Dne 16.11. 2007 v 18.50 hod. došlo k závažné dopravní nehodě ve Veselí nad Moravou. Řidič osobního vozidla značky VW Passat nedal přednost dvěma chodcům přecházejícím po vyznačeném přechodu pro chodce silnici I. třídy č. 55 na ulici Masarykova směrem k nákupnímu centru Lidl a narazil do nich.

"Po nárazu oba chodci, muž a žena, upadli na silnici a došlo k těžkému zranění chodce, a to zranění horní i dolní končetiny a hlavy, které si vyžádalo převoz do Úrazové nemocnice v Brně. Chodkyně byla zraněna lehce a byla hospitalizována v nemocnici v Kyjově," uvedla hodonínská policejní mluvčí Dana Prajková.

Dechová zkouška na alkohol u řidiče motorového vozidla byla negativní, stejně jako u chodkyně. U těžce zraněného muže vzhledem ke zranění nemohla být dechová zkouška na alkohol provedena, proto mu byla odebrána krev. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 30.000,- Kč.

Policisté žádají všechny svědky, kteří by mohli poskytnou informace k této závažné dopravní nehodě, aby zavolali na policejní linku 158 případně přímo na telefonní číslo 974633260.