HODONÍNSKO:

Pohádkový festival
Kdy: sobota 22. července od 10.00
Kde: Městský park Kyjov

Proč přijít: Čtvrtá prázdninová sobota bude v Kyjově patřit 1. ročníku velkého zábavného rodinného Pohádkového festivalu. Na děti i velké čeká spousta oblíbených známých umělců, nafukovacích atrakcí, zábavy, skvělé hudby, spousta dobrého jídla, soutěží a další doprovodný program. Na místě budou také tvořivé dílny a oblíbení maskoti. Areál Městského parku Kyjov bude otevřen již od 9:00.

Pivní slavnosti
Kdy: sobota 22. července od 14.00
Kde: Přírodní areál, Dubňany
Za kolik: 300 korun

Proč přijít: Oblíbený zpěvák Voxel míří na Pivní slavnosti v Dubňanech na Hodonínsku. Kromě něho se návštěvníci mohou těšit také na skupinu Šroti a Jama. K dispozici bude více jak 25 druhů zlatavého moku z českých a slovenských pivovarů. Přírodní areál otevře své brány ve 14 hodin, hudební program zahájí v 18 hodin kapela Šroti.

BRNĚNSKO:

Mendel festival v Botanické zahradě
Kdy: pátek 21. července od 9.00
Kde: Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity
Za kolik: vstupné zdarma

Proč přijít: Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně pořádají v pátek 21. července Mendel festival v Botanické zahradě. Akce se koná od 9.00 do 17.00. „Pro děti budou nachystané zajímavé aktivity a dospělí si (po předchozí registraci na emailu mendelfestival@gmail.com) mohou prohlédnout skleníky s průvodcem," oznamují pořadatelé. Vstup do zahrady je zdarma, komentovaná prohlídka za jednotné vstupné činí 100 Kč.

Zdroj: Youtube

Kytarovačka na parníku
Kdy: pátek 21. července od 17.30
Kde: Brněnská přehrada
Za kolik: 220 korun

Proč přijít: Legendární Kytarovačka opět připlouvá na parníku! Účastníci se mohou těšit na plavbu plnou oblíbených písniček. Akce se koná v pátek 21. července v 17:30 na Přístavišti Bystrc. „Parník odplouvá v 18.00 a na nikoho nečeká," dodávají organizátoři. Vylodění proběhne v 21:00 a zábava bude spontánně pokračovat dle dohody na místě. V případě deště bude muzika hrát v podpalubí. Cena palubního lístku je od 15. července 220 Kč. Lístky na místě ale k dostání nebudou. „Taky si s sebou nezapomeňte vzít hotovost, karty na palubě nebereme," uzavírají pořadatelé.

Zdroj: Youtube

BLANENSKO:

Letovická čtyřiadvacítka
Kdy: od pátku 21. července od 18.45
Kde: okruh kolem přehrady Křetínka

Proč přijít: Akce s názvem Letovická čtyřiadvacítka je 24hodinový závod na kolech pro všechny amatérské cyklistické nadšence. Probíhat bude již po čtvrté od pátku 21. července okolo přehrady Křetínka a symbolicky odstartuje devítidenní výzvu Kolo pro Adama. Během ní lidé každoročně sbírají a zaznamenávají nachozené, uběhnuté nebo ujeté kilometry. Ty následně partneři projektu proplatí do veřejné sbírky, ze které jsou poté zakoupena speciální kola pro handicapované děti. Návštěvníci si na místě mohou na vlastní kůži vyzkoušet i jízdu na speciálních handbike trenažérech.

Gulášobraní
Kdy: sobota 22. července
Kde: Blansko, na Myslivně
Za kolik: vstup volný

Proč přijít: Na Myslivně v Blansku to čtvrtou prázdninovou sobotu zavoní gulášem. A ne jedním. Hned několik týmů bude usilovat o ukuchtění toho nejlahodnějšího. Každý přihlášený tým dostane základní potřeby jako maso, sůl, cibule, dřevo, vařečku, naběračku a kotlík na přípravu. Výtvory bude hodnotit odborná porota a návštěvníci, kteří se převtělí do role ochutnávačů. Všechny družstva dostanou za účast cenu a diplom. První tři dostanou navíc medaile a vítěz obdrží putovní pohár.

