Takové případy se na Hodonínsku během prosince staly už třikrát. Zatím k poslední krádeži došlo v sobotu poblíž kulturního domu v Hodoníně.

„Neznámý pachatel čtyřicetileté chodkyni strhl kabelku, ve které měla peněženku, mobil, platební kartu a osobní doklady, a utekl,“ uvedla mluvčí policie Hodonín Dana Prajková. Zloděj ženě způsobil šestitisícovou škodu.

O něco hůře dopadla žena, na kterou si zloděj počíhal 4. prosince v Kollárově ulici. Kromě ztráty kabelky jí výtržník způsobil oděrky na ruce a na koleni. Stejný zážitek má i chodkyně, jež o své věci přišla v Rohatci.

„Pachatel k ní přiběhl zezadu, chytil ji za popruh kabelky a trhl s ním tak silně, že žena upadla na zem,“ sdělila Prajková. I přes okamžité nahlášení krádeží a spolupráci s městskými strážníky se policistům zloděje nepodařilo najít.

„Upozorňujeme veřejnost, zejména ženy, aby se hlavně ve večerních hodinách nepohybovaly osamoceně po ulicích. Současně uvítáme informace, které by přispěly k odhalení pachatele, či pachatelů,“ uzavřela mluvčí okresní policie.