„Bydlím v bytovce naproti školy a ráno kolem páté jsem zahlédl odjíždět ze stavby auto s vozíkem. Myslel jsem, že patří firmě, která provádí přístavbu,“ popsal událost ředitel školy Josef Hanák. Později se zjistilo, že v té době na staveništi nikdo z pracovníků nebyl a že chybí lešení. Zloděj svým činem poškodil kyjovskou stavební firmu, která se na stavebních pracích podílí.

Lapka překonal plot, kterým je areál obehnaný a zamířil k uskladněnému lešení. Firmě vznikla škoda v hodnotě zhruba čtyřicet tisíc korun. „Šlo o nové pozinkované lešení. Zloděj moc dobře věděl, co dělá. Pořídil si lešeníčko na doma, vzal si k němu i dřevěné podlahy,“ uvedl stavbyvedoucí Petr Láníček. Podle něj ho zloděj použije asi pro vlastní potřebu. Krádež byla nahlášena ve středu dopoledne na obvodní oddělení policie v Hodoníně.

„Policie případ vyšetřuje pro podezření z trestného činu krádeže, pachateli hrozí trest odnětí svobody v délce šesti měsíců až tří let nebo peněžitý trest,“ uvedla tisková mluvčí hodonínské policie Ludmila Straková.⋌(ves)