Nachystaly jsme pro ně několik zastávek, kde jsme jim povídali o trofejích, loveckých zbraních, stopách, loveckých psech, o dravcích a na jednom stanovišti si děti mohly zastřílet ze vzduchovky. Jsem rád, že se letos zapojili i starší a zkušenější členové spolku, kteří toho přece jenom můžou předat více, protože praktická zkušenost je nejcennější.

Na každém stanovišti děti získaly razítko a při odevzdání lístečku se všemi razítky dostaly zmrzlinu. Akce byla zahájena loveckým troubením, kdy jsme prošli Dykovo desatero a vysvětlili jednotlivé fáze honu.

Během dne jsme ještě představili některá lovecká plemena a na atletickém hřišti, které sousedí s myslivnou jsme ukázali, jak dohledává zvěř výmarský ohař, kamarád s Bordíkem předvedl šoulačku a s fenkou labradora jsme předvedli, jak probíhá základní výcvik, sedni lehni, chůze u nohy.

Aby to nebylo jen o myslivosti, tak jsme pro děti zajistili skákací hrad, cukrovou vatu a malování na obličej. Pro rodiče jsme grilovali cigára.

Podle spokojených výrazů dětí i rodičů věříme, že se akce povedla, přišlo celkem sto dvacet dětí se svými rodiči, takže se těšíme na příští rok. Třeba vymyslíme ještě něco navíc, jak přiblížit dětem a rodičům krásy myslivosti.

Autor je z mysliveckého spolku Čejkovice, děkujeme za příspěvek

VIDĚLI JSTE? Na okraji Lužic vznikl nový park s pláží a moly, za rohem ho mají i Hodonínští

Otevření nového přírodního parku Ploštiny v Lužicích. | Video: Deník/Petr Turek