky pondělní odpolední nehody, při níž se mezi Hodonínem a Dubňany zranili tři lidé. „Jednadvacetiletý řidič BMW jedoucí směrem na Dubňany v koloně předjížděl jiné vozidlo v místě, kde je zákaz předjíždění označený svislou dopravní značkou i plnou čarou na středu silnice,“ upozornil v úterý hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

5.6.2018

Policie: Za smrtí čtyř lidí byla rychlá jízda

Hodonínsko /FOTOGALERIE/ – Dopravní policisté ukončili vyšetřování nejtragičtější loňské dopravní nehody na Hodonínsku. Podle znalce stojí za ní stojí rychlá jízda mladého řidiče. Při havárii mezi Strážnicí a Vnorovy na začátku července zahynuli tehdy čtyři lidé, a jedna žena se těžce zranila.

4.6.2018

Auto na střeše, celkem pět zraněných cestujících. Dvě nehody uzavřely silnice

Hodonínsko – Dvě pondělní nehody, které si vyžádaly celkem pět zraněných cestujících, zastavily přibližně ve stejnou dobu provoz na silnicích u Dubňan a Moravského Písku na Hodonínsku.

4.6.2018

Policisté odvezli podnapilého muže na služebnu. Vymýšlel si svá jména

Hodonín – Se silně podnapilým mladíkem se setkali policisté u jedné z hodonínských benzínek. Přijeli tam v sobotu večer kvůli poškození vstupních dveří. „Začal hlídce zasahovat do prověřování. Policisté jej vyzvali, aby se zklidnil, nenarušoval jejich práci a opustil místo události,“ uvedl v pondělí policejní mluvčí Petr Zámečník.

4.6.2018

Maskovaný mladík přepadl poštu. Na ženu za okýnkem mířil pistolí

Želetice – V Želeticích žije jen pět set obyvatel. Přesto si tamní poštu vytipoval maskovaný lupič. Krátkou střelnou zbraň namířil přímo na pracovnici pošty. Chtěl po ní peníze. „Žena utekla do vedlejší místnosti a na lupiče křičela, ať vypadne. Když viděl, že peníze nezíská, z pošty skutečně utekl bez lupu,“ přiblížil v pondělí čtvrteční případ hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

4.6.2018

Nájezdy zlodějů. Čelí jim prodavačky v oděvech i drogeriích

Jižní Morava – Dvacet tisíc korun. Takovou hodnotu mělo zboží, které ukradla trojice žen v drogerii ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Krádež se vymyká výškou škody a způsobem, kdy podle policistů zlodějky vzájemně spolupracovaly. „Je evidentní, že ačkoliv do prodejny přicházely postupně, patřily k sobě a pracovaly spolu,“ potvrdil policejní mluvčí Petr Zámečník.

1.6.2018

Bouřky v kraji: hasiči řešili visící zámeckou bránu i nehodu na železnici

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – K osmnácti případům za pouhé tři hodiny museli v pátek kvůli bouřkám a silným přívalovým dešťům vyjet jihomoravští hasiči. V kraji řešili zatopené domy i železniční nehodu.

30.5.2018

Před vězením se skrývají měsíce i léta. V kraji je takových na čtyři stovky

Jižní Morava – Václav Novák, Lukáš Bartalos a Zdeněk Fridrich. Po této trojici mužů z Hodonínska aktuálně pátrají policisté. První nenastoupil do vězení za krádeže, druhý za neplacení alimentů a třetí má jíT k soudu. „Informace o nich přijmeme na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158,“ vyzval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

29.5.2018

Ve Vracově hořelo ve sklepě rodinného domu, při požáru se těžce zranili dva lidé

Vracov – Hasiči, záchranka, pilot vrtulníku, policisté. Ti všichni spěchali v úterý vpodvečer na konec Lesní ulice ve Vracově na Hodonínsku. Podle hasičů tam hořelo ve sklepě rodinného domu, místní mluví i o výbuchu. Jednoho těžce zraněného muže transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna, druhého vážně popáleného sanitkou. Co se stalo, zjišťuje na místě vyšetřovatel hasičů, v domě a okolí jsou i policisté.

29.5.2018

Při nákupu přišla o věci za 16 tisíc korun. Policie žádá o pomoc při pátrání

Kyjov – Po dvojici žen, které v kyjovském Kauflandu podle všeho ukradly kabelku s cennostmi, pátrají policisté. Škoda je víc než šestnáct tisíc korun.

