Filipíny jsou významnou asijskou turistickou destinací. Leží v horkém a vlhkém tropickém podnebném pásu. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 26,5 °C. Přestože se v této části Asie po většinu roku skoro všechno zelená, v suchém období některá místa nápadně změní barvu. A to je případ právě Čokoládových hor.

Kde se Čokoládové hory nacházejí

Čokoládové hory se nacházejí uprostřed ostrova Bohol na Filipínách. Konkrétně jde o města Carmen, Batuan a Sagbayan. Jde o další ukázku, že Filipíny jakožto ostrovní stát v jihovýchodní Asii rozkládající se na 7 641 ostrovech mají turistům co nabídnout. Právě cestovní ruch je pro třináctou nejlidnatější zemi na světě se 110 miliony obyvatel důležitým zdrojem příjmů.

Jak to vypadá v Čokoládových horách:

Zdroj: Youtube

Čím jsou Čokoládové hory zajímavé

Čokoládové hory lze popsat jako skupinu kup. Jejich svahy jsou porostlé sytě zelenou trávou, která v období sucha trvajícím od února do května natolik vyschne, že kopce získají právě barvu čokolády. Po přívalech vydatných tropických dešťů se však krajina opět zazelená, jak uvádí web Seznamu světového dědictví UNESCO.

Od roku 1988 jsou Čokoládové kopce třetí národní geologickou památkou na Filipínách.

Během podzimu hraje okolní krajina všemi barvami.
Dechberoucí most v Sasku prý stavěli s ďáblem. Jinak by taková krása nevznikla

Na ostrově Bohol lze napočítat necelých 1800 vrcholů, které jsou rozesety na ploše padesáti kilometrů čtverečních .

„Kopce nejsou nijak vysoké. Nejvyšší vrcholy dosahují sotva 120 metrů. Většina kopců pak má výšku něco mezi třiceti až padesáti metry,“ uvedl místní web Chocolate Hills.

Stovky čokoládových kopců vytváří pohádkovou krajinu:

Jak Čokoládové hory vznikly

Jedna z nejpopulárnějších místních legend praví, že Čokoládové hory jsou výsledkem bitvy mezi dvěma obry. Ta trvala několik dnů, když po sobě obři házeli skály a balvany. Nakonec se i kvůli vyčerpání umoudřili a padli si jako velcí přátelé do náruče. Jen tu spoušť v krajině už po sobě zanechali.

Lidé, kteří se dožívají vysokého věku, se řídí poměrně jednoduchými a snadno splnitelnými pravidly.
Modré zóny života. Prozkoumejte TOP 5 míst na světě, kde lidé zapomínají umírat

„Pravděpodobnější je však tvrzení geologů, podle nichž za vznikem kopců stojí vlhké oceánské podnebí Filipín a vlastnosti vápence, z kterého jsou utvořené,“ uvedl web Chocolate Hills.

Jak vypadá návštěva Čokoládových hor

Čokoládové hory lze navštívit kdykoli během roku. Jsou prý velkolepé jak v období dešťů, tak v časech sucha. „Počítejte však s tím, že se mezi nimi nelze volně pohybovat. Jsou zde ale vyhlídkové plošiny, odkud lze obdivovat okolní krajinu. Návštěvy samotných kopců pak bývají obvykle krátké, protože kromě jejich prohlížení v místě není moc co dělat,“ doplnil web Chocolate Hills.


Nahrává se anketa ...

Jak popsal známý cestovatelský web National Geographic, Sagbayan Peak, novější ze dvou vyhlídkových oblastí poskytuje 360-stupňový výhled na kopce a moře.

„Jeho součástí je také motýlí dóm, restaurace, kavárna a obchod se suvenýry,“ uvedl National Geographic.