HODONÍNSKO:
XV. Benefiční ples Benatura
Kdy: sobota 4. března od 19.30
Kde: Dům kultury Hodonín
Za kolik: 590 korun
Proč přijít: V Kulturním domě bude v sobotu 4. března v Hodoníně bude živo. Konat se zde bude benefiční ples Benatura Patnáctý ročník přivítá slavného českého zpěváka a showmana Michala Davida. „Dále se můžete těšit na Elvis Presley show nebo skupinu Gradace,“ lákají pořadatelé. Na akci nebude chybět ani bohatá tombola. „Její výtěžek i letos připadne lidem s mentálním postižením v Zeleném domě pohody a Dětskému domovu v Hodoníně,“ doplňují.

Farní ples
Kdy: sobota 4. března od 19.00
Kde: Dům kultury Kyjov, estrádní sál
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Římskokatolická farnost Kyjov pořádá pro všechny zájemce první březnovou sobotu již 19. farní ples. Letos je akce výjimečná především tím, že farní kostel v Kyjově slaví neuvěřitelných 300 let. Pro všechny návštěvníky je připravený bohatý program. „Jankova cimbálová muzika podtrhne atmosféru a zajistí, že taneční parket nezůstane prázdný,“ lákají pořadatelé. Vstupné na akci včetně místenky stojí 200 korun. „Těšíme se na vás,“ doplňují.

BRNĚNSKO:
Brněnský loutkotoč 2023
Kdy: sobota 4. března od 10.30
Kde: Divadlo Barka
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Že loutky nemají svůj festival? To není zdaleka pravda. Jeden takový proběhne v sobotu 4. března v divadle Barka. První loutky vás přivítají už v 10.00, kdy zahrají pohádku Kouzelný hrnec. Další budou až do pozdních odpoledních hodin následovat. Tradiční festival pořádá Soukromá mateřská škola a základní škola. Vstupné je dobrovolné a zábavu si užijí děti i dospělí. „Svou návštěvou navíc podpoříte dětský dospělácký školní divadelní soubor Loutkino,“ zvou pořadatelé.

Karneval
Kdy: neděle 5. března od 14.30
Kde: Společenské a kulturní centrum Kuřim
Za kolik: od 50 korun
Proč přijít: V Kuřimi se děti mohou první březnovou neděli těšit na veselý karneval. Připravený bude bohatý program. „Na našem karnevalu rozhodně o zábavu nouze nebude. Fantazii se meze nekladou a tak se těšíme, v jakých krásných a originálních kostýmech vaše děti dorazí,“ lákají pořadatelé. Vstupné pro dítě je 50 korun, dospělí zaplatí o dvacet korun více. „Na akci zavítá také kouzelník se svojí magickou show, těšit se můžete i na bohatou tombolu,“ doplňují.

Ples města Ivančice
Kdy: sobota 4. března od 20.00
Kde: Besední dům Ivančice
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Hudba a tanec se budou první březnovou sobotu 4. března ozývat z Besedního domu v Ivančicích. Konat se zde bude tradiční ples města. Ten odstartuje v osm hodin večer. „K příjemnému poslechu a tanci na parketu zahraje skupina Stone. Příznivci cimbálové muziky se mohou těšit na hudební uskupení Musica Moravica. „Vytáhněte ze skříně své nejlepší společenské oblečení a vyrazte si užít večer plný zábavy,“ vzkazují pořadatelé.

Den zdraví
Kdy: sobota 4. března od 9.00
Kde: Rosice
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Středisko volného času Rosice a Zdravé město Rosice zvou v sobotu 4. března na akci věnovanou zdravému duchu v těle. „Čeká vás řada pohybových, relaxačních i vzdělávacích aktivit a doprovodný program pro děti i dospělé,“ zvou pořadatelé. Aktivit, kterých se přítomní mohou zúčastnit je celá řada. Ty potrvají od deváté hodiny ranní až do páté hodiny odpolední. „V naší keramické dílně si můžete vyzkoušet práci s hlínou. Ve sportovním sále zase brazilské Jiu Jitsu,“ doplňují.

BLANENSKO:
Námořnický bál
Kdy: neděle 5. března od 15.00
Kde: Zámecký skleník
Za kolik: 120 korun
Proč přijít: V rámci dětského festivalu v Boskovicích s názvem Větrník se bude v neděli 5. března konat Námořnický bál. „Děti si spolu s Divadlem eMILLIon zatančí, zasoutěží, zazpívají a užijí si spoustu legrace. A jelikož se jedná o den v námořnickém duchu, ten kdo přijde jako námořník, nebo pirát, sklidí určitě obdiv a skvěle zapadne,“ lákají pořadatelé. Akce se koná v zámeckém skleníku od třetí hodiny odpolední. Vstupné je 120 korun.

