„Událost se stala v půl sedmé ráno. Vlak jedoucí z Kyjova do Veselí nad Moravou srazil na přejezdu cyklistu. Mladík nerespektoval výstrahu, přestože u přejezdu už stálo několik automobilů, a objel závory,“ uvedl mluvčí drážní inspekce Zdeněk Neusar. Poté, co vlak muže odhodil do kolejiště, zabrzdil až po více než sto metrech.

Podle mluvčího byl poté asi půl hodiny zastavený provoz na obou kolejích. Po sedmé hodině už vlaky začaly jezdit v obou směrech po společné koleji.
Souběžně s tímto případem zasahovali policisté s hasiči i na cestě mezi Hodonínem a Dubňany. Tam se odehrála před osmou hodinou ranní hrozivě vyhlížející nehoda. Její účastníci vyvázli naštěstí bez zranění.

„Vyšetřování tohoto případu není ještě u konce, ale vypadá to, že viníkem je řidička, která předjížděla a manévr nezvládla,“ řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle svědků mladá šoférka, která předjížděla dvě osobní auta, vyjela ze silnice a vjela do příkopu v protisměru. Její vůz vzápětí vyletěl do několikametrové výšky a přistál zpátky na silnici. Dopadl však na bok. „Asi zpanikařila, když viděla, že jedno z předjížděných aut ukázalo, že také hodlá předjíždět,“ řekla jedna ze svědkyň nehody.

Na místě zasahovali hasiči i vůz záchranné zdravotnické služby. Doprava byla přibližně na hodinu zastavena.

Na stejné cestě mezi Dubňany a Hodonínem a rovněž při předjíždění se stala nehoda minulou středu 5. března. Tehdy se čelně srazila dvě osobní auta, a výsledkem byla čtyři zranění, z toho tři těžká.

Za poslední dny si havárie na silnicích Hodonínska vyžádaly už čtyři lidské životy. Nejprve zemřel před necelými čtrnácti dny spolujezdec řidiče, který u Mutěnic předjížděl přes plnou čáru. Minulou neděli zemřel muž, když u Louky nad Veličkou nezvládl své auto a narazil nejprve do kovového zábradlí a pak ještě do stromu. V pátek svým zraněním podlehla chodkyně, kterou srazil ten den šofér poblíž hodonínské elektrárny.

ZDENĚK ŠMÝD. MIROSLAV PECHURA