28.5.2018

Lužice: nehoda kamionů a motorkáře komplikuje provoz

Lužice – Srážka tří kamionů, jednoho osobního auta a motorkáře komplikuje dopravu na frekventované silnici první třídy číslo I/55 u Lužice na Hodonínsku. Nehoda se stala před druhou hodinou odpolední a zranil se při ní jeden člověk. Policisté provoz odklání přes sousední vesnice, na místě se tvoří dlouhé kolony.

26.5.2018

Propadla se střecha Masarykova domu. Bude nutné ji celou rozebrat

Čejkovice – Zřejmě bez cizího zavinění se v Čejkovicích zřítila část střechy rodinného domu, ve kterém několik let přebýval první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Na místě pracuje sbor čejkovických dobrovolných hasičů. Střechu již zajišťují před dalším poškozením. „V domě se nikdo nenacházel,“ uvedli hasiči na svém webu. Událost se stala v pátek později večer. 

25.5.2018

Shořel vysokozdvižný vozík. Škoda dosáhla na čtvrt milionu

Kyjov – Pět jednotek hasičů vyrazilo krátce před půlnocí na pátek do Kyjova do Jiráskovy ulice. Hořel tam vysokozdvižný vozík.

23.5.2018

Mladý řidič přišel tento měsíc už o druhé auto

Těmice – Dvakrát za jeden měsíc přistihli policisté jednadvacetiletého muže za volantem auta. Soud mu přitom zakázal řízení až do roku 2020. Přišel tak o už druhý vůz. „Policisté ze Strážnice v úterý dopoledne zastavili a kontrolovali v Těmicích řidiče Škody Octavia. Řídil ji jednadvacetiletý muž, o kterém ví, že je uživatelem drog a navíc má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel,“ upozornil ve středu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

22.5.2018

Po nehodě tří aut vyprošťovali hasiči řidiče. Přiletěl pro něj vrtulník

Hodonín – Nehoda tří aut na silnici I/55 u Hodonína si v úterý před polednem vyžádala několik zraněných. Pro jednoho přiletěl i vrtulník záchranářů. „Vyprostili jsme jednoho řidiče havarovaného vozu,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. S mužem s vážným zraněním odletěl vrtulník do brněnské nemocnice. Ostatní byli zranění lehce.

22.5.2018

Na jižní Moravě hrozí silné bouřky, varují meteorologové. Pršet má dva dny

Jižní Morava – Hrozbu velkého sucha vystřídalo varování před silnými bouřkami. Meteorologové je očekávají i v Jihomoravském kraji, pršet má podle předpovědi dva dny.

22.5.2018

Vyčerpání, úrazy i první mrtvý. Nepijte u vody moc alkoholu, varují záchranáři

Jižní Morava – Teplé počasí může svádět lidi na jihu Moravy ke svlažení v přírodě. Záchranáři ale varují, aby před koupáním na slunci nepili větší množství alkoholu. Začínající sezona si už dokonce vyžádala prvního mrtvého.

21.5.2018

Do bytů leze zloděj oknem otevřeným na ventilaci. Majitele okrádá, když spí

Hodonín – Kdo vykradl podobným způsobem dva byty v Hodoníně. To zjišťují nyní policisté. „Pachatel se vloupal do bytu v přízemí činžovního domu v Anenské ulici. Využil toho, že majitelé nechali přes noc otevřené okno na ventilaci,“ přiblížil v pondělí policejní mluvčí Petr Zámečník.

21.5.2018

V drogerii nakradly zlodějky věci za dvacet tisíc, pátrají po nich policisté

Veselí nad Moravou /VIDEO/- Po třech zlodějkách, které v drogerii ve Veselí nad Moravou způsobily značnou škodu, pátrají nyní policisté. „Místo toho, aby si poctivě nakoupily a za zboží zaplatily, si ukládaly vybrané výrobky do svých tašek. Po několika minutách, co se v prodejně pohybovaly, si nakradly zboží za téměř dvacet tisíc korun a zase rychle zmizely,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

18.5.2018

Autobus zablokoval silnici. Najel na obrubník a zasekl se na místě

Strážovice – V obou směrech byla v pátek zablokovaná silnice I/54 ve Strážovicích. Kvůli havárii autobusu, ke které došlo krátce po druhé hodině odpolední. „Autobus najel pravděpodobně na obrubník, upadla mu část podvozku, zasekl se místě a ucpal silnici,“ popsala policejní mluvčí Kamila Haraštová.

