Děti z naší školy strávily pět dnů na Cestě kolem světa. Tak se totiž jmenoval již druhý ročník příměstského tábora při základní škole. V týdnu od 9. do 13. srpna třicítka dětí prožila dny v okolí své školy, na hřišti, na zahradě a na výletech. Každý den jim vedoucí - nejen pedagogové, ale i pan školník přichystali bohatý program. Co den, to znamení jednoho světadílu. Děti vyhledávaly a prezentovaly informace, vyráběly typické předměty pro daný světadíl, kdy například malovaly totem, bubnovaly na bubny djembe, vyráběly "lapače snů", vlastnoručně připravovaly asijské rýžové závitky, sportovaly, strávily den v ZOO v Lešné i dopoledne na mlýně v Bukovanech.

Program byl skutečně bohatý a pestrý i díky sponzorskému daru Nadace Socrates. Děkujeme.

Začátek srpna je v Prušánkách tradičně ve znamení krojovaných hodů.
Ohlédutí od sousedů: Takhle slavila chasa krojované hody v Prušánkách

Poděkování patří i zaměstnancům místní restaurace za výborné svačiny a obědy. Na smaženého afrického buvola nebo na krvavé indiánské placky nejde zapomenout.

Největší dík patří těm zaměstnancům školy, kteří i během své dovolené věnovali svůj čas našim 30 žákům, organizovali dny, dohlíželi, bavili se, všichni si to společně moc užívali a virtuálně cestovali po celém světě.

Bylo nám všem moc fajn a slíbili jsme si, že za rok se zase na našem příměstském táboře sejdeme.


Jitka Brhlová

ředitelka školy ZŠ Šardice