Krásné slunečné počasí přilákalo v sobotu 11.9. celou řadu zájemců o létání ale také rodiny s dětmi, pro které byla připravena i jiná zábava. Pro děti byl připraven skákací hrad, házedla letadel, malování na obličej a další.

V celodenním programu mohli návštěvníci vidět letové ukázky více než čtyřicítky letadel od historického dvouplošníku Boeing Stearman až po moderní dvoumotorové dopravní letadlo vzniklé v kunovickém EVEKTORU. Nechyběla akrobacie na větroni i v motorových letadlech a svými ukázkami přispěli do programu také letečtí modeláři.

O závěr celého dne se postarali už tradičně parašutisté seskokem z dnes již historického dvouplošníku AN2 zvaného běžně mezi letci „Andula“. Zájemci mohli také využít nabídky na vyhlídkové lety v motorovém letadle nebo také ve vrtulníku.

Po skončení hlavního programu se pak v prostorách aeroklubu uskutečnilo vzpomínkové setkání bývalých členů aeroklubu.

Za tři čtvrtě století trvání aeroklubu na letišti byly vycvičeny stovky pilotů a parašutistů. Většina z nich se věnuje tomuto koníčku na rekreační úrovni, létají tedy pro radost ve svém volném čase. Jsou ovšem i takoví, kteří létají na sportovní úrovni, zúčastňují se soutěží v plachtění, akrobacii na větroních nebo v letecké navigaci na motorových letadlech. To všechno na celorepublikové úrovni, mnohdy i s výsledky na stupních vítězů. Pomyslným vrcholem v letecké kariéře je pak profesionální létání. K tomuto zaměstnání se vypracovala řada našich členů, takže dnes jsou z nich piloti dopravních letadel a usedají za řízení např. u společností České aerolinie, Smartwings nebo Ryanair.

 

Vladimír Šimík