Dopoledne do Veselí zavítali z obce Tvarožná muzikanti z kapely Tamburáši a zazpívali k tanci i poslechu country písně. Po nich se představila výborná ostravská kapela Nedivoč s jejich autorskou písničkářskou tvorbou.

Trhy byli otevřeny od 9. hodiny a mnohé zůstali i přes odpolední program. Ten patřil zejména milovníkům dechové hudby. V 15 hodin rozezpívala náměstí místní dechová hudba Konúpci. Poprvé se na Bartolomějské pouti uvedla popřední slovenská dechová kapela Skaličané a program na náměstí uzavřela dechová hudba Stříbrňanka spod Buchlova.

Na odpolední program volně navazoval tradiční koncert duchovní hudby Pocta Bartolomějská. V kostele Svatého Bartoloměje se od 19 hodin rozezvučeli varhany a harmonium v podání Jiří Koláře, Ondřeje Muchy a Aleny Muchové.

Pro ty, kdo se rádi baví s přáteli u známých rockových písní se v nedalekém areálu Komár chystala bigbítová zábava. Srpnová noc s kapelou Artemis se stala každoroční neodmyslitelnou součástí jako alternativní program Bartolomějské pouti a i letos se těšila velké návštěvnosti. Společné setkání sousedů a obyvatel Veselí nad Moravou nastalo také po nedělní mši svaté u zpívání před kostelem. Hrála a zpívala místní cimbálová muzika Fraj.

Víkend byl pestrý a na návštěvnosti se nijak neodrazili dopravní či jiná aktuální omezení. Náměstí bylo po celé dva dny plné života, slunce a sváteční nálady.


Daniela Evjáková

Veselské kulturní centrum