Skokem pod vlak se rozhodla řešit své problémy sedmnáctiletá dívka z Hodonína. Ke svému činu si vybrala koleje na trase Přerov-Břeclav. Život ukončila v neděli večer u rybníku Lužák těsně před obcí Lužice. „Osobní vlak srazil mezi Hodonínem a Lužicemi dívku.

Událost se stala mimo přejezd, pravděpodobně se jednalo o sebevraždu,“ informoval mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Ten také dodal, že podle slov strojvedoucího dívka v místě čekala. Byla připravena pod kola vlaku skočit.

„Bydlela v Hodoníně, do Lužic jezdila občas, protože rodiče jsou rozvedení, byla jedináček. Znala to tady, takže věděla, že tam vlak zastavit nestihne,“ myslí si jedna místní žena, která nechtěla říct jméno. Že by byly důvodem neurovnané rodinné poměry, však vyloučila. „Znám se s jejím tatínkem, je to fajn chlap. Spíše bych si při jejím věku tipla na nešťastnou lásku,“ dodala.

Že se něco stalo, věděli v Lužicích první ti, kteří v neděli večer seděli v hospůdce u Lužáku. Nejprve slyšeli houkání, což vlaky nikdy nedělají. Pak souprava přímo před očima hostů zastavila. Když po několika minutách přijela sanitka a policie, všichni už si domysleli, co se asi událo. Vlak z místa odjel až před půlnocí. „K události došlo čtvrt hodiny po osmé večer.

Provoz byl přerušen nejdříve na obou kolejích s tím, že po vedlejší koleji byl obnoven deset minut před desátou. Další kolej byla volná v půl dvanácté poté, co odjel i vlak, který se účastnil neštěstí,“ uvedl hlavní přednosta nádraží v Hodoníně Miroslav Novotný. I pasažéři dalších spojů si počkali. Více než hodinu nabraly tři následující vlaky. Šetření policistů bylo tentokrát poněkud delší, než bývá zvykem.

„Je to vždy různé a liší se to případ od případu. Museli jsme čekat na svolení od policie, že koleje jsou volné,“ vysvětlil přednosta. Co mohlo být motivem dívčina činu, zatím není jasné. Mezi zaměstnanci Českých drah ale včera kolovaly první dohady. Podle jedné verze dívka těsně před smrtí poslala ještě vysvětlující esemesky.