Adamovské vyhlídky
Kdy: sobota 4. března od 6.30
Kde: start u restaurace Hradní
Za kolik: 50 korun, děti 30 korun
Proč přijít: Pořádnou dávku pohybu nabídne Klub českých turistů Malá Haná všem nadšencům turistiky. V sobotu 4. března totiž pořádá turistický pochod a cyklojízdu Adamovské vyhlídky. Pěší pochody jsou rozdělené do pěti tras. Od nejkratší- 6 km až do té nejdelší - 50 km. K dispozici bude i kočárková trasa. Na ty, kteří si vyberou jízdu na kole, čeká 36 nebo 51 km jízda. Start a cíl bude u restaurace Hradní v Adamově. Na památku si přítomní odnesou pamětní list nebo suvenýr pochodu.

BŘECLAVSKO:
Promenáda červených vín
Kdy: sobota 4. března od 9.00
Kde: Sokolovna Velké Pavlovice
Za kolik: 450 korun
Proč přijít: Vinaři ze spolku VOC vinice Velké Pavlovice pořádají specializovanou soutěžní přehlídku červených vín. Ta se bude konat v sobotu 4. března v sokolovně. K příjemnému poslechu a podtrhnutí atmosféry zahraje cimbálová muzika Dúbrava. Moderátorského žezla se ujme Ondřej Blaho. „Na své si přijde opravdu každý, jelikož zároveň bude probíhat i prezentace bílých a růžových vín,“ zvou pořadatelé. Vstupenka na akci stojí 450 korun, ta zahrnuje neomezenou degustaci.

Valtický košt
Kdy: sobota 4. března od 10.00
Kde: Státní zámek Valtice - zimní jízdárna
Za kolik: 700 korun
Proč přijít: Na Státním zámku Valtice to v sobotu 4. března zavoní vínem. Na své si přijdou zejména milovníci kvalitního vína, konat se zde bude již v pořadí 24. tradiční valtický košt. Akce startuje dopoledne v 10.00. Vstupenka stojí 700 korun a zahrnuje skleničku na koštování, katalog a tužku. Zajištěný je také stánek s občerstvením, kde účastníci budou moct dát něco dobrého k snědku.

VYŠKOVSKO:
Benefiční paprskový ples
Kdy: pátek 3. března od 20.00
Kde: Hotel Allvet
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Prozářený paprskový ples zažijí lidé ve Vyškově. Asociace Paprsek ve spolupráci s Majákem SVČ Vyškov připravili pro nadšence kultury čtvrtý roční Benefičního paprskového plesu. Zahraje kapela PANORAMA Vyškov a účastníci se mohou těšit na doprovodný program, který završí bohatá tombola. Vstupenky s místenkou stojí 300 korun a k zakoupení jsou u pořadatelů.

Košt slivovice
Kdy: sobota 4. března od 16.00
Kde: Obecní hospoda Vážany nad Litavou
Za kolik: 180 korun
Proč přijít: Není nad pořádnou domácí slivovici. Své o tom ví i město Vážany nad Litavou, které zve všechny místní i přespolní na jednadvacátý ročník oblíbené akce, kde je hlavní náplní košt slivovice. Návštěvníci se mohou těšit na příjemné odpoledne s hudbou, dobrým občerstvením a hojným počtem vzorků od přispěvatelů místních i ze širokého okolí. Součástí sobotního programu bude také tombola. Košt bude probíhat v sále obecní hospody.


ZNOJEMSKO:
Korncert
Kdy: sobota 4. března od 19.30
Kde: Konferenční centrum Dukla
Za kolik: od 990 korun
Proč přijít: Koncert slavného zpěváka Jiřího Korna upravený na sólovou show s názvem Korncert se uskuteční 4. března v konferenčním centru Dukla ve Znojmě. „Těšit se můžete na na unikátní program, velkorysé scénografické zpracování a na profesionalitu skvělých tanečníků a tanečnic, kde jsou hlavním obsahem nestárnoucí hity Jiřího Korna,“ lákají pořadatelé. Akce začíná o půl osmé večer a vstupné se pohybuje v rozmezí 990 – 4990 korun.

Znovínský košt vín
Kdy: sobota 4. března od 14.00
Kde: Štukové sály a ve sklepě v Louckém klášteře ve Znojmě
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Znovín Znojmo zve na pochůzkovou ochutnávku vín do štukových sálů a sklepů v Louckém klášteře ve Znojmě. Přítomní budou mít možnost ochutnat až 170 vzorků vín a k tomu všemu atmosféru zpříjemní cimbálová muzika. Akce se koná už v pátek 3. března, ale po oba dva dny pořadatelé nemění program. Od 16. hodin zahraje cimbálová muzika Jožky Šmukaře a od 18. hodin proběhne komentovaná ukázka lisování hroznů na výrobu slámového vína. Záloha na skleničku činí 100 korun.