17.5.2018

Řidič skončil po nehodě v nemocnici. Nadýchal přes dvě promile alkoholu

Vracov – V nemocnici skončil řidič osobního auta po nehodě, ke které došlo ve čtvrtek kolem osmé hodiny večer u Vracova. „Nezvládl řízení a způsobil si zranění,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

17.5.2018

Ve Strážnici skončilo auto na střeše. Příčinu nehody policisté zjišťují

Strážnice – Na střeše skončilo podle mluvčího krajských hasičů Jaroslava Mikošky osobní auto po nehodě ve Strážnici. Došlo k ní ve čtvrtek okolo jedné hodiny odpoledne v Radějovské ulici. „Auto bylo mimo silnici, devatenáctiletá řidička při havárii utrpěla lehké zranění,“ konstatoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

14.5.2018

Muž se do vězení zase vrátí, kradl v garážích a zahradách na Kyjovsku

Hodonínsko – Tři roky vězení hrozí sedmadvacetiletému muži, který se jako zloděj činili především na Kyjovsku. Vybíral si především věci uložené v garážích a na zahradách.

14.5.2018

Roman Čechmánek je nevinný. Podvádět nechtěl, rozhodl soud

Hodonín - S napětím očekávaný rozsudek v pondělí padl v případě slavného hokejového brankáře Romana Čechmánka. Obžaloba jej vinila z mnohamilionového podvodu.

14.5.2018

Exstarostka Čejče čelí obviněním za zpronevěru, podvod i zneužití pravomoci

Čejč – Starostka Terezína na Hodonínsku si už trest za zpronevěru veřejných peněz odpykala. Jak zjistil Deník Rovnost, její bývalá kolegyně Marta Výmolová ze sousední Čejče stojí před touto hrozbou nyní.

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2018

Ve Strážnici se čelně srazila auta. Na místě šest raněných a jedna mrtvá

Strážnice – K těžké dopravní nehodu dvou osobních aut vyjížděli v pátek navečer záchranáři ke Strážnici na Hodonínsku. „U výjezdu na Bzenec se tam čelně srazila dvě osobní auta. Cestovalo v nich celkem devět lidí. Spolujezdkyně v jednom z aut nehodu nepřežila,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

11.5.2018

Děti zavíral do sklepa. Vrchní soud muži snížil trest na čtyři roky

Olomouc, Břeclavsko - Své nezletilé děti v penzionu na Břeclavsku pravidelně bil a zavíral do sklepa, kde nedostávaly najíst. Muž měl jít za to podle verdiktu brněnského krajského soudu do vězení na sedm let, Vrchní soud v Olomouci mu nyní trest snížil na čtyři roky. Rozsudek je pravomocný.

11.5.2018

Zraněného muže zachraňovali v lese. Hasičům pomáhal i hajný

Mouchnice – Dvě jednotky hasičů a záchranáři vyrazili v pátek krátce před devátou hodinu do lesů v okolí Mouchnic, aby pomohli člověku, který měl zraněnou nohu.

11.5.2018

Jedním nárazem poškodil řidič dvě BMW. Policisté hledají svědky třech nehod

Hodonín – Nabourali do zaparkovaného auta a ujeli. Svědky hned tří podobných událostí z minulého pátku a soboty žádají o pomoc policisté v Hodoníně. Neznámý řidič tak v pátek poškodil stojící Škodu Rapid při průjezdu Janáčkovou ulicí.

9.5.2018

Dvacetiletý mladík porušil zákaz řízení. BMW mu zabavili policisté

Hodonín – Dvacetiletý řidič přišel o osobní auto značky BMW. Po kontrole v Hodoníně mu je zabavili policisté. Mladík totiž porušil čerstvý dvouletý zákaz řízení.

9.5.2018

Ženě přiložil na krk nůž a křičel, že ji podřeže. Muž skončil ve vazbě

Strážnice – Sedmačtyřicetiletý muž skončil ve vazbě. Policisté ze Strážnice ho obvinili z trestného činu nebezpečné vyhrožování, za který mu hrozí až tříleté vězení. Mezi obětmi jsou dva lidé. „Nedávno měl vyhrožovat usmrcením jinému muži. Po předchozí hádce ho rukama uchopil za krk a škrtil, přičemž mu vyhrožoval, že ho zabije,“ přiblížil ve středu poslední případ hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT