HODONÍNSKO:
Valentýnský jarmark a zabíjačkové hody
Kdy: sobota 11. února od 10.00
Kde: Vinné sklepy Plže – Petrov
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Již jedenáctý ročník Valentýnského jarmarku, který pořádá místní občanské sdružení Petrov žije, zve návštěvníky na poctivé zabíjačkové speciality, svařák, pivní speciály nebo na netradiční pálenky. Návštěvníci a příznivci svátku zamilovaných, tedy svatého Valentýna, si mohou na tento den přijít nakoupit farmářské nebo řemeslné výrobky, pochutiny či krajové speciality. „Přijďte si za náma na něco dobrého nebo prostě jen pokecat s přáteli,“ vzkazují pořadatelé.

DDM Karneval
Kdy: neděle 12. února od 15.00
Kde: Kulturní dům ve Ždánicích
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Dům dětí a mládeže Ždánice pořádá pro všechny místní i přespolní děti karneval, který se bude konat v neděli 12. února. Princezna, drak, upír, čarodějnice nebo klaun. Kostýmům se zde meze nekladou a děti budou moct v tento den přijít v převleku například svého hrdiny. Pro návštěvníky budou připravené taneční hrátky, modelování z balónků i bohatá tombola. Děti si užijí bohatý program, ve kterém vystoupí Mažoretky Angels Ždánice.

Předfašaňkové setkání mužských sborů
Kdy: neděle 12. února od 15.00
Kde: Kulturní dům a sál Hospody U Letochů ve Vacenovicích
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Nejen si poslechnout, ale i zazpívat krásné lidové písničky ze všech koutů Slovácka. Představí se mužské sbory z Dolních Dunajovic, Dubňan, Hroznové Lhoty, Milotic, Prušánek, Ratíškovic, Smolinského (Slovensko), ženské sbory Marijánky z Vacenovic a Lipuše z Jankovic, Veronika Stašová a domácí Mužský sbor z Vacenovic.

BRNĚNSKO:
Výstava Čarodějnický učeň Potter
Kdy: sobota 11. února od 10.00
Kde: Letohrádek Mitrovských v Brně
Za kolik: 110 korun
Proč přijít: Výstava určená pro všechny příznivce kouzelného světa Harryho Pottera zavede přítomné do magické expozice ze světa čar a kouzel. „Malé i velké návštěvníky zaujmou modely ze stavebnice LEGO, ať už poschoďový autobus nebo létající auto,“ zvou organizátoři. Na výstavě fanoušky potěší i spoustu artefaktů ze světa žáků Bradavické kouzelnické školy. Prohlédnout si bude možné čarodějnické hůlky hlavních hrdinů, ukázky slavných kostýmů i Pobertův plánek. Děti ve školním věku zaplatí 80 korun, v předškolním o polovinu méně tedy 40 korun.

Circus Varius na ledě
Kdy: sobota 11. února od 17.00
Kde: Winning Group Arena, Brno
Za kolik: od 740 korun
Proč přijít: V únoru přijede poprvé do Brna a celé České republiky Circus Varius se svým programem. Divákům nabídne vystoupení na bruslích na ledové ploše, ve kterých se mísí dovednosti žonglérů, iluzionistů, gymnastů, akrobatů a klaunů. Návštěvníci se mohou těšit na kaskadérské kousky, speciální efekty nebo pestré kostýmy. „I když se jedná o cirkus, na zvířata zde nenarazíte. Své schopnosti předvádějí pouze jedineční umělci,“ informují pořadatelé.

Heršpická zabíjačka
Kdy: sobota 11. února od 10.00
Kde: Kulturní dům Bednářova 16
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Městská část Brno-jih zve na otevírání kulturní sezóny. Program, který na návštěvníky čeká v podobě pravé Heršpické zabíjačky, bude velmi bohatý. Hned od 10.00, kdy akce začíná, si přítomní budou moct koupit plno zabijačkových specialit – od jitrnice po tlačenku. Od 18.00 podtrhne atmosféru cimbálová muzika se speciálním hostem – bavičem Milanem Pitnikem. Občerstvení bude na místě zajištěno.

20. Házenkářský ples
Kdy: sobota 11. února od 20.00
Kde: Besední dům Ivančice
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Házenkářský klub Ivančice pořádá již dvacátý ročník Házenkářského plesu. Společenská akce se bude konat v besedním domě, kde zábava na parketu odstartuje od 20.00. „Přítomní se mohou těšit na předtančení, a také na vystoupení skupiny Mystique,“ zvou pořadatelé. Celý večer v duchu tance bude hudebně doprovázet skupina Fantazie. Pořadatelé slibují také tradiční bohatou tombolu, kde je šance vyhrát zajímavé ceny.

XXIII. Reprezentační ples města Oslavany
Kdy: pátek 10. února od 20.00
Kde: Dělnický dům Oslavany
Za kolik: od 120 korun
Proč přijít: V pořadí již třiadvacátý tradiční reprezentační ples města nabídnou pořadatelé v Oslavanech všem místním i přespolním zájemcům. Na programu večera je předtančení TK Orion. Hudební doprovod, který se bude nacházet ve velkém sále, zajišťuje skupina Kolorez. Pořadatelé připravili i diskotéku v baru s DJ Maláškem. Celým protančeným večerem bude provázet v roli moderátorky herečka a zpěvačka Adéla Rausová. Účastníci akce si mohou zasoutěžit i o různé ceny.

BLANENSKO:
VII. Ples dobrovolných hasičů
Kdy: pátek 10. února od 20.00
Kde: Dělnický dům, Blansko
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Již v pořadí sedmý ples dobrovolných hasičů okrsku Blansko nabídne večer plný tance, zábavy a dobrého jídla. Pitný režim bude zajištěn točeným pivem a moravskými sudovými víny. „K tanci a poslechu hraje skupina Akcent, jako doprovod na druhém podlaží cimbálová muzika,“ zvou pořadatelé plesu. Program doplní také bohatá tombola o hodnotné ceny. Přítomní se mohou mimo jiné zřejmě těšit i na plánované půlnoční hasičské překvapení.

Sněhová královna v Ledovém království
Kdy: neděle 12. února od 15.00
Kde: Zámecký skleník, Boskovice
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Nedělní odpoledne bude v Boskovicích vyhrazeno především pro děti. Do zámeckého skleníku zavítá výpravné představení Sněhové královny v Ledovém království. Návštěvníci se mohou těšit na pohádkový výpravný příběh slavného animovaného trháku. Hlavními hrdiny, se kterými se zde návštěvníci setkají, budou Sněhová královna, princ Kryštof, sestřičky Ella a Anna i kamarádský sněhulák Olík. Společně podniknou dobrodružství, která dosud nezažili.

Přednáška chiropraktika Vinci Lászla
Kdy: pátek 10. února od 16.00
Kde: Kino Ostrov u Macochy
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Zahrádkáři z Ostrova u Macochy si připravili přednášku chiropraktika Vinci Lászla, která nese název "Jak si pomoci od bolestí bez prášků a injekcí." „Většina lidí si na bolest vezme prášek a do půl hodiny má pokoj. Práškům se ale dá vyhnout, když se ví jak na to,“ doplňují pořadatelé. Chiropraktik Vinci Lázsló seznámí přítomné se cviky a radami, jak uvolnit bolavé svaly a šlachy. Přednáška se uskuteční 10. února v sále kina v Ostrově u Macochy.

BŘECLAVSKO:
Krojový ples Kobylí
Kdy: sobota 11. února od 20.00
Kde: Sokolovna Kobylí
Za kolik: od 100 korun
Proč přijít: Kobylští stárci a chasa pořádají tradiční Krojový ples. Na programu akce je Folklórní krúžek Slunéčko. „Návštěvníci se mohou těšit na předtančení moravské besedy a také na bohatou tombolu,“ informují pořadatelé. K příjemnému tanci a poslechu bude večerem hudebně provázet dechová hudba Lácaranka. Mohou přijít i ti, kteří se chtějí na ples jen podívat, takzvané čúhačky. Ti zaplatí 100 korun. Běžné vstupné je 150 korun. Pokud ale místní nebo přespolní dorazí ve svátečních krojích, mají vstup zdarma.

