Fotbalový klub SK Dolní Bojanovice vznikl zásluhou místních studentů a podnikatelů v roce 1932 a postupem času si získal věhlas působením nejen v okresních soutěžích, ale především svou nepřetržitou účastí v krajských soutěžích v letech 1962 až 2002. Nutno podotknout, že i když A-mužstvo hraje v současné době pouze okresní přebor, fotbal má v této obci velkou tradici a silnou fanouškovskou základnu. Napomáhá tomu i neustálý rozvoj fotbalového areálu, který především za posledních 5 let doznal naprosto razantních změn.

Celé fotbalové odpoledne bylo zahájeno dovednostními soutěžemi pro děti, a také skákacím hradem, který právě jim zůstal k dispozici až do večerních hodin. O úvodní zahájení se postaral předseda klubu SK Dolní Bojanovice pan Karel Turek, starostka obce Dolní Bojanovice paní Ing. Eva Rajchmanová a duchovní správce o. Petr Karas. Pak už následovalo první fotbalové utkání. Velkým lákadlem byla účast bývalých hráčů, kteří v klubu působili v letech 1996–2000 během své vojenské služby v Hodoníně a napomohli k postupu klubu až do Župního přeboru (dnešní Krajský přebor). Bylo příjemné vidět tyto kluky opět pohromadě na bojanovském hřišti a nutno říci, že ze svého fotbalového umu neztratili vůbec nic. Postupně se utkali se starými pány z Prušánek a starými pány z Dolních Bojanovic. Hlavním zápasem byla konfrontace místního SK Dolní Bojanovice a mužstva FK Mutěnice, hrajících aktuálně Krajský přebor. Hosté, nutno podotknou že v kombinované sestavě, zvítězili 3:1. 

Kromě již zmíněných utkání se fanoušci mohli za slunného dne těšit na výborné občerstvení v podobě grilovaného masa, cigár a piva z domácího pivovaru. Dále byl přítomen stánek místních vinařů, kteří nabídli zájemcům ochutnávku vín a také místní prodejce kávy, kde si mohli návštěvníci dát výtečnou kávu nebo dezert. Díky štědrosti sponzorů byla připravena také tombola plná zajímavých cen. U příležitosti výročí klubu bylo možné si zakoupit některý ze suvenýrů v podobě mini dresu do auta, mini vlaječky klubu nebo tištěného bulletinu, mapující historii klubu. Celé odpoledne bylo zakončeno večerní zábavou s DJ FreeZer. A nutno podotknout, že i přes dešťové přeháňky se i tato část programu vydařila.

Jan Bílík

Zašlete nám příspěvek do Čtenáře reportéra na hodoninsky@denik.cz. Rádi jej zveřejíme na webových stránkách a možná se dostane i do týdníku Slovácko!