Zdroj: Youtube

BŘECLAVSKO:

Letní diskotéka - hity 80. let po současnost
Kdy: pátek 21. července od 20.00
Kde: fotbalový stadion Na Šlajsi
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Fotbalový oddíl TJ Sokol Lanžhot pořádá v pátek 21. července letní diskotéku. Fotbalovým stadionem Na Šlajsi se tak od osmé hodiny večerní rozlehne pořádná dávka hudby. O tu za djovským pultem postará Jirka Jarošek s Jirkou Benadou. Ti si pro návštěvníky připraví ty největší hity napříč generacemi. Vstupné na akci je 100 korun.

Břeclavský triatlon Construct Man
Kdy: sobota 22. července
Kde: v areálu Slováckého veslařského klubu
Za kolik: jednotlivec za start 400 korun, na místě pak o 500 korun více

Proč přijít: Je libo triatlon? V Břeclavi mají lidé možnost využít této šance jen jednou do roka. Letos závod vychází na 22. července v areálu Slováckého veslařského klubu. Ten obnáší 600 metrů plavání v řece Dyji, téměř 30 km jízdy na kole a poté chybí do cíle ještě uběhnout necelých 5 km. Každoročně se na start vydávají jak zkušení závodníci, tak místní sportovní nadšenci.

VYŠKOVSKO:

Popelka na zámku
Kdy: neděle 23.července ve 13.30, 14.30 nebo 15.30
Kde: Palackého náměstí 1, Slavkov u Brna
Za kolik: snížené vstupné 200 korun, dospělý 290 korun, rodinné vstupné 850 korun

Proč přijít: Zámek Slavkov – Austerlitz uvede oblíbenou pohádkovou prohlídku, která se uskuteční v neděli 23. července. „Pohádka o Popelce se odehraje na prohlídkové trase zámku a návštěvníci se tak mohou stát součástí tohoto krásného příběhu," lákají pořadatelé. Délka této speciální kostýmované prohlídky zhruba 45 minut. Začátek prohlídky je plánovaná v 13.30, 14.30 a 15.30. Z důvodu omezené kapacity je ale nutná rezervace. Děti mohou dokonce přijít ve vlastních kostýmech.

Zdroj: Youtube

Festival Rockové zpívánky Kobeřice
Kdy: pátek 21. července, sobota 22. července
Kde: Kobeřice u Brna, areál bývalého JZD
Za kolik: jednodenní od 400 korun, dvoudenní od 800 korun

Proč přijít: V Kobeřicích u Brna se uskuteční v pátek 21. července a v sobotu 22. července 2. ročník rockového festivalu Zpívánky. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely Loretta, Progres 2, Asgard, Alžběta, Lautr, Deviant CZ, Menhir nebo Editor. Letos bude akce dvoudenní. Lidé si tak po celý pátek a sobotu užijí velkou porci rockové a metalové muziky známých i méně známých kapel, kterých letos vystoupí vysoký počet.

ZNOJEMSKO:

Hudba na vinicích
Kdy: pátek 21. července od 18.00
Kde: Vinařství Lahofer, Znojmo
Za kolik: 590 korun

Proč přijít: Akce Hudba na vinicích spojí již počtvrté kvalitní živou hudbu, sklenku dobrého vína a malebné prostředí vinic. V pátek 21. července vystoupí ve Vinařství Lahofer známý zpěvák David Koller, který je velkým přínosem pro českou hudbu. Lidé si tak spolu s Kollerem mohou zazpívat jeho nejznámější hity. Areál vinařství otevřou pořadatelé v šest hodin, samotný koncert je připravený na osmou hodinu večerní. Vstupné je 590 korun, děti do tří let zdarma.

Božické otevřené sklepy
Kdy: sobota 22. července od 13.00
Kde: Božice
Za kolik: základní vstupné 200 korun

Proč přijít: Družstvo božických vinařů a obec Božice zvou na Božické otevřené sklepy. Ty se uskuteční čtvrtou prázdninovou sobotu 22. července od jedné hodiny odpolední. Milovníci vína si zde přidjou na své. Těšit se mohou zejména na patnáct otevřených sklepů, šestnáct vinařství a přes sto dvacet vín. Nebude chybět ani občerstvení, které nabídne jak slané, tak sladké. Hudební doprovod zajistí cimbálová muzika Neoveská.

Zdroj: Youtube