My učitelé, pracovníci zdejší školy a jedna iniciativní maminka jsme se rozhodli, že si tak trochu prodloužíme netradiční školní rok a strávíme se svými žáky pět letních dnů. Není samozřejmost starat se ve svém volnu a bez nároku na odměnu o 30 malých táborníků, ale nás práce s dětmi baví a rádi je poznáváme i mimo školní lavice.

Program tábora byl i díky štědrosti sponzorů opravdu bohatý. V budově školy, na školní zahradě i hřišti proběhly vědecké dílny, netradiční angličtina, tancování, zpívání, indiánské a zábavné olympijské hry. S dětmi jsme navštívili Slovanské hradiště v Mikulčicích, ZOO a lanové centrum v Hodoníně. Velký úspěch měla návštěva policejní stanice v Kyjově. Medaile získaly děti po absolvování sportovních disciplín na šardickém hřišti, kde se jim věnovali i členové TJ Baník.

Studenti v Hodoníně pomáhají zkrášlit město.
Bude čisto. Studenti opět uklízejí Hodonín. Podívejte se, jak se jim práce daří

Po celý týden nosily děti vlastnoručně vyzdobená trička, která dostaly jako sponzorský dar. A nejen to. Téměř každý den si přinesly domů své výrobky, např. dřevěnou medaili, puzzle, zákusky ke kafíčku pro rodiče nebo drobnosti z „ kouzelné“ truhlice.

Příměstský tábor utekl jako voda a byla slyšet jen slova chvály - od dětí i od rodičů. Po dotazech, zda tento tábor budeme pořádat i příští léto jsme se my dospělí účastníci jen usmívali. Sice unaveně a vyčerpaně, ale šťastně a spokojeně. Tak snad i příští rok se o prázdninách ozve u naší školy hlasité: Šardickému školnímu táboru ZDAR!!

Jitka Brhlová