Nehoda u Vlkoše skončila smrtí

Příčiny tragické dopravní nehody jsou i nadále šetřeny policisty.

"Jako nejpravděpodobnější příčina nehody se jeví nebezpečné předjíždění řidiče (1968) osobního vozidla zn. Peugeot 309, který při jízdě ve směru od Vracova předjížděl Škodu Fabii combi v době, kdy v protisměru přijížděla nákladní souprava tahače Renault Premium s návěsem - cisternou s obsahem 20.000 litrů nafty," uvedla policejní mluvčí Dana Prajková.

V okamžiku, kdy řidič (1946) Fabie v důsledku dopravní situace přibrzdil a zřejmě při zpětném zařazování Peugeotu, došlo k nárazu pravým předním rohem vozidla do levého zadního rohu Fabie. Peugeot se důsledkem toho odrazil zpět do levého jízdního pruhu a došlo k čelnímu nárazu do tahače Renault.

Následně nákladní souprava najela pravými koly do vyhloubeného pravého silničního příkopu, poté došlo k vyjetí zpět na silnici a nárazu tahače do levého silničního příkopu, což mělo za následek převrácení tahače s cisternou na pravý bok.

"Při nehodě vytekla z cisterny převážená kapalina (předběžně asi 1/3 - 1/2 převáženého obsahu) na vozovku, do přilehlých silničních příkopů a do pole vlevo ve směru na Vracov," dodala Prajková.

Řidič osobního vozidla Peugeot utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl, jeho spolujezdkyně (1988) na předním sedadle utrpěla těžké zranění a byla letecky transportována do brněnské nemocnice.

K dalším zraněním nedošlo, dechové zkoušky u zúčastněných řidičů negativní. Předběžný odhad hmotné škody činí 1,000.000,- Kč.