Vinařská zabíjačka
Kdy: sobota 11. února od 10.00
Kde: Vinařský dvůr, Němčičky na Břeclavsku
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Vinařství Víno J. Stávek zve všechny milovníky dobrého jídla a vína do Němčiček na Vinařskou zabijačku. „Návštěvníci se mohou především těšit na poctivé zabijačkové dobroty, jako jsou jitrnice, jelita, tlačenka nebo klobásy,“ zvou pořadatelé. Účastníci akce zavítají i do výrobních prostor vinařství, kde budou mít možnost ochutnávky z vinného archivu. Na programu je také jízda sáňkařskou dráhou. K podtržení atmosféry zazpívá místní mužácký sbor a hrou na harmoniku hudebně doprovodí Mirka Šubíková.

VYŠKOVSKO:
Společenský ples
Kdy: sobota 11. února od 20.00
Kde: sál Katolického domu v Bučovicích
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Společnost Katolického domu v Bučovicích a Římskokatolická farnost Bučovice zve na Společenskou akci. Plesová sezona je v plném proudu a jinak tomu není ani v Bučovicích na Vyškovsku. Ples začíná od 20.00 a jako tradičně se mohou návštěvníci těšit na pestrý program, na který se řadí vystoupení i bohatá tombola. Na tanečním parketu bude k příjemnému tanci a poslechu hrát skupina Panorama Vyškov. Vstupné je 150 korun.

Šibřinky
Kdy: sobota 11. února od 14.00
Kde: Sokolovna Hodějice
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: TJ Sokol Hodějice pořádá tradiční maškarní akci Šibřinky. Program akce je rozdělený na dvě části. Část pro děti startuje od 14.00. Na programu dne budou dětské soutěže s klaunem, poté si děti zatančí na diskotéce a budou mít možnost vyhrát i zajímavé ceny v tombole. Od 20.00 začíná zábava pro dospělé. Hudební doprovod zajišťuje kapela SMP+. Bez karnevalové masky je vstupné 150 korun, děti a návštěvníci v maskách mají vstup zdarma.

ZNOJEMSKO:
Putování po dobšických sklípcích
Kdy: sobota 11. února od 11.00
Kde: Dobšice
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Tradiční setkání milovníků dobrých vín nabídnou vinaři v Dobšicích. Už po osmnácté připravili Putování po sklípcích. Zvou na procházku sklepní uličkou se zastávkou v některém z mnoha otevřených sklepů. Start je u dobšické sokolovny, kde si lidé mohou koupit vstupenku, která zahrnuje sklenku a mapku. Do sklepní uličky přijdou skotačit i masopustní maškary. Sklepy zavřou v půl osmé večer, od osmé následuje masopustní zábava. Vstupné je sto korun, masopustní masky zaplatí polovic.

Noční šipkovaná
Kdy: sobota 11. února od 18.00
Kde: start u rybníka Ramoš – ul. Údolní, Miroslav
Za kolik: vstupné zdarma
Proč přijít: Miroslavská kultura zve všechny odvážlivce a rodiny s dětmi na noční šipkovanou. Ta zavede účastníky na dobrodružnou cestu s úkoly obohacenou o tajemné bytosti. Akce začíná od 18.00 u rybníka Ramoš. Cíl cesty je před kulturním domem. Za úspěšné zdolání si přítomní mohou opéct vlastní špekáčky u ohně. Nemine je ani odměna za účast. „Od 20.00 navazuje program v kulturním domě. Miroslavská divadelní scéna v podání místních ochotníků,“ zvou pořadatelé.