Ať jel dvacetiletý mladík z Hodonína v pondělních časných ranních hodinách kamkoliv, je jisté, že tam už nedorazí. Osudným se mu za volantem stal pravděpodobně mikrospánek. Auto Škoda Forman, které řídil, sjelo ze silnice a po několika metrech prudce narazilo do borovice.

„Spolucestující, dvacetiletá dívka a devatenáctiletý mladík, byli převezeni do nemocnice s těžkým poraněním," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník. Vážná dopravní nehoda zablokovala na několik hodin silnici první třídy číslo pětapadesát u obce Mikulčice na Hodonínsku, a to v noci z neděle třináctého na pondělí 14. ledna.

Trasa byla volně průjezdná až kolem šesté hodiny ráno. U havárie zasahovala kromě policie a zdravotníků také profesionální jednotka hodonínských hasičů.

„Bylo nutné vyprostit jednu zaklíněnou osobu z pomačkaných plechů, vysvětlil operační důstojník Petr Novák. Příčina neštěstí je zatím v šetření policistů. Podle Zámečníka je jednou z možných důvodů to, že řidič za volantem usnul.

„Mladý šofér zemřel na následky vážných poranění v oblasti hlavy a krku, podotkl mluvčí. Mladík se tak stal první obětí automobilových havárií v letošním roce. Zda sehrál v neštěstí roli alkohol či jiné omamné látky, prokáže až soudní pitva. Škoda na zničeném vozidle dosáhla dvaceti tisíc korun.