Přistihla vařiče drog rovnou při výrobě. Kriminalisté měli na vařiče spadeno už delší dobu. Pověstná klec spadl ve čtvrtek v podvečer.
„Když policisté vstoupili do bytu v Brněnské ulici, ukázalo se jejich podezření jako správné. Přistihli osmadvacetiletého muže z Ratíškovic přímo při výrobě pervitinu,“ informuje mluvčí okresní policie Petr Zámečník.

Podle mužů zákona vyráběl drogu minimálně od začátku letošního roku. Vařil jednou za tři až čtyři dny. „V bytě neoprávněně přechovával předměty a přípravky k výrobě omamné a psychotropní látky.
S jejich pomocí vyrobil přesně nezjištěné množství drogy, kterou dále prodával,“ pokračuje mluvčí.

Policisté muže na místě zadrželi a převezli do cely. Následně proti němu zahájili trestní stíhání kvůli nedovolené výrobě a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Nyní mu hrozí až pětiletý trest. Ten bude podle všeho jeho první zkušeností z vězenskou celou. „Vařil sice už delší dobu, ale trestaný ještě nebyl,“ podotkl Zámečník.

Zatím se zdá, že pachatel pervitin vařil i prodával sám. Nic prý nenasvědčuje tomu, že by měl komplice či svého dealera. ⋌(liv)