„Na silnicích nebyl ani takový provoz, řidiči si dávali pozor. Je možné, že raději ani nevyjížděli,“ zhodnotil nehodovost za uplynulý mrazivý víkend hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

První havárie se podle něj stala včera kolem poledne u Lužic na silnici první třídy číslo 55 mezi Hodonínem a Břeclaví. „Řidič nepřizpůsobil rychlost stavu namrzlé vozovky,“ popsal Zámečník.

Dodge karavan, který se při havárii převrátil na střechu, jezdil na plyn. Přivolaní hasiči proto museli nejdříve odpojit plynovou nádrž a teprve potom vrátit auto zpět na kola.

Večer kolem páté hodiny pak na zmrzlé silnici mezi Kyjovem a Vlkošem roztočila svůj vůz řidička, která dostala smyk, ten nezvládla a dostala se s autem do protisměru. Tam však do ní narazil právě projíždějící osobní vůz. „Obě auta jsou potlučená, škodu odhaduji tak do padesáti tisíc korun,“ uvedl policista z operačního dispečinku.

Při obou dopravních nehodách se nikomu nic nestalo. Klidnou službu měli i v nemocnicích. „Dnes je to neobvykle klidné. Ráno tu sice mrzlo, ale vůbec nikoho jsme neošetřovali,“ řekla sestra z kyjovské chirurgické ambulance Andrea Blažková. Podobnou zkušenost měl včera večer také lékář, jenž měl službu na chirurgii v hodonínské nemocnici.