O víkendu 27. - 28.května pořádal myslivecký spolek Čejkovice ve své honitbě Podzimní zkoušky a Zkoušky z vodních prací pro všechna plemena retrieverů a slídičů – Pohár Čejkovic. Podzimní zkoušky opravňují využití loveckého psa při lovech na drobnou zvěř, tedy zajíce a bažanta. Zkoušky z vodních prací prověří schopnosti psů při lovech u vody a rákosí, kde se loví kachny.

Oba dva dny startovalo plný počet psů, tedy 24. Po zahájení se účastníci rozjeli do honitby k plnění jednotlivých disciplín - například přinášení z vody, nebo aport zvěře v terénu. Jako již dřívější ročníky potvrdily, nejvíce pejsky prověřilo husté rákosí, které je opravdu ojedinělé a na mnoha místech se s takovým rákosem nesetkají.

Tisíce kopretin zdobí pole v Šakvicích
Tisíce kopretin zdobí pole v Šakvicích na Břeclavsku. Podívejte se

Počasí vyšlo na jedničku, a tak byli organizátoři i vůdci psů velmi spokojeni. Za své výkony byli všichni odměněni výborným vínem Čejkovických vinařů a voňavými čaji ze Sonnentoru. Nejlepším soutěžícím byl udělen titul CACT, tedy čekatel šampiona práce, což je prestižní ocenění. Pes a vůdce, kteří se umístili nejlépe v součtu obou dvou dnů, si navíc odnesli titul „ Vítěz Čejkovic“.