Ozbrojený pachatel přepadl v úterý nad ránem barmanku v nonstop baru v budově obchodního domu Marina.

„Pro barmanku to byl šok, proto jsem jí dal týden dovolené na zotavenou,“ uvedl majitel restaurace.

Do nonstopu přišel kolem čtvrté hodiny ráno muž maskovaný kuklou, který na barmanku vytáhl pistoli. Vyhrožoval jí, že zbraň použije, a požadoval po ní vydání hotovosti.

Potom, co jí sebral číšnickou tašku, chtěl po ní ještě další peníze. Vybral proto kasu a hotovost, která byla určena na doplňování výherních automatů.

Barmanka se bojí noční směny


Šestadvacetiletou ženu, která měla v baru v úterý noční službu, se nepodařilo zastihnout. Její kolegyně, se kterou se v práci střídá, ale řekla, že je z loupeže vyděšená. „Kolegyně říkala, že na noční už se neukáže, má strach,“ komentovala nepříjemný zážitek své spolupracovnice, se kterou mluvila ráno po loupeži, Erika Létalová. Okradená barmanka podle ní řekla, že muž neměl v kukle ani otvory pro oči.

V době loupeže bylo v restauraci několik hostů. Lupič byl atletické postavy, vysoký něco mezi sto osmdesáti až sto devadesáti centimetry. Na sobě měl rifle, zelenou mikinu s kapucí a na hlavě černou kuklu. V baru se zdržel krátce, po loupeži utekl směrem k Brněnské ulici.

S sebou si odnášel přibližně padesát tisíc korun. „Policie případ šetří a po muži pátrá, za loupež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let,“ uvedla mluvčí okresního ředitelství Policie ČR Ludmila Straková.