„Těsně před půlnocí dva neznámí pachatelé přepadli čerpací stanici. Podle výpovědi obsluhy se jednalo o dva maskované muže, kteří mluvili česky bez přízvuku,“ uvedl mluvčí Okresní policie Hodonín Petr Zámečník.

Zloději na místo přijeli pravděpodobně Škodou Octavia. Auto zaparkovali v areálu čerpací stanice a se zbraněmi v rukou vešli dovnitř.

První z nich u prodejního pultu namířil na ženu pistoli a požadoval peníze. Druhý stál mezi dveřmi a se zbraní kontroloval situaci. „Zbraně naštěstí nepoužili,“ pokračuje Zámečník.

Přepadená žena vydala pod nátlakem lupičům peníze. Kolik to však bylo, policie tají. „Po domluvě s vyšetřovatelem jsme se rozhodli, že částku nezveřejníme,“ sdělil policejní mluvčí.

Lupiči ihned po přepadení nasedli do připraveného auta a odjeli směrem k Čejči. „Můžu pouze potvrdit, že k přepadení skutečně došlo. Víc ale zatím nemohu říct. Bližší informace budu mít v příštích dnech,“ řekla vedoucí benzinky Naděžda Valdíková.

Prodavačka se podle všeho z nepříjemné zkušenosti dostává dobře a normálně dál pracuje. „Zatím mi nic nenahlásili, takže předpokládám, že volno nemá,“ dodala Valdíková.

Výtržníkům za ozbrojené přepadení hrozí vězení na dobu dvou až deseti let. Policie vyzývá všechny případné svědky, kteří se v pátek v čase okolo 23.40 pohybovali u benzinové stanice nebo na trase Mutěnice – Čejč a všimli si auta, ať zavolají na linku 158.